Skocz do zawartości

Cuttoff ESC dla Liionów


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa moje modele pod LongRange posiadają ESC Skywalker 50A. Chciałbym dla liionów pozbyć się cutoffa.
Z manuala można wyczytać że Cutoff dla lipoli można najniżej ustawić na 2.85V. 
https://www.hobbywing.com/products/enpd ... lkerV2.pdf

Jest też opcja NiMH która posiada wyłączenie minimalnego napięcia. Nie wiem tylko czy mogę tak oszukiwać ESC?
Może jest jeszcze inny sposób aby oszukać regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiem jak się obchodzić z li-ionami i nikt tutaj nie chce schodzic do extremów.

Po prostu może się okazać że masz w pakiecie 10Ah jeszcze 2Ah a ty już zostaniesz odcięty kilka set metrów od Ciebie.

Wolę być poinformowany przez elektronikę że mam wracać niż że silnik przestanie się krecić i spadnę nie kontrolując do końca lądowania.

Swoją drogą znam ludzi którzy latają już kilka dobrych lat i robią ekstremalne odległości. Schodzą do minimum ogniwa i z ich relacji wynika że mają kilka lat takie pakiety i szlak tutaj niczego nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem to 2,5V dla Li-Ion krzywdy im nie zrobi (szczególnie tych niskoprądowych, VTC5a to już są wtedy dętką totalną).

 

Wiem, bo sam tak używam i to już ze trzy sezony.

Kiedy ma się OSD, to cut-off jest naprawdę zbędny, bo cut-off służy żeby nas powiadomić, że trzeba lądować, a OSD powiadamia nas znacznie lepiej.

 

Jeśli chodzi o cut-offa to ustawiając cut-off dla Ni-MH nie osiągałem dobrych wyników. Tzn. dla 2s to nawet z grubsza działało, dla 3s cut-off potrafił być wcześniej.

Moim rozwiązaniem stało się przejście na regle BLHeli-32. Tam można po prostu wyłączyć cut-offa i problem z głowy.

 

Niemniej - przestaw na Ni-MH i sprawdź jak będzie odcinać latając blisko siebie. Jedyne na co wpływa to ustawienie, to właśnie na napięcie cut-offa, nic innego się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.