Skocz do zawartości

O akumulatorach do samochodów elektrycznych i nie tylko....


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze nocniczek zblazowanym podłożyć. Na obiad zaś zamiast schabowego chitynowe pancerzyki. Leczenie natychmiastowe by nastąpiło i trwałe. Dawniej 😁 to się na to mówiło, że w d... się przewróciło z dobrobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Granacik napisał:

tylko nie bardzo rozumiem  dlaczego określaja ich mianem "aktywiści"  zamiast nazwac ich po prostu TERRORYSTAMI

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pietrku napisał:

Na obiad zaś zamiast schabowego chitynowe pancerzyki

kiedyś dawno temu to się takich przykuwało do ściany jaskini i dawało do reki czerwoną glinkę i patyk.  I oni cudności na tych ścianach malowali...

wiec choć pożytek był.   😆

 

teraz to takich przyklejonych do cysterny bym zostawił -jeszcze przykuł. i nie -płynów też nie dawał -niech ten olej piją... jak ich "przesra"  to może choć inteligencja do poziomu  przedszkolaka podskoczy.... choć nie wiem czy przedszkolaków takim porównaniem nie obrażam.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem taki brutalny 😁. Ja to bym im tłumaczył, choć to często bez sensu 😁. Część tych przyklejających się do drzew itp. to dzieciarnia która nigdy złotówki nie zarobiła pracą własnych rąk i oni są łatwi do manipulacji, szkoda. A część duża to cwaniaczki - działacze, którzy z protestowania zrobili sobie sposób na łatwy zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pietrku napisał:

Nie jestem taki brutalny

Grzegorz, metody behawioralne  sa może i czasami drastyczne ale najskuteczniejsze...zniszczyłes coś to płac, uruchomiłes   służby specjalne, ratownicze  na skutek swojej  ekogłupoty- to płac. Nie ma zmiłuj...Powiesiłeś się zimą w ramach protestu na moście   to wiś do wiosny...

14 minut temu, pietrku napisał:

A część duża to cwaniaczki - działacze, którzy z protestowania zrobili sobie sposób na łatwy zarobek

to oczywista oczywistośc...patrz Gretka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d9Jacek napisał:

to oczywista oczywistośc...patrz Gretka

Biedne dziecko w pewnym sensie. Ale nie dla tych oszołomów. Duża część oglądaczy głównych nurtów uważa, że oni rzeczywiście przeciwko czemuś protestują 🤣. Absurd osiągnął takie peryferia, że ciężko przewidzieć co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietrku napisał:

Absurd osiągnął takie peryferia, że ciężko przewidzieć co będzie dalej.

oprócz absurdu głupota, tolerancja na głupotę i brak tolerancji dla rozsądku i niechęć do "wychylania się' przeciw modzie na 1% jakiejkolwiek produkcji bądź robienia czegokolwiek pozytecznego przypada 99% mieszania, gadania, protestowania i biurokracji.

ślimak to ryba lądowa.

Marchewka to owoc.

zmieniać na "bardziej ekologiczne" tak bo tak -ekologia nieważna -ważny prykaz. może dymic, marnować energię -wymienić wywalić miliony ton śmieci ze sprawnych dobrych rzeczy które z mocy ustaw mają stać się odpadami -miliony ton nowych produkcji na ich miejsce i kolejne miliony ton odpadów emisji... absurd i głupota powszechnie akceptowane. Czas gdy rozsądek jest nienormalny bo normę wyznacza wieszość lub władza która w imieniu tej większości rządzi premiując "biednych" -czyli siebie...

 

zrobię sobie sam pompę ciepła bo umiem, mam narzędzia, materiały (i uprawnienia) zrobię ją ekologicznie z części ze starch złomowanych -to popelnie przestepstwo bo powinno pójść do utylizacji. zrobię z nowych części -to mimo, że energii będzie zuzywać duzo mniej od fabrycznych -nie dostanę żadnych dopłat bo nie będzie "certyfikatu energooszczędności"  a z moich podatków pójdzie dofinanasowanie dla tych co się do cysterny przykleją... jeszcze3 rozumiem niektórych którzy się do drzew przykuwają...

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 07:56, robertus napisał:

Elektryczny pali się o wiele intensywniej. https://www.facebook.com/reel/165241522990958?s=yWDuG2&fs=e

Na filmiku autobus na cng, ale tradycyjnie pożar spalinowych pojazdów to wina samochodów elektrycznych.
 

