Skocz do zawartości

O akumulatorach do samochodów elektrycznych i nie tylko....


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Granacik napisał:

tylko nie bardzo rozumiem  dlaczego określaja ich mianem "aktywiści"  zamiast nazwac ich po prostu TERRORYSTAMI

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pietrku napisał:

Na obiad zaś zamiast schabowego chitynowe pancerzyki

kiedyś dawno temu to się takich przykuwało do ściany jaskini i dawało do reki czerwoną glinkę i patyk.  I oni cudności na tych ścianach malowali...

wiec choć pożytek był.   ?

 

teraz to takich przyklejonych do cysterny bym zostawił -jeszcze przykuł. i nie -płynów też nie dawał -niech ten olej piją... jak ich "przesra"  to może choć inteligencja do poziomu  przedszkolaka podskoczy.... choć nie wiem czy przedszkolaków takim porównaniem nie obrażam.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem taki brutalny ?. Ja to bym im tłumaczył, choć to często bez sensu ?. Część tych przyklejających się do drzew itp. to dzieciarnia która nigdy złotówki nie zarobiła pracą własnych rąk i oni są łatwi do manipulacji, szkoda. A część duża to cwaniaczki - działacze, którzy z protestowania zrobili sobie sposób na łatwy zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pietrku napisał:

Nie jestem taki brutalny

Grzegorz, metody behawioralne  sa może i czasami drastyczne ale najskuteczniejsze...zniszczyłes coś to płac, uruchomiłes   służby specjalne, ratownicze  na skutek swojej  ekogłupoty- to płac. Nie ma zmiłuj...Powiesiłeś się zimą w ramach protestu na moście   to wiś do wiosny...

14 minut temu, pietrku napisał:

A część duża to cwaniaczki - działacze, którzy z protestowania zrobili sobie sposób na łatwy zarobek

to oczywista oczywistośc...patrz Gretka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d9Jacek napisał:

to oczywista oczywistośc...patrz Gretka

Biedne dziecko w pewnym sensie. Ale nie dla tych oszołomów. Duża część oglądaczy głównych nurtów uważa, że oni rzeczywiście przeciwko czemuś protestują ?. Absurd osiągnął takie peryferia, że ciężko przewidzieć co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietrku napisał:

Absurd osiągnął takie peryferia, że ciężko przewidzieć co będzie dalej.

oprócz absurdu głupota, tolerancja na głupotę i brak tolerancji dla rozsądku i niechęć do "wychylania się' przeciw modzie na 1% jakiejkolwiek produkcji bądź robienia czegokolwiek pozytecznego przypada 99% mieszania, gadania, protestowania i biurokracji.

ślimak to ryba lądowa.

Marchewka to owoc.

zmieniać na "bardziej ekologiczne" tak bo tak -ekologia nieważna -ważny prykaz. może dymic, marnować energię -wymienić wywalić miliony ton śmieci ze sprawnych dobrych rzeczy które z mocy ustaw mają stać się odpadami -miliony ton nowych produkcji na ich miejsce i kolejne miliony ton odpadów emisji... absurd i głupota powszechnie akceptowane. Czas gdy rozsądek jest nienormalny bo normę wyznacza wieszość lub władza która w imieniu tej większości rządzi premiując "biednych" -czyli siebie...

 

zrobię sobie sam pompę ciepła bo umiem, mam narzędzia, materiały (i uprawnienia) zrobię ją ekologicznie z części ze starch złomowanych -to popelnie przestepstwo bo powinno pójść do utylizacji. zrobię z nowych części -to mimo, że energii będzie zuzywać duzo mniej od fabrycznych -nie dostanę żadnych dopłat bo nie będzie "certyfikatu energooszczędności"  a z moich podatków pójdzie dofinanasowanie dla tych co się do cysterny przykleją... jeszcze3 rozumiem niektórych którzy się do drzew przykuwają...

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 07:56, robertus napisał:

Elektryczny pali się o wiele intensywniej. https://www.facebook.com/reel/165241522990958?s=yWDuG2&fs=e

Na filmiku autobus na cng, ale tradycyjnie pożar spalinowych pojazdów to wina samochodów elektrycznych.
 

