Skocz do zawartości

Adam Słodowy - kolejna legenda odeszła


paulusr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmarł Adam Słodowy. Gdzie jak gdzie ale na tym forum jest zapewne kilka osób które dzięki p. Adamowi rozpoczęły swoją przygodę z techniką. Składam mu hołd, bo dzięki niemu jako malec zacząłem interesować się konstruowaniem, silniczkami, zarówkami i baterią 4.5 V. Niech spoczywa w spokoju. Nigdy go nie zapomnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

tak, odeszła kolejna legenda naszego dzieciństwa która pokazywała i uczyła młodych ludzi jak to mozna się nie  nudzić. Mnie i moich kolegów 8-mio latków,  najbardziej  fasnynowało to  że w ciągu 15 minut , bo tyle trwał program " Zrób to sam " , Pan z telewizora robił takie cuda....nam to się nie udawało...cóż magia TV..

 

R.i.P Panie Adamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga, obok taty, osoba, która zaraziła mnie pasją do majsterkowania,

Jedna z ważniejszych postaci mego dzieciństwa, bo jak by zliczyć, ile procentowo czasu mojego życia spędziłem na dłubaniu, czytaniu itd. to na dłużej "zabarwił mi codzienność" niż Żonka i Dzieci.

W mojej głowie ma pomnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, że nie bardzo ma Go kto zastąpić. (mam na myśli misję edukacyjno-popularyzatorską).

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/adam-slodowy-doceniony-poza-polska-slodowy-remixed-na-copenhagen-makers/mc5vekk

Jego strzałkę na patyku miałem swego czasu za czarodziejska różdżkę...

 

z25008974V,Adam-Slodowy.jpg

 

Wiecznego majstrowania, Panie Adamie!

 

[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale takie jest zycie, pamietam jego programy gdzie ze szpulki, pudełka po zapalkach wybudował traktor i wiele innych. Czasy sie zmieniły i juz sie nie buduje, kupuje sie w Chinach. Teraz nawet nie opłaca sie niczego z elektroniki robic bo sa gotówce. Wyrosło tez pokolenie góglownikow androidowych które zupełnie nie potrafi nic. Jeszcze niedobitki modelarzy potrafią cos zrobic. Był to niesamowity pomysłowy czlowiek.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można jeszcze powiedzieć, na pewno zostanie w pamięci wielu osób.
Bardzo sympatyczny i pozytywny człowiek.
Również lubiłem jego programy. Dzięki mediom przekazywał swoja wiedzę 

umiejętności i pomysły. 

A tak na marginesie to co wspomniał Roman o strzałce na patyczku.
Można by rzec że był prekursorem ówczesnego kursora ;)
[*]
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zrób to Sam"......"Zwierzyniec" kto jeszcze to pamięta :(Piękne czasy i jestem przekonany, że wielu nas przynajmniej z mojego pokolenia z zapartym tchem siedziało przed telewizorem i oglądało te kilka minut niekiedy najważniejszego programu w tygodniu.

 

[*] Wiecznego majstrowania, Panie Adamie! Nigdy nie zapomnę!.Spoczywaj w pokoju wiecznym.[*]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zrób to Sam"......"Zwierzyniec" kto jeszcze to pamięta :(Piękne czasy i jestem przekonany, że wielu na nas przynajmniej z mojego pokolenia z zapartym tchem siedziało przed telewizorem i oglądało te kilka minut niekiedy najważniejszego programu w tygodniu.

 

[*] Wiecznego majstrowania, Panie Adamie! Nigdy nie zapomnę!.Spoczywaj w pokoju wiecznym.[*]

Wojciech podobnych programów było więcej - Ekran z Bratkiem, Telewizja Dziewcząt i Chłopców, Klub Pancernych, Niewidzialna Ręka, Latający Holender... 

Każdy program w jakiś sposób kształtował dzieci młodzież, oczywiście na swój sposób.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zrób to Sam"......"Zwierzyniec" kto jeszcze to pamięta :(Piękne czasy i jestem przekonany, że wielu na nas przynajmniej z mojego pokolenia z zapartym tchem siedziało przed telewizorem i oglądało te kilka minut niekiedy najważniejszego programu w tygodniu.

 

[*] Wiecznego majstrowania, Panie Adamie! Nigdy nie zapomnę!.Spoczywaj w pokoju wiecznym.[*]

Chłopaki przestańcie już bo się rozczuliłem od wspomnień a cholera akurat myszowatej zabrakło a jechać mi się już do sklepu nie chce. ;)  :D

 

Ja dzięki Adamowi Słodowemu zostałem właśnie modelarzem ale w taki trochę przewrotny sposób. Ponieważ od dziecka nie bardzo miałem smykałkę do majsterkowania choć bardzo chciałem tyle że talentu nie bardzo było, to zacząłem wycinać i kleić modele z Małego Modelarza. Cierpliwość zawsze miałem więc to mi całkiem fajnie wychodziło no i tak po sznureczku do kłębka jak mówi przysłowie. Po Małym Modelarzy przyszły plastikowe modele no a na koniec już prawdziwe modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.