 

W dniu 20.03.2023 o 10:43, Granacik napisał:

Walczą bo to modne i im ktoś kazał

Akurat modne jest hejtowanie elektryków, wystarczy zobaczyć ilość tego hejtu, trendy, artykuły, komentarze pod nimi itd. A tym na górze, którzy siedzą na ropie jest to wybitnie na rękę i takie małe  żuczki na samym dole robią im świetną robotę propagandową jednocześnie będąc tak zmanipulowanymi, że myślą że robią pod górkę "tym na górze".
Hejtując elektryki płyniesz z prądem, a wiadomo co płynie z prądem. Jak uważasz, że płyniesz pod prąd, to sorry, jak 90% płynie razem z tobą to raczej nie płyniecie pod prąd.
 

 

W dniu 20.03.2023 o 08:57, latacz napisał:

a tak dla porównania tak palą się spaliny

Na pewno ten czarny gęsty dym bardzo zdrowy i ekologiczny :D 

 

W dniu 20.03.2023 o 11:16, d9Jacek napisał:

i ja bym ich tak zostawił przyklejonych....tylko płyny podawał:laugh::laugh::laugh:

Ja bym płynów nie podawał, dzień dwa posiedzą o suchym pysku to zrezygnują z akcji, nawet gdyby mieli skórę na cysternie zostawić :D Ekstremistów z obu stron trzeba leczyć, tym co niszczą samochody, odłączają ładowarki itd. może pomogłaby aromaterapia z cudownych spalin z cudownego silnika spalinowego w małym zamkniętym pomieszczeniu :D 
 

 

W dniu 20.03.2023 o 08:57, latacz napisał:

 

pożar małego akumulatora w rowerze elektrycznym  tutaj w mocnej stalowej obudowie z otworami umożliwiającymi wypływ powstałych gazów

wygląda na fejk, po prawdziwym akumulatorze, nawet małym zostałby tylko wytopiony krater w ziemii, pożar to byłaby wielka kula ognia z miotaczami ognia w kilka stron i trwałby minimum kilka godzin, a zwykle kilka dni albo tygodni. A na filmie jakaś świeczka dymna przez kilka minut i koniec.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam P. napisał:

na filmie jakaś świeczka dymna przez kilka minut i koniec.
 

świeczka dymna -z cholernie trującym dymem.

 

1 godzinę temu, Adam P. napisał:

Na pewno ten czarny gęsty dym bardzo zdrowy i ekologiczny

ten dym to para wodna, dwutlenek węgla i trochę sadzy -a sadza głównie powstaje z płonącego wnętrza -plastików które są i w elektrykach.

 podobna ilość dymu powstanie przez kilka godzin jazdy samochodu -tylko będzie mniej widoczna -bo dłuższy czas i większa przestrzeń

. i dokładnie podobna/większa ilość dymu powstanie w trakcie ładowania elektryka... tyle, że paliwo zostanie spalone kilkaset km dalej -na drugim końcu kabla...

 

a dym z pożaru elektryka -to pół tablicy Mendelejewa w tym opary i sole litu,  kadmu.... kobaltu....  i to dopiero jest "syf"

 

Adam -piszesz z taką pewnością siebie o elektrykach -że spytam

Masz/miałeś samochód elektryczny ?

ile samochodów elektrycznych widziałeś z bliska -nie na filmie, nie w necie, nie z zewnątrz -tylko zajrzałeś pod maskę, położyłeś się pod spodem obejrzałeś baterię, widziałeś/sprawdziłeś wielkość bagażnika ? siedziałeś wewnątrz ?

z iloma właścicielami samochodów elektrycznych rozmawiałeś o ich samochodach i problemach ? nie z netu -i nie "znajomy znajomego powiedział, że jego znajomy" tylko bezpośrednio twarzą w twarz ?

iloma samochodami elektrycznymi jechałeś jako pasażer ?

iloma samochodami elektrycznymi kierowałeś choć przez chwilę ?

czy kiedykolwiek rozmawiałeś z serwisantem/mechanikiem od samochodów elektrycznych?

czy kiedykolwiek rozmawiałeś z konstruktorem/osoba która zbudowała samochód elektryczny lub dokonała konwersji spaliny na elektryka?

czy eksploatowałeś jakikolwiek pojazd elektryczny ?  (jazda hulajnogą miejską się nie liczy)

 

jaki największy pakiet/baterię  użytkowałeś  lub zbudowałeś samodzielnie (może być modelarski, do roweru itp) ?

odpowiedzi na takie pytania określają jakie masz doświadczenie i wiedzę w temacie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam P. napisał:

Na filmiku autobus na cng, ale tradycyjnie pożar spalinowych pojazdów to wina samochodów elektrycznych.

