Skocz do zawartości

IAR-80A skala 1:4,37


kesto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, mecenas napisał:

 czy te puszki przyrządów bedą widoczne po zamontowaniu tablicy w kabinie?

Idziesz po bandzie 😁😄.

Gdyby były niewidoczne, to bym nie musiał ich robić. Niestety, kadłub za tablicą przyrządów aż do wiatrochronu był odkryty i wszystko było widać.

i80 79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zmienia postać rzeczy🙂. Zwracam honor. 

W tej sytuacji pewnie też bym zrobił gdybym budował ten model.

Jest to kolejny "smaczek" który tak "podnieca " ludzi ogłądajacych makiety samolotów wzbudzajac szacunek dla wykonawcy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, w tym przypadku (brak zakrycia strefy za tablicą przyrządów) najbardziej rzuca się w oczy plątanina przewodów ciśnień statycznych i dynamicznych (tzw. diuryty) łączących puszki przyrządów membranowych (wysokościomierz, prędkościomierz, wariometr), wiązki przewodów elektrycznych (obrotomierz, termometry, manometry, paliwomierz) oraz pojedyńcze kable do lampek sygnalizacyjnych, przewodów powietrznych do zasilania sztucznego horyzontu (o ile nie był już elektryczny). Gdy mechanik samolotu zdemontuje jedną z paneli przyrządów pokładowych to widzi przede wszystkim gęstwinę w/w przewodów i wiązek, które -starannie upięte - przykrywają puszki wskaźników. Ja diuryty wykonuję z grubych kabli energetycznych w odpowiedniej kolorystycznie izolacji. Fotka z szybowca (fotografia: Szybowce Politechniki Warszawskiej) pokazuje tylko namiastkę tego o czym piszę, np. fotka " zatablicza" z Mig-21 lub Mig-23 powoduje zawrót głowy.

ulspw_polaczenia.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem popracować nad wręgami. Nic nie pasowało, ani obrysy, ani rozkład podłużnic. Robota ręczna czyli żmudna, ale z efektu jestem zadowolony. Teraz te wręgi powycinać ze sklejki i można bawić się dalej.:)

i80 80.jpg

i80 81.jpg

i80 82.jpg

i80 83.jpg

i80 84.jpg

i80 85.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem na nowo pozaznaczać miejsca na podłużnice, bo na planie były spore rozbieżności. Powycinałem więc wręgi z depronu i na nowo przy pomocy listwy pozaznaczałem miejsca nacięć pod podłużnice i w ten sposób mam komplet szablonów wręg (właściwie to półwręg) z zielonego paskudztwa, od których odrysuję na sklejce właściwe wręgi już bez błędów. To taka stara, dawno zapomniana szkoła modelarstwa. Dzisiaj robi się to wszystko w komputerze.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze troszke bladzisz i nie bardzo wiesz CO ( i JAK) dalej robic.

Mysle, ze to zwyczajny brak doswiadczenia. Proponuje Ci pozyczyc sobie taka pozycje: "MINIATUROWE LOTNICTWO". Tam masz podstawy calego naszego hobby. Ja jako mlody chlopak przeczytalem ja i teraz np. bylem w garazu i w 7 minut ogarnalam kadlub modelu. Podocinane, dopasowane, a teraz tylko wymieszac klej i skleic do kupy. Rownoczesnie robie obiad i ogladam dwa filmy, sluchajac do tego muzyki i myjac samochod.

Naprawde warto poczytac te ksiazke. Po niej otwieraja sie nowe horyzonty 😉

 

 

IMG_2632[1].JPG

IMG_2631[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kesto napisał:

Musiałem na nowo pozaznaczać miejsca na podłużnice, bo na planie były spore rozbieżności. Powycinałem więc wręgi z depronu i na nowo przy pomocy listwy pozaznaczałem miejsca nacięć pod podłużnice i w ten sposób mam komplet szablonów wręg (właściwie to półwręg) z zielonego paskudztwa, od których odrysuję na sklejce właściwe wręgi już bez błędów. To taka stara, dawno zapomniana szkoła modelarstwa. Dzisiaj robi się to wszystko w komputerze.:)

 

W starych "Plany Modelrskie" z RWD8 podana jest ta metoda.  Z tym, ze nie uzywaja "zielonego paskudztwa" 😁 ale proponuja wyciac tylko obrys wreg bez wyciec na listwy.  Dopiero wtedy je narysowac i dopasowac.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.