 

W dniu 20.03.2023 o 10:43, Granacik napisał:

Walczą bo to modne i im ktoś kazał

Akurat modne jest hejtowanie elektryków, wystarczy zobaczyć ilość tego hejtu, trendy, artykuły, komentarze pod nimi itd. A tym na górze, którzy siedzą na ropie jest to wybitnie na rękę i takie małe  żuczki na samym dole robią im świetną robotę propagandową jednocześnie będąc tak zmanipulowanymi, że myślą że robią pod górkę "tym na górze".
Hejtując elektryki płyniesz z prądem, a wiadomo co płynie z prądem. Jak uważasz, że płyniesz pod prąd, to sorry, jak 90% płynie razem z tobą to raczej nie płyniecie pod prąd.
 

 

W dniu 20.03.2023 o 08:57, latacz napisał:

a tak dla porównania tak palą się spaliny

Na pewno ten czarny gęsty dym bardzo zdrowy i ekologiczny :D 

 

W dniu 20.03.2023 o 11:16, d9Jacek napisał:

i ja bym ich tak zostawił przyklejonych....tylko płyny podawał:laugh::laugh::laugh:

Ja bym płynów nie podawał, dzień dwa posiedzą o suchym pysku to zrezygnują z akcji, nawet gdyby mieli skórę na cysternie zostawić :D Ekstremistów z obu stron trzeba leczyć, tym co niszczą samochody, odłączają ładowarki itd. może pomogłaby aromaterapia z cudownych spalin z cudownego silnika spalinowego w małym zamkniętym pomieszczeniu :D 
 

 

W dniu 20.03.2023 o 08:57, latacz napisał:

 

pożar małego akumulatora w rowerze elektrycznym  tutaj w mocnej stalowej obudowie z otworami umożliwiającymi wypływ powstałych gazów

wygląda na fejk, po prawdziwym akumulatorze, nawet małym zostałby tylko wytopiony krater w ziemii, pożar to byłaby wielka kula ognia z miotaczami ognia w kilka stron i trwałby minimum kilka godzin, a zwykle kilka dni albo tygodni. A na filmie jakaś świeczka dymna przez kilka minut i koniec.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam P. napisał:

na filmie jakaś świeczka dymna przez kilka minut i koniec.
 

świeczka dymna -z cholernie trującym dymem.

 

1 godzinę temu, Adam P. napisał:

Na pewno ten czarny gęsty dym bardzo zdrowy i ekologiczny

ten dym to para wodna, dwutlenek węgla i trochę sadzy -a sadza głównie powstaje z płonącego wnętrza -plastików które są i w elektrykach.

 podobna ilość dymu powstanie przez kilka godzin jazdy samochodu -tylko będzie mniej widoczna -bo dłuższy czas i większa przestrzeń

. i dokładnie podobna/większa ilość dymu powstanie w trakcie ładowania elektryka... tyle, że paliwo zostanie spalone kilkaset km dalej -na drugim końcu kabla...

 

a dym z pożaru elektryka -to pół tablicy Mendelejewa w tym opary i sole litu,  kadmu.... kobaltu....  i to dopiero jest "syf"

 

Adam -piszesz z taką pewnością siebie o elektrykach -że spytam

Masz/miałeś samochód elektryczny ?

ile samochodów elektrycznych widziałeś z bliska -nie na filmie, nie w necie, nie z zewnątrz -tylko zajrzałeś pod maskę, położyłeś się pod spodem obejrzałeś baterię, widziałeś/sprawdziłeś wielkość bagażnika ? siedziałeś wewnątrz ?

z iloma właścicielami samochodów elektrycznych rozmawiałeś o ich samochodach i problemach ? nie z netu -i nie "znajomy znajomego powiedział, że jego znajomy" tylko bezpośrednio twarzą w twarz ?

iloma samochodami elektrycznymi jechałeś jako pasażer ?

iloma samochodami elektrycznymi kierowałeś choć przez chwilę ?

czy kiedykolwiek rozmawiałeś z serwisantem/mechanikiem od samochodów elektrycznych?

czy kiedykolwiek rozmawiałeś z konstruktorem/osoba która zbudowała samochód elektryczny lub dokonała konwersji spaliny na elektryka?

czy eksploatowałeś jakikolwiek pojazd elektryczny ?  (jazda hulajnogą miejską się nie liczy)

 

jaki największy pakiet/baterię  użytkowałeś  lub zbudowałeś samodzielnie (może być modelarski, do roweru itp) ?

odpowiedzi na takie pytania określają jakie masz doświadczenie i wiedzę w temacie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam P. napisał:

Na filmiku autobus na cng, ale tradycyjnie pożar spalinowych pojazdów to wina samochodów elektrycznych.

