jarek996 Posted October 26, 2023 Posted October 26, 2023 5 minut temu, kesto napisał: To żywica epoksydowa. Teraz wymaga dalszej pracy nad zrobieniem dobrej powierzchni. JUZ jestem pod wrazeniem! Az sie boje myslec, JAK to bedzie wygladalo, gdy zaczniesz "sciagac foremke" ?
Grifon Posted October 28, 2023 Posted October 28, 2023 W dniu 26.10.2023 o 08:41, kesto napisał: To żywica epoksydowa. Teraz wymaga dalszej pracy nad zrobieniem dobrej powierzchni. Teraz dowcip rodem z Familiady. Jak się nazywa ulubione zwierze domowe Krzyśka?
stan_m Posted October 28, 2023 Posted October 28, 2023 Krzysztof nie przesadza. Naniesienie pędzlem warstwy/warstw żywicy epoksydowej wymaga szlifowania papierem na mokro i polerowania pastą polerską (po jej zżelowaniu), gdyż pędzel nawet o miękkim włosiu zostawia smugi żywicy nawet na dokładnie wytoczonej/wyszlifowanej formie. Fotografia tego raczej nie pokaże i żeby powierzchnia formy była idealnie gładka potrzebne są tzw. prace wykończeniowe. Ćwiczę teraz to samo.
Grifon Posted October 29, 2023 Posted October 29, 2023 W dniu 28.10.2023 o 17:42, Grifon napisał: Teraz dowcip rodem z Familiady. Jak się nazywa ulubione zwierze domowe Krzyśka? ŻelKot ha 2
Popular Post kesto Posted October 30, 2023 Author Popular Post Posted October 30, 2023 Powierzchnia przygotowana do dalszej obróbki. Zakładanie formy czyli żelkot czarny?, potem tkanina 163g i 390g po dwie warstwy. Powinno starczyć. 10 1
jarek996 Posted October 31, 2023 Posted October 31, 2023 W dniu 30.10.2023 o 19:08, kesto napisał: Zakładanie formy czyli żelkot czarny? ZACZYNA SIE !!! ?
dyra63 Posted October 31, 2023 Posted October 31, 2023 Cześć Krzysztofie. Te wzmocnienia w załamaniach ,to jest żywica zmieszana ( zagęszczona) "mikrobalonem" czy jakimiś ścinkami włókna ? Przy okazji gratuluję projektu , o Twoim warsztacie to już nie piszę ,bo brakuje przymiotników.
kesto Posted October 31, 2023 Author Posted October 31, 2023 Cześć Adamie. To żywica z krzemionką koloidalną o nazwie handlowej Aerosil. 1 1
Popular Post kesto Posted November 2, 2023 Author Popular Post Posted November 2, 2023 odformowało się 5
Grzesiek Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 Krzysiek no pięknie.ale jak wyważasz takie kołpaki?
jarek996 Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 7 godzin temu, kesto napisał: odformowało się Nastapilo mityczne "zdjecie foremki" ? 7 godzin temu, Grzesiek napisał: Krzysiek no pięknie.ale jak wyważasz takie kołpaki? Moze smiglem? ?
Grzesiek Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 2 godziny temu, jarek996 napisał: Moze smiglem? ? Oczekuje tej odp. od Krzysia.
jarek996 Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 36 minut temu, Grzesiek napisał: Oczekuje tej odp. od Krzysia. Jestem jego adwokatem.
Grzesiek Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 To jeżeli jesteś adwokatem to merytorycznie proszę odpowiedz.
jarek996 Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 1 godzinę temu, Grzesiek napisał: To jeżeli jesteś adwokatem to merytorycznie proszę odpowiedz. Mowie to co moj klient sobie zyczy ? No a tak powaznie to pamietam, ze ten problem ("wyprodukowanego" kolpaka) ktos juz tutaj opisywal. Nie pamietam tylko KTO i w JAKIM modelu. Tez chyba byly problemy z "biciem" i wibracjami. 1
FockeWulf Posted November 2, 2023 Posted November 2, 2023 Były i chyba stanęło na tym, że trzeba wyważać że śmigałem jako całość. Ale nie pamiętam dokładnie.
jarek996 Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 Czyli Jarek mial racje (jak zwykle zreszta). Jak ktos potrzebuje dobrego adwokata, to jestem do uslug. Krzysiek wie co najlepsze (choc nie najtansze). ?
pepcio Posted November 3, 2023 Posted November 3, 2023 Jarek! Nie myślałeś o przeskalowaniu swojego IAR-a? Przy okazji miałbyś szansę pozyskać parę elementów laminatowych od Krzyśka. Oczywiście za jego zgodą. Prawa autorskie są zastrzeżone.?
Recommended Posts