Przyznaje ci rację, pokopałem głębiej i jest to wyrzut z zaworów CNG

https://www.autoblog.com/2022/04/21/cng-bus-fire-explosion-italy-natural-gas/

 

Tu jest pewny pożar autobusu elektrycznego, dla porównania

https://insideevs.com/news/583324/paris-suspends-149-bollore-electric-buses-after-two-fires/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, latacz napisał:

ten dym to para wodna, dwutlenek węgla i trochę sadzy -a sadza głównie powstaje z płonącego wnętrza -plastików które są i w elektrykach.

 podobna ilość dymu powstanie przez kilka godzin jazdy samochodu -tylko będzie mniej widoczna -bo dłuższy czas i większa przestrzeń

Rozumiem że w domu masz ogrzewanie oponowo-butelkowe, bo przecież to tylko sadza i w dymie po palonym plastiku nie ma nic szkodliwego? 
Jak to się dzieje, że w silniku spalinowym trzeba super technologii, milionów czujników, metali szlachetnych, szybkich komputerów, precyzyjnych części, czystego paliwa, żeby uzyskać spaliny jako-takie, a paląc kilka rodzajów plastików w ognisku uzyskuje się idealne, dużo czystsze spaliny, najwyżej trochę bogatsze w sadzę? I czemu podgrzany abs wydziela jakieś rakotwórcze syfy, a palący się abs to już zdrowe niegroźne spaliny?
 

 

23 godziny temu, latacz napisał:

Adam -piszesz z taką pewnością siebie o elektrykach -że spytam

 

Nie, nie mam elektryka, ale jakie to ma znaczenie? Czy lekarz który nie choruje na daną chorobę nie powinien się o niej wypowiadać a tym bardziej leczyć z niej innych?
Gdybyś taki zestaw pytań zadał przeciętnemu przeciwnikowi elektryków, to w najlepszym wypadku zostałbyś wyśmiany i opluty, a najbardziej prawdopodobne, że wystawiłby Ci niekoniecznie trafną, ale szybką diagnozę psychiatryczną i parę niemiłych słów o Twojej najbliższej rodzinie.
Nie mam elektryka, tak samo jak około 100% przeciwników elektryków, ja tylko w przeciwieństwie do większości z nich czytam dalej niż nagłówek, nie powielam mitów, propagandy, potrafię zajrzeć do statystyk, badań itd.
 

 

W dniu 21.03.2023 o 17:16, latacz napisał:

. i dokładnie podobna/większa ilość dymu powstanie w trakcie ładowania elektryka... tyle, że paliwo zostanie spalone kilkaset km dalej -na drugim końcu kabla...

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam P. napisał:

czemu podgrzany abs wydziela jakieś rakotwórcze syfy, a palący się abs to już zdrowe niegroźne spaliny?

wróć na lekcje chemii -poziom gimbaza

 

38 minut temu, Adam P. napisał:

ja tylko w przeciwieństwie do większości z nich czytam dalej niż nagłówek, nie powielam mitów, propagandy, potrafię zajrzeć do statystyk, badań itd.

powielasz mity.  reszta pytań ile elektryków widziałeś "od środka" ? z iloma właścicielami elektryków rozmawiałeś o ich samochodach -rzeczywistych wadach i zaletach ? nie -tylko czytasz i powielasz propagandę.

   Ja pewne rzeczy tyczące "elektryków" przerobiłem w praktyce lub rozmawiałem bezpośrednio z ludźmi którzy to przerabiali -i także czytałem. Jednak jeśli zaprzyjaźniony właściciel mówi -bardzo fajny samochód ale z warszawy do łodzi się nim nigdy nie wybieram bo za duże ryzyko kłopotów -to jest to dla mnie bardziej przekonywujące niż artykuł sponsorowany o zasięgu 350km...

reszta pytań. czy posiadałeś chociaż rower elektryczny ?

