Skocz do zawartości

Pokażcie wnętrze swoich modeli


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Shock napisał:

Irek, żyjesz błędzie i niewiedzy :) . Przerabiałeś i szukałeś uszkodzeń bo nie stosujesz oplotów ! . Skrętka z oplotem co najwyżej może uszkodzić się w okolicy wtyczki lub w niej samej.

Uważam że w każdy modelu benzynowym a już na pewno w większym akrobacie każdy przewód w oplocie to mus .

Ja doświadczyłem czym kończy się brak oplotu, w moim pierwszym "poważnym" modelu -Extrze z krilla .  Luźno puszczona, złapana w kilku miejscach skrętka wytarła się do żywego przewodu w kilku odcinkach, ocierając się o krawędzie żeber w skrzydle, wręg w kadłubie itp , Od tego czasu oplot to podstawa od Power boxa do ostatniego serwa łącznie z switch kilem

Widziałem na naszym lotnisku roztrzaskany model który przy podejściu do lądowania wykonał nieokreślony obrót i walnął o ziemię -diagnoza to zwora na przetartym przewodzie od wysokości .

 I nie chodzi tylko o osiągnięcie efektu wizualnego, choć przyjemnie się patrzy bo oplot dba o bezpieczeństwo Twojego modelu jak i otoczenia . 

Nie mogę pojąć że budując pięknego BF-a formułujesz takie tezy ...  Tak że raczej pochyl czoła przed Wieśkiem bo dobrze robi i stara się jak może a efekty coraz lepsze.

 

U mnie wygląda to tak 

 

20231005_161835.jpg

 

20231005_161844.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20240313_121810[1].jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pacek napisał:

a kolega miał w modelu tak :)

 

 

6e70b7c7-82e7-4003-8e13-39804c44a743.jpg

 

Moze chcial podgrzewac kabine? Tam sie taka cewka utworzyla, ze pewnie z 350W cepla szlo w kabinke 😂

15 godzin temu, sbogdan1 napisał:

W Kathmandu - Nepal... mają to lepiej rozwiązane i podejrzewam że to była inspiracja wzorowana na tym słupie
image.png.8f2e22a0f00af3419e953cb48833218a.png

 

 

 

 

No to dla rownowagi instalacja wodna na Teneryfie.

Jak to zobaczylem, to prawie spowodowalem wypadek hamujac, zeby zrobic zdjecie :

 

 

PC273777.JPG

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek996 napisał:

 

Moze chcial podgrzewac kabine? Tam sie taka cewka utworzyla, ze pewnie z 350W cepla szlo w kabinke 😂

 

 

 

 

No to dla rownowagi instalacja wodna na Teneryfie.

Jak to zobaczylem, to prawie spowodowalem wypadek hamujac, zeby zrobic zdjecie :

 

 

PC273777.JPG

 

To zdjęcie nadaje się na publikację ogłoszenia o treści : " Firma z branży WOD-KAN poszukuje chętnych do opracowania dokumentacji powykonawczej wskazanego na zdjęciu zakresu wykonanych prac wraz z opracowaniem zaleceń eksploatacyjno -konserwacyjnych"

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudy, nudy, nudy, nudy i nagle watek zaczyna byc ciekawy 😁:

 

3 godziny temu, jarek996 napisał:

 

Moze chcial podgrzewac kabine? Tam sie taka cewka utworzyla, ze pewnie z 350W cepla szlo w kabinke 😂

 

 

 

 

No to dla rownowagi instalacja wodna na Teneryfie.

Jak to zobaczylem, to prawie spowodowalem wypadek hamujac, zeby zrobic zdjecie :

 

 

PC273777.JPG

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cybuch napisał:

Rafał nie cuduj , gdzie te przewody się poprzecierają.

Może nie skomentuje bo po co ?  z power boxem opór, z pakietami opór, z oplotem opór ;)

Ale dodam coś co tu chyba pasuje -tak krawiec kraje jak mu materii staje ...

 

I to nie złośliwość Irek, robisz po swojemu i dobrze-masz do tego zaufanie niech służy jak najlepiej.

