Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, witold_pi napisał:

średnica tłoka jakieś 8 mm

To jest napewno WMD 1, iglica i rozpylacz identyczny jak w silniku Witka. Pomiar skoku i średnicy wyklucza pojemność 0,3ccm. Rosyjskich silników tak małej pojemności nie produkowano seryjnie. Mieli problem z jakością już przy Kolibrze 0,8. I niech zachodni znawcy sobie piszą co chcą, ja oceniam obiektywny stan rzeczywistości

20191222_192508.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/21/2019 at 10:39 AM, czarobest said:

Pozwolę sobie się "wetknąć" z innym motorkiem :).
Wczoraj przyszedł do mnie ze swojej ojczyzny Taifun Hobby czyli Diesel o pojemności 1cm³, tym razem obyło się bez czyszczenia, bo silnik ponoć odpalany tylko 2 razy, mam też kartę gwarancyjną, niestety bez wpisanej daty zakupu :)

Jednak mimo bardzo dobrej kompresji nie udało mi się go dzisiaj odpalić, choć bywało, że chwilę zaterkotał i się zatrzymywał. Próbowałem różnych ustawień śruby jednak na razie bez skutku. Może ktoś wie jakie powinno być domyślne ustawienie śruby kompresyjnej i iglicy?

Oczywiście fotki:

TaifunHobby(1).thumb.jpg.d49a765015e2bacc799b110a63939f42.jpgTaifunHobby(2).thumb.jpg.27f2c2ae4c5a47e65f8b2502ba9e23d3.jpgTaifunHobby(3).thumb.jpg.4fdc0f9b1ad9333c773c6c4e63dace3d.jpg

 

 

 

Pierwsza klasa motor! Zacząłeś zbierać silniki, czy tylko mi się wydaje Czarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MASK napisał:

Pierwsza klasa motor! Zacząłeś zbierać silniki, czy tylko mi się wydaje Czarku?

I tak "fajnie i gładko" się obraca :P. Czy zacząłem zbierać trudno powiedzieć, w zasadzie już od dawna mam motorki których nie potrzebuję do modeli, od czasu do czasu mam po prostu ochotę sobie jakiś kupić, a niestety coraz częściej ją mam :D. No i ostatnio złożyło się ich dość sporo w jednym czasie, ale pewnie teraz będzie przerwa bo trochę na te powydawałem :D.

 

A przy okazji udało mi się dzisiaj szybko tego Taifuna odpalić, zdaję się że przy poprzednim razie wszystkiego było za mało, a bałem się za bardzo dokręcać śrubę kompresyjną. Teraz dokręciłem bardziej a iglicę odkręciłem i jakoś się udało :). Z tym że obroty wydają się troszkę niskie (max jakieś 8500), ale śmigło było chyba ciut za duże, bo 8x4, no i paliwo bez dodatków i być może w nie idealnych proporcjach (oleju aż 26%, więc to też może trochę "blokować" obroty).

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden samozapłon, tym razem RYTM. Stan zewnętrzny niestety średni choć po wyczyszczeniu prezentuję się całkiem fajnie, iglica (z przylutowanym drucikiem przez poprzedniego właściciela) niestety obraca się przy pracy ale to jest do poprawienia, tak samo jak pręt przy śrubie kompresyjnej. Poza tym kompresję ma bardzo dobrą i odpalił bardzo łatwo mimo temperatury -4 stopni, nie wiem czy to kwestia nabrania trochę doświadczenia przy poprzednich czy po prostu silnik przez większą pojemność jest mniej czuły na regulację przy odpaleniu. Paliwko to samo co w Taifunie (mniej więcej - 38% nafta, 36% eter, 24% Motul 710 i 2% rycyny), śmigło 9x6 (chyba też ciut za duże) i z nim osiągał około 9000 obr/minutę. 

RYTM01(mniejsze).thumb.jpg.1fa4505d7ed1577b2a5f10c1d2ed93d3.jpg

RYTM02(mniejsze).thumb.jpg.405e20a3a3aa5068cba269159517f514.jpg

RYTM03(mniejsze).thumb.jpg.a8a68ea3464229cb69f82636351ddc9c.jpg

 

I filmik:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam model obserwowałem, używany poszedł za 95 Euro.

 

16 godzin temu, kaszalu napisał:

Czym tak elegancko wypucowałeś karter "Rytma" ?

 

Karter wyczyściłem szczoteczką mosiężną z pomocą płynu do naczyń i wody (oczywiście silnik był rozłożony). W zasadzie nie był jakoś bardzo brudny, ale dzięki tej szczotce poza wyczyszczeniem brudu nabrał takiego fajnego blasku :). Głowica czy piasta to już delikatniej szczoteczką nylonową. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.