 

38 minut temu, Adam P. napisał:

Czy lekarz który nie choruje na daną chorobę nie powinien się o niej wypowiadać a tym bardziej leczyć z niej innych

nigdy nie będę leczył się u lekarza który od danej chorobie tylko czytał w internecie... nawet jeśli czyta więcej niż same nagłówki. Będę wymagał, żeby na temat chorób uczył się na stosownej uczelni, praktykował, miał odbyte odpowiednie staże i choćby leczył konkretną ilość ludzi z tą chorobą (początkowo leczył pod okiem kogoś z większa praktyką)

Twój cytat powinien brzmieć -czy przeciętny człowiek (nie lekarz) który nie chorował na daną chorobę,, nie ma w  tym kierunku żadnej szkoły a jedynie umie czytać w internecie nie powinien wypowiadać się o chorobie i leczyć innych... ale -za takie działania w medycynie idzie się siedzieć. najpierw trzeba mieć szkołę i uprawnienia...  no chyba, że jesteś elektrykiem/mechanikiem/serwisantem samochodów elektrycznych z odbytymi szkoleniami -no ale nie masz własnego samochodu.... -wtedy porównanie z cytowanym lekarzem jest odpowiednie...

 

nie wiem -nie mam praktyki, nie zetknąłem się - ale się wypowiem bo w necie widziałem...  dość powszechna bolączka współczesności.        -i dlatego odpowiedzi na zadane pytania jednak mają znaczenie ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adam P. napisał:

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Adam P. napisał:

Rozumiem że w domu masz ogrzewanie oponowo-butelkowe, bo przecież to tylko sadza i w dymie po palonym plastiku nie ma nic szkodliwego? 

a zdawało mi się, że rozmawiamy o szkodliwości spalin samochodowych kontra spaliny w elektrowni lub kontra płonący akumulator litowy ?

jednak odpowiem -obecnie w mieszkaniu mam to co funduje ciepłownia miejska,

a w domu będę miał pompę ciepła -nie dlatego, że jest bardziej ekologiczna -tylko dlatego, że jest praktycznie bezobsługowa a konkretnie  dla mnie także tańsza od pieca i z tanimi naprawami...

 

 

13 minut temu, Granacik napisał:
54 minuty temu, Adam P. napisał:

Czy panele pv palą plastikiem? A elektrownia jądrowa? Bo wbrew pozorom spalanie węgla nie jest jedynym sposobem produkcji prądu.

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Ponadto -do produkcji prądu z paneli PV  potrzeba w praktyce spalić prawie  tyle samo węgla lub ropy co do produkcji tego prądu w klasycznych elektrowniach...  ponieważ panele (wiatraki też) jako źródło energii są nieprzewidywalne i cały czas musi być utrzymywana dyżurna moc rezerwowa w elektrowniach klasycznych. Nie ma możliwości wyłączenia na kilka godzin  bloków energetycznych bo aktualnie panele produkują prąd...

jeśli idzie o ładowanie samochodów elektrycznych -warunkiem ich ładowania z PV jest jazda tylko nocą... -no bo w dzień to się lądują...

 

   i jeszcze -elektrownie JĄDROWE (czyli pracujące na syntezie) to może będą za lat kilkadziesiąt (pierwszy eksperymentalny reaktor termojądrowy ma podobno ruszyć w 2035roku) Obecnie istnieją elektrownie atomowe (pracujące na rozpadzie) które produkują masę odpadów radioaktywnych... zakładając, że elektrownie atomowe produkują czystą energię -proszę podpowiedz bo zapomniałem -ile elektrowni atomowych mamy w Polsce ? jaki % energii produkujemy w elektrowniach atomowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

Ponadto -do produkcji prądu z paneli PV  potrzeba w praktyce spalić prawie  tyle samo węgla lub ropy co do produkcji tego prądu w klasycznych elektrowniach...  ponieważ panele (wiatraki też) jako źródło energii są nieprzewidywalne i cały czas musi być utrzymywana dyżurna moc rezerwowa w elektrowniach klasycznych.

ta "dyżurna moc rezerwowa" nie wynosi 200% normalnego zapotrzebowania.
Poza tym obciążenie sieci jest tak samo nieprzewidywalne, więc każde elektrownie muszą mieć te rezerwy.
Zaćmienie słońca da rade przewidzieć, podobnie z zachmurzeniem, nigdy z sekundy na sekundę nie spadnie produkcja mocy do zera.
 

