Grzesiek Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 Jarek narazie myśli o pedałach.I kolejnej przygodzie.? 1
Grifon Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 Godzinę temu, Grzesiek napisał: Jarek narazie myśli o pedałach.I kolejnej przygodzie.? Co tam IAR, docisnąć pedał, zrobić setkę, wypić browar, to jest to!! 1
Popular Post kesto Posted November 3, 2023 Author Popular Post Posted November 3, 2023 Czas założyć kołpak. Forma zabezpieczona specyfikiem Frekote WOLO firmy Loctite. Pierwsza warstwa to akrylowy podkład szary, a potem bryty z tkaniny szklanej 48g, 163g i na koniec tkanina węglowa 200g. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na związanie żywicy. Jarek 996 możesz skoczyć na rower lub na piwo, bo to trochę potrwa? 8
mecenas Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 No chyba żeby Krzychu foremki na pedały zrobił?, przykręcane do kadłuba, to może Jarek wziąłby się do roboty??. ..... no Krzychu, jak zwykle fachowa robota. Mam pytanie. Przede mną też to wyzwanie, czyli kołpaki do Wilka. Czy dobrym pomysłem jest wykonanie kopyta drukowanego? Oczywiście potem "obrobionego" i przygotowanego jako kopyto.
kesto Posted November 3, 2023 Author Posted November 3, 2023 21 minut temu, mecenas napisał: Czy dobrym pomysłem jest wykonanie kopyta drukowanego? Oczywiście potem "obrobionego" i przygotowanego jako kopyto. Myślę, że tak. Sam mam zamiar zrobić tak z okapowaniem silnika.
mecenas Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 Hmmm..... coraz bardziej mam ochotę na ten model samolotu. Skala słuszna, proporcje prawie idealne, a jeszcze jak ogladam Twoje Krzychu wykonawstwo, to "ślinka mi jeszcze bardziej cieknie"?. Do tego jeszcze https://tomahawk-aviation.com/eu/accessories/diverse/overview-2497-ums-radial-engine-5-cylinder-125ccm-gas.html# Zwłaszcza że pewnie niektóre elementy były by dostępne u Ciebie skoro formy są już wykonane. No ale cóz, najpierw muszę skończyć to co mam rozgrzebane, choć przyznam że w miedzyczasie mógłbym zacząć projektować w DevFusie i DevWingu.?. 1
jarek996 Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 2 godziny temu, kesto napisał: Jarek 996 możesz skoczyć na rower lub na piwo ' Jutro mam w planach seteczke (km), piwo , a i seteczke moge wieczorem strzelic, jak tak bardzo nalegasz? 8 minut temu, mecenas napisał: Hmmm..... coraz bardziej mam ochotę na ten model samolotu. Skala słuszna, proporcje prawie idealne, a jeszcze jak ogladam Twoje Krzychu wykonawstwo, to "ślinka mi jeszcze bardziej cieknie"?. Do tego jeszcze https://tomahawk-aviation.com/eu/accessories/diverse/overview-2497-ums-radial-engine-5-cylinder-125ccm-gas.html# Zwłaszcza że pewnie niektóre elementy były by dostępne u Ciebie skoro formy są już wykonane. No ale cóz, najpierw muszę skończyć to co mam rozgrzebane, choć przyznam że w miedzyczasie mógłbym zacząć projektować w DevFusie i DevWingu.?. Wojtek ; gdzies widzialem MOKI 250 ktory byl tanszy od UMSa. Moge sobie przypomniec jak jestes zainteresowany. Skala słuszna, proporcje prawie idealne Dawno na to wpadlem, zanim jeszcze IAR 80 byl modny. Mozna powiedziec, ze jestem takim pol-ojcem chrzesnym Waszych przemyslen ?
kesto Posted November 3, 2023 Author Posted November 3, 2023 16 minut temu, mecenas napisał: Hmmm..... coraz bardziej mam ochotę na ten model samolotu. Skala słuszna, proporcje prawie idealne w miedzyczasie mógłbym zacząć projektować w DevFusie i DevWingu.?. Rysuj, rysuj.
jarek996 Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 52 minuty temu, kesto napisał: Rysuj, rysuj. Jakie "rysuj, rysuj" ??? Dostales ode mnie wszystko podane na tacy, wiec teraz podaj dalej.
Popular Post kesto Posted November 4, 2023 Author Popular Post Posted November 4, 2023 Odformowany kołpak. Ciężar -50g. średnica - 112mm 6
stan_m Posted November 4, 2023 Posted November 4, 2023 Moim zdaniem kołpak o średnicy 112mm, mimo niskiej wagi, wymaga bezwzględnego wyważenia. Powodem jest nie tylko skorupa ale przede wszystkim podstawa kołpaka, która pewnie będzie wytoczona z duraluminium. Średnica 112mm to już jest dużo jeżeli chodzi o równomierny rozkład mas w ruchu obrotowym. Przypomnę, że nierównomierny rozkład mas powoduje powstawanie drgań niszczących, najpierw łożysk silnika i jego wału potem konstrukcji modelu co przy tej jego wielkości jest nieuniknione. Natomiast fantastyczny jest ciężar 50 G bo niweluje on efekt żyroskopowy (duża masa na dużym promieniu w ruchu obrotowym), który może uniemożliwić sterowanie modelem. Ja do wyważania kołpaków używam maszynki DU-Bro (prosta do wykonania we własnym zakresie). Załączam film, gdzie jest pokazany proces wyważania kołpaka jak też ta maszynka. Przy okazji nadmienię o potrzebie wyważania śmigła dynamicznie ale też i statycznie. Dobrze opisał to Jarosław Hajduk w Młodym Techniku w latach 90-tych. 4
Popular Post kesto Posted November 8, 2023 Author Popular Post Posted November 8, 2023 Trochę drobiazgów do zagęszczenia kabiny. Gaśnica, zaworki i kraniki. 8 2
Popular Post kesto Posted November 16, 2023 Author Popular Post Posted November 16, 2023 Kolejne drobiazgi do wyposażenia kabiny: podłoga, dźwignie podwozia, klap oraz ręczna pompa oleju. 14 1
Popular Post kesto Posted November 18, 2023 Author Popular Post Posted November 18, 2023 Fragment instalacji tlenowej 10 2
ZKA Posted November 19, 2023 Posted November 19, 2023 Czy Ty masz coś wspólnego z zegarmistrzostwem lub jubilerstwem ? ? 1
jarek996 Posted November 20, 2023 Posted November 20, 2023 Krzysiu, IAR na kolach, czy ? Bo jak NIE na kolach, to znalazlem ? 2
Popular Post kesto Posted November 22, 2023 Author Popular Post Posted November 22, 2023 Instalacja elektryczna czyli przełączniki i główny wyłącznik prądu. 8 1
jarek996 Posted November 22, 2023 Posted November 22, 2023 Sprachen Sie Rumänisch? Ja znam kilka zwrotow, np. ciorba de burta, (to flaki, zupa). Zawsze zamawiam, jak tam jestem ? 2 1
kesto Posted November 24, 2023 Author Posted November 24, 2023 Kolejne elementy wyposażenia kabiny: przełącznik iskrowników, regulator skoku śmigła, pojemnik na mapy i manetka gazu. 4
jarek996 Posted November 24, 2023 Posted November 24, 2023 Malzonka wie, gdzie podziala sie "zagubiona" perla z naszyjnika??? 1
Recommended Posts