Skocz do zawartości

SAITO FA 30 OPEN ROCKER - pierwsze odpalenie !!


kaszalu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej wspominałem  , dzięki dużej pomocy kolegów Marcina i Pawła ( oby żyli wiecznie !!?) udało mi się zdobyć za oceanem pięknego SAITO FA 30 Open Rockera z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku !

Silnik ma ponad 35 lat - właściwie bliżej 40, bo ta wersja klawiatury zaworowej ( odlewane dźwignie zaworowe) obowiązywała w produkcji w roku 1979, potem były dźwignie stalowe - ale jest krzepkim facetem w średnim wieku  z dużą ochotą na życie !! 

Dzisiaj właśnie został odpalony i w delikatnym chodzie z przerwami wypalił swoje pierwsze ( najprawdopodobniej ..? sądząc po stanie technicznym) dwa zbiorniki paliwa !

Pali od palca po pierwszym - drugim kopnięciu i lubi na początku być lekko przelany. Śmigło Master Airscrew 10 x 5 wyważane fabrycznie, paliwo Byron for 4c + 5% rycynki na początek docierania, świeca typ Os Max F.

Dźwięk....... muzyka, sami posłuchajcie !!!

Teraz muszę się nim nacieszyć, poznać dokładnie, poduczyć się specyfiki i doregulować oraz dopieścić ! ?

Model samolotu z okresu początków lotnictwa - właśnie pod ten silnik - w przygotowaniu !

Pan Saito ma u mnie wielki szacun !!!

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0037.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się nim jarasz, bo już o nim widziałem na forum :D, ale się nie dziwię i to super :D. Brzmi faktycznie fajnie no i czterosuwik o tej pojemności do tego "open rocker" to jest coś. Niech służy i cieszy dalej tak samo ;), no i czekam na model :).

A do tego robisz mi jeszcze większą ochotę na szukanie dalej jakiegoś open rocker'a, bo od czasu do czasu przeglądam licząc na jakąś okazję, bo też chętnie bym takiego spróbował, ale ciężko w moim budżecie :D, co nie zmienia faktu, że kiedyś na pewno jakiegoś upoluję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia  - na pewno kiedyś wpadnie ci w łapki !! ?

Najważniejsze aby się nie poddawać - wtedy fortuna sprzyja Twoim planom !!

A teraz - he, he, he - idę ponownie odpalić "starego kotka" i posłuchać jak mruczy !!! 

Będzie jeszcze latał !!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.