Skocz do zawartości

Ciekawy czterosuw


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie głupio, bo faktycznie producent zaleca uruchamianie poprzez specjalnie do tego celu zastosowane gniazdo.

 

ALWAYS USE BEHIND THE PROP STARTING

Your engine comes complete with a starting adapter. We advise and strongly recommend that the unique benefit of behind the prop starting is taken advantage of at all times. When using this starting method a good high-powered electric starter will be necessary. Do NOT use a drill as this can cause damage to the engine.

rcv-manual.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest specjalny rozrusznik z prętem, podobnie działający jak  rozruszniki helikopterowe ( spaliny)...wchodzi ten pręt  w otwór widoczny po lewej stronie silnika....tak przynajmniej działa w RCV SP 120

silnik bardzo pięknie wykonany w technologii CNC... swojego nie uruchamiałem, lezy  nowy w pudełku

 

 

edit...rozrusznik typu Roto-Start "  z łozyskiem jednokierunkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MASK napisał:

Ktoś wie dlaczego producent wymaga takiego sposobu uruchamiania? Może ze względów bezpieczeństwa dla uruchamiającego?

Też myślę że właśnie o bezpieczeństwo użytkownika chodzi. Osobiście zalecam stosować się do zapisów zawartych w instrukcji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu najpierw obejrzyj sobie jego trochę filmików to zobaczysz o czym mówię czyli stanie umysłu, a chamski to jest twój komentarz. Ja jego wariackie filmy dawno temu dodałem do ulubionych....

Tłumaczę ,że NAWET SIĘ NIE ZASTANOWIŁ PO CO JEST TAKA SZEŚCIOKĄTNA DZIURKA Z BOKU NIE MÓWIĄC O PRZECZYTANIU INSTRUKCJI.

 

RCV (a mam 2 takie) uruchamia się prętem jak silnik śmigłowca do tego chodzi na specjalnie skomponowanej mieszance pod ten silnik.

 

Tak Jarku I Marcinie chodzi o przekładnię 1:2 i bezpieczeństwo. Poza tym zrobili te silniki pod makiety z ostrymi mordkami typu spitfire. Piękna robota cnc. Jedyny "problem" że śmigło może czasem być za duże (średnica) i haczyć o ziemię.

 

Facet ma talent i zdolności mechaniczne ale ruskie myślenie typu BMW z silnikiem odrzutowym czy 10kW reflektorami LED, parokrotnie powiększony fun jet itd. Kiedyś się to skończy dla niego wizytą w szpitalu...

18 godzin temu, Henio napisał:

Witold ten człowiek na pewno ma większą wiedze od Ciebie.Obejrzyj sobie czym się zajmuje.

W jakim zakresie? On zajmuje się robieniem filmów na YT.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Praus napisał:

Osobiście zalecam stosować się do zapisów zawartych w instrukcji..

no i to jest kluczowe dla obsługi nie tylko tego pieknego RCV ale i innych urządzeń  ( mechanicznych )...w wielu przypadkach  instrukcja won , no bo przecież  wszystko wiem  

 

o paliwie, o świecach, o uruchamianiu silnika wiertarką, o mocowaniu silnika ( najlepiej w imadle) no i jak  zastosować kombinerki ...lista długa i każdy z nas może ją uzupełnić...... ogólnie mówiąc  kultura techniczna a raczej jej brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat  z RCV i sposobie uruchamiania go,  zjeżdza na szeroko pojęte problemy bezpieczeństwa i chyba dobrze....każdy ( chyba) spotkał się  z wirującym smigłem,  i jak we wszystkim dobrze jest myśleć  przed   a nie po

 

prosba do PT Modów o nie czyszczenie  tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWEŁ WIE CZYM SIĘ ZAJMUJE CHOĆ MNIE TEŻ ŚMIGŁO POCIĘŁO PALCE KILKA RAZY ? Na Muchowcu pracował mechanik który stracił od modelarskiego śmigła oko (nie będę wymieniał z nazwiska) ? Mnie parę razy silnik odbił i kołpak przeleciał z lewej strony głowy a śmigło z prawej. Tak więc silnik jest jak broń może zabić lub okaleczyć !!! Jak  po kilkunastu latach przerwy w temacie (STRIŹ) ponownie kupiłem silnik (MVVS żarowy) w sklepie modelarskim dziwiłem się po co jest rozrusznik. Szybko zrozumiałem. Lepiej UCZYĆ SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH niż zostać kaleką lub zginąć zdobywając nagrodę Darwina !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może facet się zna, może ma wiedzę ale jak widzę w jaki sposób zamocował silnik w imadle to aż mi ciarki chodzą po plecach.

Motor fajny tylko już go nie produkują, ceny na portalach strasznie wysokie, raczej dla kolekcjonerów wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.