Skocz do zawartości

Okradacze kont...


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podonie jest w Australii.  Dostaje kilka tego typu lub bardziej zaawansowanych email'i i telefonow tygodniowo.  Problem jest tak duzy, ze powolano w tym tygodniu rzadowo/policyjna grupe specjana do walki z nimi.

 

Nie odbieram  zupelnie telefonu stacjonarnego; chyba go wylacze.  Na komorce nie odbieram nieznanych numerow; jak maja cos do powiedzenia to zostawia wiadomosc.  

 

Koledzy, poczta elektroniczna to email a nie mail.  Mail to jest zwykla poczta np listy, paczki etc 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrzej Klos napisał:

Koledzy, poczta elektroniczna to email a nie mail.  Mail to jest zwykla poczta np listy, paczki etc 😄

Oczywiście masz racje, ale w PL nikt nie powie na zwykłą pocztę "mail', tak potocznie mówi się o emailowej: "proszę wysłać na maila" itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiają się wszystkiego, masa powiadomień o rzekomo nadchodzących przesyłkach, nieodebranych paczkach. Trzeba uważać, szczególnie w sytuacji kiedy ma się kilka prawdziwych zakupów w drodze, łatwo się pomylić i kliknąć jakąś głupotę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zbjanik napisał:

Czepiają się wszystkiego, masa powiadomień o rzekomo nadchodzących przesyłkach, nieodebranych paczkach. Trzeba uważać, szczególnie w sytuacji kiedy ma się kilka prawdziwych zakupów w drodze, łatwo się pomylić i kliknąć jakąś głupotę.

 

Tak, o maly wlos sam to zrobilem w tym tygodniu.🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez miałem trochę telefonów z dziwnych miejsc typu nigeria albo niemcy, po prostu nie odbieram. Maile zdarzają się, wystarczy widzieć np. z jakich adresów przychodzą i jak wyglądają żeby rozpoznać że to ewidentne rybowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam P. napisał:

jak to czytam to mam w głowie głos przygłupiego hindusa z tym ich śmiesznym akcentem i innych przygłupich hindusów w tle :D to wygląda tak słabo że nie wiem kto mógłby się na to nabrać

Adamie oczywiście masz rację te telefony/emaile z Nigerii, Konga, Niemiec … to ściema w którą wierzy tylko nasza milicja odmawiając ścigania tego typu przestępstw twierdząc, że nie wybierają się na Czarny Ląd ścigać oszustów bo nie mają podpisanej międzynarodowej umowy z Afryką, Indiami itp. Te „zagraniczne„ telefony i emaile to dzieło niekoniecznie mocno opalonych gości z Afryki, raczej białasów z osiedla lub nawet zza Twojej ściany.

Mamy ponoć konia ze skrzydłami który mógłby sprawę załatwić w try miga ale ….. kto by wtedy gonił Króliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu cwaniakow da sie latwo wykryc i odfiltrowac. Wystarczy spojrzec na tzw. header - tam pojawia sie prawdziwy, zazwyczaj absurdalnie obskurny adres nadawcy.

 

Sprawdza sie zasada: jesli kto Tobie ofiaruje pieniadze za nic, oznacza to, ze chce wydobyc pieniadze od Ciebie. 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 09:42, mr.jaro napisał:

Sprawdza sie zasada: jesli kto Tobie ofiaruje pieniadze za nic, oznacza to, ze chce wydobyc pieniadze od Ciebie. 😁

 

Bzdura. Jak pisze do mnie Szejk Kataró, to wiadomo, że ma góry kasy i chce rozdać najbardziej potrzebującym, a mój e-mail akurat został wylosowany 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 11:07, d9Jacek napisał:

„there ain't no such thing as a free lunch” 

To stwierdzenie przypomniało mi książkę Hłaski o facecie który uczył się latania odkładając na to bardzo ciężko zarobioną kasę. Fragment z szybkim żarciem na lotnisku był mocno zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.