Skocz do zawartości

Nowa aplikacja Drone Tower.


Ryszard_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj obowiązuje nowa aplikacja do zgłaszania lotów. Niestety po zainstalowania i próbie uruchomienia telefon zostaje zablokowany. Widoczne jest kółko postępu ale nic się nie uruchamia i nie można zamknąć aplikacji. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie i ponowne włączenie telefonu. Czy ktoś z kolegów instalował nową aplikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem w nocy i wszystko działało. Rano jak dojechałem do pracy, też sprawdzałem z ciekawości, bo tu mam strefę bardzo zakazaną. Problemy zaczęły się dopiero koło południa, także obstawiam przeciążenie serwera.

Generalnie mi się bardzo podoba. Wygodniejsza i dużo szybsza (kiedy działa) od tego webowego CheckIn Pansa. Najważniejsze, że pozwala zgłaszać loty powyżej 120m dla klubu modelarskiego, bez dodatkowych formalności jak plan lotu itp. Mam nadzieję, że to nie przez niedopatrzenie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy któryś z bardziej ogarniętych "smartfonowo" kolegów, orientuje się od której wersji Androida, to cudo techniki działa?

Mam dość leciwy telefon (z Android 9) i niestety w Markecie mam info "twoje urządzenie nie jest zgodne z ta wersja". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

 

Funkcjonowanie aplikacji DroneTower w wybranych rejonach kraju jest utrudnione. Obecnie prowadzimy prace związane z ulepszeniem stabilności systemu. Do tego czasu wznawiamy zgłaszanie lotu poprzez stronę CheckIn.pansa.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, young napisał:

Funkcjonowanie aplikacji DroneTower w wybranych rejonach kraju jest utrudnione.

Czy jest ktoś u kogo aplikacja działa? Ktoś kto nie jest w jednym z wybranych rejonów kraju? 😂.

Drone Tower zniknął ze sklepu Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że to był atak hakerski:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-atak-hakerski-na-nowa-aplikacje-dronowa-komunikat-resortu,nId,7453116#ref#ref

Albo faktycznie atak, albo po prostu słabo zrobiona pod kątem bezpieczeństwa i jakoś trzeba było uzasadnić konieczność wycofania aplikacji - zawsze lepiej powiedzieć, że ktoś zaatakował niż, się przyznać do słabości.

Bo funkcjonalnie, póki działała, to fajnie - dużo czytelniej niż stary DroneRadar i niż obecna strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, aplikacja która wg. powyższego artykułu ma zapewniać bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej sama nie jest zabezpieczona.

Pewnie czeka aplikację przegląd kodu i innych rzeczy wpływających na jej bezpieczeństwo.

 

Trochę to potrwa tym bardziej, że jeżeli rzeczywiście to był atak to pewnie zostanie powtórzony i byłby wstyd gdyby aplikacja padła po raz kolejny. Trzymam kciuki tak czy inaczej.

 

PS. Jeżeli ta aplikacja ma jakieś luki bezpieczeństwa w niewiadomych miejscach to może dobrze, że ją na razie odinstalowałem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, samolocik napisał:

No to fajnie, aplikacja która wg. powyższego artykułu ma zapewniać bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej sama nie jest zabezpieczona.

 

Niby jak ma zapewniać bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej jak żadne służby zajmujące ruchem lotniczym ani piloci samolotów z niej ani informacji przez nią przekazywanych nie korzystają. 

Obowiązek korzystania z niej został wprowadzony przez tzw. "ustawę covidową" i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem przestrzeni powietrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drone Tower miała mieć komunikację dwukierunkową z informatorami FIS i kontrolerami TWR. Można będzie zgłaszać utratę kontroli nad lotem i koordynować pozwolenia na loty w CTR, tam gdzie to będzie wymagane. Czytaj uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.