Przyznaje ci rację, pokopałem głębiej i jest to wyrzut z zaworów CNG

https://www.autoblog.com/2022/04/21/cng-bus-fire-explosion-italy-natural-gas/

 

Tu jest pewny pożar autobusu elektrycznego, dla porównania

https://insideevs.com/news/583324/paris-suspends-149-bollore-electric-buses-after-two-fires/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, latacz napisał:

ten dym to para wodna, dwutlenek węgla i trochę sadzy -a sadza głównie powstaje z płonącego wnętrza -plastików które są i w elektrykach.

 podobna ilość dymu powstanie przez kilka godzin jazdy samochodu -tylko będzie mniej widoczna -bo dłuższy czas i większa przestrzeń

Rozumiem że w domu masz ogrzewanie oponowo-butelkowe, bo przecież to tylko sadza i w dymie po palonym plastiku nie ma nic szkodliwego? 
Jak to się dzieje, że w silniku spalinowym trzeba super technologii, milionów czujników, metali szlachetnych, szybkich komputerów, precyzyjnych części, czystego paliwa, żeby uzyskać spaliny jako-takie, a paląc kilka rodzajów plastików w ognisku uzyskuje się idealne, dużo czystsze spaliny, najwyżej trochę bogatsze w sadzę? I czemu podgrzany abs wydziela jakieś rakotwórcze syfy, a palący się abs to już zdrowe niegroźne spaliny?
 

 

23 godziny temu, latacz napisał:

Adam -piszesz z taką pewnością siebie o elektrykach -że spytam

 

Nie, nie mam elektryka, ale jakie to ma znaczenie? Czy lekarz który nie choruje na daną chorobę nie powinien się o niej wypowiadać a tym bardziej leczyć z niej innych?
Gdybyś taki zestaw pytań zadał przeciętnemu przeciwnikowi elektryków, to w najlepszym wypadku zostałbyś wyśmiany i opluty, a najbardziej prawdopodobne, że wystawiłby Ci niekoniecznie trafną, ale szybką diagnozę psychiatryczną i parę niemiłych słów o Twojej najbliższej rodzinie.
Nie mam elektryka, tak samo jak około 100% przeciwników elektryków, ja tylko w przeciwieństwie do większości z nich czytam dalej niż nagłówek, nie powielam mitów, propagandy, potrafię zajrzeć do statystyk, badań itd.
 

 

W dniu 21.03.2023 o 17:16, latacz napisał:

. i dokładnie podobna/większa ilość dymu powstanie w trakcie ładowania elektryka... tyle, że paliwo zostanie spalone kilkaset km dalej -na drugim końcu kabla...

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam P. napisał:

czemu podgrzany abs wydziela jakieś rakotwórcze syfy, a palący się abs to już zdrowe niegroźne spaliny?

wróć na lekcje chemii -poziom gimbaza

 

38 minut temu, Adam P. napisał:

ja tylko w przeciwieństwie do większości z nich czytam dalej niż nagłówek, nie powielam mitów, propagandy, potrafię zajrzeć do statystyk, badań itd.

powielasz mity.  reszta pytań ile elektryków widziałeś "od środka" ? z iloma właścicielami elektryków rozmawiałeś o ich samochodach -rzeczywistych wadach i zaletach ? nie -tylko czytasz i powielasz propagandę.

   Ja pewne rzeczy tyczące "elektryków" przerobiłem w praktyce lub rozmawiałem bezpośrednio z ludźmi którzy to przerabiali -i także czytałem. Jednak jeśli zaprzyjaźniony właściciel mówi -bardzo fajny samochód ale z warszawy do łodzi się nim nigdy nie wybieram bo za duże ryzyko kłopotów -to jest to dla mnie bardziej przekonywujące niż artykuł sponsorowany o zasięgu 350km...

reszta pytań. czy posiadałeś chociaż rower elektryczny ?

