Skocz do zawartości

IAR-80


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, merlin71 napisał:

Rozumiem że znalazły swoje miejsce w "projektach zaniechanych"

 

Piekne sformulowanie ! Od dzisiaj tez go bede uzywal ( jesli pozwolisz ) ?

 

 

3 godziny temu, kesto napisał:

No i zmałpowałeś mój pomysł?

Byłem przekonany, że nikt nie wpadnie na to, by robić IAR-a 80, bo to mało znany samolot. Zbierałem dokumentację do niego od maja ubiegłego roku i chciałem go robić po Lublinie.

iar 80.jpg

 

 

Doslac Ci kilka zdjec wersji na plywakach ? ?

Stacjonowaly w Constancy i w delcie Dunaju.

 

 No i prosze Cie Krzysiu ; NIE rob go teraz , gdy ja robie  , bo nikt mojego watku nie bedzie sledzil i wpadne w depresje . Choc z drugiej strony , to u Ciebie wieje nuda . Wszystko perfekcyjne , zawsze czysto na stole ,  zadnych bledow i te wspaniale prace EPOXYDOWE , prze ktore czasami spac nie moge .

U mnie bedzie taki chaos , ze ludzie nie beda spali z nerwow  , zeby zobaczyc co dalej spartole !!!

 

P.S. Cala literature posiadam + ( PDF ) najlepsze wydawnictwo na jego temat : Vanator - Romanian Hunter - The I.A.R.80 and I.A.R.81

Dodaje od razu , ze nie bedzie to zadna MAKIETA.

Zreszta moze NIC nie bedzie ( parafrazujac bylego kandydata na prezydenta z Waszych stron ) ?

 

P.S.2. Jak juz Ci odebralem model , to moze maseczke mi chociaz zrobisz ?

 

 

 

2 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Czyżbyś zbudował jakiś model a nie pisał na forum?

 

Jak masz jakis problem z moim pisaniem , to NIE czytaj !!!

Spadnie Ci cukier , cholesterol i bedziesz ogolnie zdrowszym i szczesliwszym czlowiekiem.

 

 

39 minut temu, dyra63 napisał:

Fajny projekt i bardzo rzadki ,choć znalazłem filmik z makietą RC.

 

Ten filmik widzialem juz kilka lat temu ( jak mi jeszcze IAR w glowie nie swital ) 

 

 

Przenosze ciagle resztki rzeczy ze starego miejsca i dzisiaj odkurzylem laser , bo przeciez trzeba to wszystko czyms wyciac . 

Na szczescie dziala !!! ?

 

IMG_8380.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo , ze NIC sie przy sobocie nie dzieje , to przysle dwa zdjecia . Zwinalem plany i wycialem ( troszke ladniej ) wregi kadluba. 

Dzisiaj cora ma urodzinowa impreze , wiec bylem zmuszony zwinac rulony , bo dziewczyny pewnie nie chca ogladac IARa ?

Wazne ze cos sie dzieje ! Dzisiaj bedzie 100 km rowerkiem ( padalo caly tydzien i nic nie jezdzilem , oczywiscie poza meczarnia na trenazerku ) , a pozniej ciag dalszy KAPITALNEGO sprzatania nowej modelarni. 

 

Zauwazylem , ze z podtrzymaniem tematow jest jak z ogniskiem. Jesli sie cos czasem "podrzuci" , to sie tli dalej i czlowiek idzie szukac chrustu ( weny ) aby nie zgaslo. Jak juz zgasnie , to czesto na dobre i rozpalac nowego sie raczej nie

rozpali ?

Tak wiec te zdjecia moze nic nie wnosza , ale pozwalaja sie "tlic" tematowi dalej ? 

 

 

 

Biuro konstrukcyjne z Australii ( zajmuja sie platem i usterzeniem ) prosi o szybki wybor podwozia .Co doswiadczeni koledzy moga doradzic ? Na szybko znalazlem TAKIE cos

 

 

https://www.jphobby.eu/en/retracts/2270-jp-hobby-electric-retract-er-010-er-120-1012mm-12kglowinside.html

 

 

 

IMG_8390.JPG

 

 

IMG_8389.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie fajne maja ! Musze "glebiej" w ich stronie pogrzebac i sprawdzic ktore by mi pasilo. Dzieki ziomal za info ! 

 

Kupoowales bezposrednio u nich ?

Niestety kola im sie na 130 mm koncza , a potrzebuje 140mm ( 5,5") .

IAR mial dosyc "grube" ( szerokie ) kolo i takiego bede poszukiwal.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mecenas napisał:

 

Dzieki , popatrze. 

Poniewaz jestem zielony w chowanych podwoziach mam jedno przemyslenie. Podwozie w IAR 80 chowa sie lekko "do tylu" . Jak sie popatrzy na orygianal ( zdjecia mocowania ) to sie to szybko zrozumie DLACZEGO ; ale jak to zrobic z zakupionym do modelu ? Teoretycznie kladzie sie ono prostopadlke do osi modelu , a powinno pojsc kilka stopni do tylu . Jak to rozkminic ? 

Przesylam zdjecie. Gorny przebieg linijki to linia "golenia" ( staralem sie ulozyc w osi ) podwozia ?

 

Idzie to ladnych kilka stopni "do tylu" 

 

Jesli skrece to tak jak wyglada na zdjeciu , to podwozie bedzie "zezowate" ( zbiezne ) patrzac od przodu . Sa podwozia z lekkim "przekreceniem" ( no nie takim jak  w Corsairze ? ) ? 

 

 

IMG_8409[1].JPG

 

 

 

 

 

58 minut temu, kesto napisał:

 

 

 

Nie rezygnuję.

 

Na sama mysle , ze to TY bedziesz robil ten model i beda na forum porownania , robi mi slabo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kąt który pokazałeś wyżej to kąt tzw. wyprzedzenia podwozia. Weź rzut z boku i zmierz kąt pomiędzy osią kadłuba a golenią.

Powinien być zgodny z kątem na rys. wyżej.

Pod takim kątem powinno być wklejone łoże mechanizmu chowania w żebra skrzydła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.