Po prostu wychodzi że jesteś modelarzem starej daty i jesteś op(d)orny* na wszelaki postęp ...:)

 

* zamienie p z d ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Shock napisał:

Całkiem spoko 

Pewnie wzorował się na tym schemacie ;)

 

max_klebowisko_wezy.jpg

Relax Koledzy, w każdym chaosie jest pewien porządek. Przypomnijcie sobie jak to było kiedy Wasza "lepsza polowa" pewnego razu oznajmiła "Zrobiłam wreszcie porządek w Twoim bałaganie! "... spacer.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 23:11, Cybuch napisał:

Te oploty na kable to praktycznie czemu służą?. Chyba tylko efekt wizualny bo skrętka ładnie ułożona też ładnie wygląda i w razie poprawek  lub uszkodzeń łatwiej o diagnozę.Moim zdaniem nie warto . Sam zobaczysz jak kiedyś będziesz szukał uszkodzeń i pruł te oploty .Już to przerabiałem 

Robiłem po raz drugi ten sam model , więc chciałem żeby sie różnił od pierwszego , Zmian jest bardzo dużo , niby drobiazgi ale te drobiazgi zsumowane powodują że stary model ma nie wiele wspólnego z nowym. Polatałem starym 3 lata , dobrze wiedziałem co mnie drażni , co sie nie sprawdziło itp. Główny nacisk był położony na szybkość montażu i demontażu modelu stary składałem 20-25min i podobny czas zabierał demontaż , nowy model obstawiam że złożę poniżej 5min. Ale aspekt estetyczny pod kabina też miał znaczenie, nigdy nie miałem ładnej instalacji , zawsze była plątanina kabli jak na zdjęciach wyżej które chłopaki umieścili. Gołe kable bez problemu sie przecierają przerabiałem to , więc wszystkie kable które kiedyś montowałem to w miejscu przypięcia były owijane pianką, sprawdzało się to, nigdy nic się nie przetarło ale wyglądało to co najmniej szpetnie. Obserwuję lepszych od siebie i wszyscy maja instalację w oplotach , plastik z którego jest upleciony oplot sprawia wrażenie nie do przetarcia , nigdy nie słyszałem aby komuś sie cos przetarło w oplocie , czy żeby w ogóle oplot się przetarł, plus aspekt estetyczny , plus niska cena bo te oploty to jakieś grosze kosztują, decyzja była prosta i jedyna, że nawet nie ma sie nad czym zastanawiać tylko pakować wiązki w oploty.

Awarii też jakoś nie widzę, kolejną zmianą względem starego modelu jest to że w modelu nie ma ani jednej złączki, ani jednego przedłużacza gdzieś tam w tych oplotach, nawet serwa maja poobcinane wtyczki i kable są lutowane , jedyne złącza w modelu to złącza akumulatorów, złącza umozliwiające odpięcie skrzydeł i stateczników, ale to sa złącza które zawsze łączą one nie maja problemów z brakiem połączenia, więc te kilka złączy jest bo one muszą być ,  ale cała reszta została zlikwidowana, to będzie ciężko o awarię złączki w oplocie bo tam takich rzeczy nie ma. Te co sa bo muszą być, ale ich awaria nie dotyczy, z własnych obserwacji zauważyłem że nie zawadzą złącza które się ciągle spina i rozpina, a zawodzą te które są raz spięte , gdzieś tam rzucone w czeluści i zapomniane , to takie nieużywane nie rozpinane to o sobie przypomną , kwestia czasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 z własnych obserwacji zauważyłem że nie zawadzą złącza które się ciągle spina i rozpina, a zawodzą te które są raz spięte , gdzieś tam rzucone w czeluści i zapomniane , to takie nieużywane nie rozpinane to o sobie przypomną , kwestia czasu.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 12:21, pacek napisał:

a kolega miał w modelu tak :)

 

 

6e70b7c7-82e7-4003-8e13-39804c44a743.jpg

Po pierwsze primo to nie akrobat a więc zły dział i proszę Admina...

Po drugie primo, żadne przewody się nie przecierały.

Po trzecie primo kable musiały być długie bo bym nie wetknął wtyczek a projektant drukowanki nie przewidział miejsca na RC

Po czwarte primo, wiem w końcu gdzie jest brakujący R14

Po piąte primo model się rozbił ale w garażu gdzie o jakiegoś czasu panuje podobny burdel. Spadł z uchwytu ściennnego.

Po szòste primo, nie jesteś już moim kolegą 😭

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.