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

a zdawało mi się, że rozmawiamy o szkodliwości spalin samochodowych kontra spaliny w elektrowni lub kontra płonący akumulator litowy ?

To był jakiś wątek pożaru samochodu, ale nieważne, stwierdziłeś, że palący się w niekontrolowany sposób na wolnym powietrzu  plastik, guma, tapicerka, izolacje kabli, lakier itd. produkuje nieszkodliwe, czyste spaliny, więc po prostu zacząłem się zastanawiać czemu nie pali się oponami, butelkami plastikowymi itd. w kotłach. Czy to, że to niezdrowe to kolejne kłamstwo władców świata, żeby zniewolić zwykłych ludzi i pozbawić ich darmowej czystej energii z palenia gumowcami i śmieciami? Skoro wiesz, ze to nieszkodliwe, to na logikę powinieneś tego używać do ogrzewania, w końcu kosztuje 0 albo mniej, a dobrze się pali.
 
"Co powstaje w wyniku spalania plastiku?
tlenek węgla (czad), dioksyny, uważane za jedne z najbardziej toksycznych substancji chemicznych, tzw. związki WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) o silnych właściwościach rakotwórczych, czy inne niebezpieczne dla zdrowia i środowiska gazy, jak tlenki siarki i azotu oraz chlorowodór."

"Inne produkty wydzielające się podczas spalania tworzyw sztucznych to na przykład: fosgen, HBr, nitrozwiązki, nienasycone związki organiczne, chlorowcopochodne organiczne, alkohole, aldehydy."

Czy wklejając te cytaty powielam kłamliwą propagandę?
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:28, Granacik napisał:

Do wyprodukowania panelu PV potrzebna jest ropa i węgiel. Jako surowiec i nośnik energii.  

Ale jednak "trochę" mniej niż tyle ile potrzeba by było spalić dla uzyskania energii którą uzyska się z tego panela.
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:31, latacz napisał:

  i jeszcze -elektrownie JĄDROWE (czyli pracujące na syntezie)to może będą za lat kilkadziesiąt (pierwszy eksperymentalny reaktor termojądrowy ma podobno ruszyć w 2035roku) Obecnie istnieją elektrownie atomowe (pracujące na rozpadzie) które produkują masę odpadów radioaktywnych... 

"Elektrownia jądrowa, nazywana elektrownią atomową – obiekt przemysłowo-energetyczny (elektrownia cieplna), wytwarzający energię elektryczną poprzez wykorzystanie energii pochodzącej z rozszczepienia jąder atomów." Miałeś chyba na myśli elektrownię termojądrową.
Ilość odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowej jest niewiele większa niż z elektrowni węglowej, z tym że w węglowej te odpady są wyrzucane w powietrze którym oddychamy, a w jądrowej w szczelną kapsułę do której nikt nie ma dostępu, albo na izolowane składowiska. W przyszłości te odpady będzie można przerobić na paliwo do kolejnej generacji reaktorów.
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:24, latacz napisał:

powielasz mity.  reszta pytań ile elektryków widziałeś "od środka" ? z iloma właścicielami elektryków rozmawiałeś o ich samochodach -rzeczywistych wadach i zaletach ? nie -tylko czytasz i powielasz propagandę.

Czy od tych właścicieli dowiem się np., że wbrew zrobionej przez ekspertów(nie internetowych) statystyce i wbrew logice elektryki palą się częściej niż spalinowe?
 

 

W dniu 22.03.2023 o 18:24, latacz napisał:

reszta pytań. czy posiadałeś chociaż rower elektryczny ?

 

Nadal nie wiem jakie to ma znaczenie ale miałem kilka, budowałem też konwersje dla innych, w tej chwili buduję kilka baterii.


I jeszcze raz w temacie mediów, cenzury, nastawienia ludzi i poziomu elokwencji przeciętnych przeciwników ev:
Na fb artykuł o rezygnacji lamborghini z ICE, zwykła informacja w neutralnym tonie.
reakcje: 131 śmiech, 59 like, 38 płacz, 19 gniew, 6 serduszka, 5 zaskoczenie
Najpopularniejsze komentarze: 
"<emotikonki rzygania>"
"i tam zidiocieli"
"komu ten kit"
"elektrośmieć"
"Coraz bliżej zwierząt"
"Było super auto teraz będzie gówno elektryczne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.