 

38 minut temu, Adam P. napisał:

Czy lekarz który nie choruje na daną chorobę nie powinien się o niej wypowiadać a tym bardziej leczyć z niej innych

nigdy nie będę leczył się u lekarza który od danej chorobie tylko czytał w internecie... nawet jeśli czyta więcej niż same nagłówki. Będę wymagał, żeby na temat chorób uczył się na stosownej uczelni, praktykował, miał odbyte odpowiednie staże i choćby leczył konkretną ilość ludzi z tą chorobą (początkowo leczył pod okiem kogoś z większa praktyką)

Twój cytat powinien brzmieć -czy przeciętny człowiek (nie lekarz) który nie chorował na daną chorobę,, nie ma w  tym kierunku żadnej szkoły a jedynie umie czytać w internecie nie powinien wypowiadać się o chorobie i leczyć innych... ale -za takie działania w medycynie idzie się siedzieć. najpierw trzeba mieć szkołę i uprawnienia...  no chyba, że jesteś elektrykiem/mechanikiem/serwisantem samochodów elektrycznych z odbytymi szkoleniami -no ale nie masz własnego samochodu.... -wtedy porównanie z cytowanym lekarzem jest odpowiednie...

 

nie wiem -nie mam praktyki, nie zetknąłem się - ale się wypowiem bo w necie widziałem...  dość powszechna bolączka współczesności.        -i dlatego odpowiedzi na zadane pytania jednak mają znaczenie ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adam P. napisał:

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Adam P. napisał:

Rozumiem że w domu masz ogrzewanie oponowo-butelkowe, bo przecież to tylko sadza i w dymie po palonym plastiku nie ma nic szkodliwego? 

a zdawało mi się, że rozmawiamy o szkodliwości spalin samochodowych kontra spaliny w elektrowni lub kontra płonący akumulator litowy ?

jednak odpowiem -obecnie w mieszkaniu mam to co funduje ciepłownia miejska,

a w domu będę miał pompę ciepła -nie dlatego, że jest bardziej ekologiczna -tylko dlatego, że jest praktycznie bezobsługowa a konkretnie  dla mnie także tańsza od pieca i z tanimi naprawami...

 

 

13 minut temu, Granacik napisał:
54 minuty temu, Adam P. napisał:

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Ponadto -do produkcji prądu z paneli PV  potrzeba w praktyce spalić prawie  tyle samo węgla lub ropy co do produkcji tego prądu w klasycznych elektrowniach...  ponieważ panele (wiatraki też) jako źródło energii są nieprzewidywalne i cały czas musi być utrzymywana dyżurna moc rezerwowa w elektrowniach klasycznych. Nie ma możliwości wyłączenia na kilka godzin  bloków energetycznych bo aktualnie panele produkują prąd...

jeśli idzie o ładowanie samochodów elektrycznych -warunkiem ich ładowania z PV jest jazda tylko nocą... -no bo w dzień to się lądują...

 

   i jeszcze -elektrownie JĄDROWE (czyli pracujące na syntezie) to może będą za lat kilkadziesiąt (pierwszy eksperymentalny reaktor termojądrowy ma podobno ruszyć w 2035roku) Obecnie istnieją elektrownie atomowe (pracujące na rozpadzie) które produkują masę odpadów radioaktywnych... zakładając, że elektrownie atomowe produkują czystą energię -proszę podpowiedz bo zapomniałem -ile elektrowni atomowych mamy w Polsce ? jaki % energii produkujemy w elektrowniach atomowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

Ponadto -do produkcji prądu z paneli PV  potrzeba w praktyce spalić prawie  tyle samo węgla lub ropy co do produkcji tego prądu w klasycznych elektrowniach...  ponieważ panele (wiatraki też) jako źródło energii są nieprzewidywalne i cały czas musi być utrzymywana dyżurna moc rezerwowa w elektrowniach klasycznych.

ta "dyżurna moc rezerwowa" nie wynosi 200% normalnego zapotrzebowania.
Poza tym obciążenie sieci jest tak samo nieprzewidywalne, więc każde elektrownie muszą mieć te rezerwy.
Zaćmienie słońca da rade przewidzieć, podobnie z zachmurzeniem, nigdy z sekundy na sekundę nie spadnie produkcja mocy do zera.
 

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

a zdawało mi się, że rozmawiamy o szkodliwości spalin samochodowych kontra spaliny w elektrowni lub kontra płonący akumulator litowy ?

To był jakiś wątek pożaru samochodu, ale nieważne, stwierdziłeś, że palący się w niekontrolowany sposób na wolnym powietrzu  plastik, guma, tapicerka, izolacje kabli, lakier itd. produkuje nieszkodliwe, czyste spaliny, więc po prostu zacząłem się zastanawiać czemu nie pali się oponami, butelkami plastikowymi itd. w kotłach. Czy to, że to niezdrowe to kolejne kłamstwo władców świata, żeby zniewolić zwykłych ludzi i pozbawić ich darmowej czystej energii z palenia gumowcami i śmieciami? Skoro wiesz, ze to nieszkodliwe, to na logikę powinieneś tego używać do ogrzewania, w końcu kosztuje 0 albo mniej, a dobrze się pali.
 
"Co powstaje w wyniku spalania plastiku?
tlenek węgla (czad), dioksyny, uważane za jedne z najbardziej toksycznych substancji chemicznych, tzw. związki WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) o silnych właściwościach rakotwórczych, czy inne niebezpieczne dla zdrowia i środowiska gazy, jak tlenki siarki i azotu oraz chlorowodór."

"Inne produkty wydzielające się podczas spalania tworzyw sztucznych to na przykład: fosgen, HBr, nitrozwiązki, nienasycone związki organiczne, chlorowcopochodne organiczne, alkohole, aldehydy."

Czy wklejając te cytaty powielam kłamliwą propagandę?
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:28, Granacik napisał:

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Ale jednak "trochę" mniej niż tyle ile potrzeba by było spalić dla uzyskania energii którą uzyska się z tego panela.
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

  i jeszcze -elektrownie JĄDROWE (czyli pracujące na syntezie)to może będą za lat kilkadziesiąt (pierwszy eksperymentalny reaktor termojądrowy ma podobno ruszyć w 2035roku) Obecnie istnieją elektrownie atomowe (pracujące na rozpadzie) które produkują masę odpadów radioaktywnych... 

"Elektrownia jądrowa, nazywana elektrownią atomową – obiekt przemysłowo-energetyczny (elektrownia cieplna), wytwarzający energię elektryczną poprzez wykorzystanie energii pochodzącej z rozszczepienia jąder atomów." Miałeś chyba na myśli elektrownię termojądrową.
Ilość odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowej jest niewiele większa niż z elektrowni węglowej, z tym że w węglowej te odpady są wyrzucane w powietrze którym oddychamy, a w jądrowej w szczelną kapsułę do której nikt nie ma dostępu, albo na izolowane składowiska. W przyszłości te odpady będzie można przerobić na paliwo do kolejnej generacji reaktorów.
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:24, latacz napisał:

powielasz mity.  reszta pytań ile elektryków widziałeś "od środka" ? z iloma właścicielami elektryków rozmawiałeś o ich samochodach -rzeczywistych wadach i zaletach ? nie -tylko czytasz i powielasz propagandę.

Czy od tych właścicieli dowiem się np., że wbrew zrobionej przez ekspertów(nie internetowych) statystyce i wbrew logice elektryki palą się częściej niż spalinowe?
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:24, latacz napisał:

reszta pytań. czy posiadałeś chociaż rower elektryczny ?

 

Nadal nie wiem jakie to ma znaczenie ale miałem kilka, budowałem też konwersje dla innych, w tej chwili buduję kilka baterii.


I jeszcze raz w temacie mediów, cenzury, nastawienia ludzi i poziomu elokwencji przeciętnych przeciwników ev:
Na fb artykuł o rezygnacji lamborghini z ICE, zwykła informacja w neutralnym tonie.
reakcje: 131 śmiech, 59 like, 38 płacz, 19 gniew, 6 serduszka, 5 zaskoczenie
Najpopularniejsze komentarze: 
"<emotikonki rzygania>"
"i tam zidiocieli"
"komu ten kit"
"elektrośmieć"
"Coraz bliżej zwierząt"
"Było super auto teraz będzie gówno elektryczne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.