Skocz do zawartości

Nieuport 17 Flyboys Blaine Rawlings by przemo ... czyli próba walki na froncie WWI


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ponowie swoje pytanie a zarazem prośbę ... ma ktoś może do do sprzedania wkręty do mocowania serw w rozmiarze 9 g ? Nigdzie nie mogę takich spotkać albo źle szukam  :(

ile ich potrzebujesz?

a tak po za tym świetny model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemo, nie chciałbym być nieuprzejmy, przyglądam się tym planom i modelowi i mam wrażenie, że pozycja skrzydła przy kadłubie u Ciebie jest za wysoko. Czy na Twoich planach przypadkiem rysunek z boku nie pokazuje końcówki skrzydła, a nie mocowanie przy kadłubie? Skoro pokazuje koła i łączniki obu skrzydeł, to znaczy, ze nie jest rzutem bocznym przez środek kadłuba. Czy ja sie mylę? Obadaj te plany: http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=30

Bartku w żaden sposób nie jesteś nie uprzejmy, wręcz przeciwnie  ;) przeanalizowałem to o czym mówisz i te plany od siebie tym różnią. Ale w "moich" planach jest to rzut boczny kadłuba, popatrz na szablony żeber (W6) jest identyczne jak żebro przy kadłubie. Chodzi mi o rozmieszczenie miejsca na łącznik płatów. 

 

 

ile ich potrzebujesz?

a tak po za tym świetny model ;)

 

Dzięki Sebastianie ... a co do śrubek to z miłą chęcią przytulę tak z 10 sztuk. Jak masz tyle odezwij się na PW to dogadamy co i jak i za ile ;)

 

i taki mały off top bo ostatnio trafiłem na yt na film o Manfredzie von Richtchofen'ie inaczej Czerwony Baron. Bardzo fajny polecam choć scen walk powietrznych można powiedzieć że jest jak na lekarstwo ale warto obejrzeć ;) 
http://www.youtube.com/watch?v=uO6ohrJOB0s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u nas na wiosnę jest fajnie na lotnisku ale w sezonie również dbamy o skoszoną trawę więc jak by co możemy się spotkać :) 
https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B010'10.0%22N+19%C2%B025'11.8%22E/@50.1694496,19.4196949,1174m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl
tutaj mamy nasza miejscówkę ... pozwolenie właściciela łąki na przebywanie na jego terenie jak również wykoszenie trawy na niewielkim odcinku dla naszych potrzeb. W zasadzie ponoć jest już plan do zagospodarowania tego terenu i tutaj muszę się spotkać z właścicielem i go wypytać jak długo będziemy mogli jeszcze korzystać z jego łąki ale póki co latamy ;)
co do zawodów to kiedy są i gdzie ? W zasadzie nigdy nie byłem a już kiedyś miałem plan się wybrać i pooglądać :) 

 

a skoro świt to walka trwa ... jak na razie jedna lotka i idę na śniadanie :)
post-8897-0-67546200-1425023431_thumb.jpg

 

post-8897-0-54907600-1425023434_thumb.jpg

 

po śniadaniu druga lotka i planowanie orczyka 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisać w google "escadrille lafayette" to tych Indian-inów jest można powiedzieć parę rodzajów więc dla mnie jest to przyjęcia ... już zassałem ;)

 

Lotki skończone całość zaimpregnowana nitrocellonem. Chciałem to zrobić AK 20 ale jego użyje do klejenia koverallu bo mam tego nie wielką ilość choć do oklejenia powinno spokojnie wystarczyć a okazało się zalega mi w szafce 1,5 puszki nitrocellonu więc trzeba co nie co zdjąć ze stanu magazynowego nim to wyparuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie z koverallem zaliczone ... pierwsze wrażenie ... nie taki straszny wilk jak go malują ale pewnie zmienię to zdanie jak będę oklejał skrzydła :P ... wydawało mi się że kadłub będzie gorzej okleić jak skrzydła ale chyba będzie na odwrót ... zacząłem od kadłuba, w którym pozostało mi do oklejenia spód. Za bardzo nie jestem zadowolony z oklejenia garbu tuż przy stateczniku poziomym ale jakoś to będę musiał poprawić ... przy okazji widać wklejone klocki sosnowe służące do mocowania maski silnika. 

 

post-8897-0-71470200-1425065072_thumb.jpg

 

post-8897-0-25747800-1425065075_thumb.jpg

 

post-8897-0-60982300-1425065077_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli możesz zważ konstrukcję skrzydeł przed oklejeniem , po oklejeniu i naprężeniu i po pomalowaniu ciekawi mnie waga Coveralu w starciu z wagą foliowanego modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zważ konstrukcję skrzydeł przed oklejeniem , po oklejeniu i naprężeniu i po pomalowaniu ciekawi mnie waga Coveralu w starciu z wagą foliowanego modelu ;)

Spoko da się zrobić ;)

 

EDIT ...

kłopoty ze snem a o to i efekt kłopotów ze snem ...

i tutaj potwierdzam ze koverall to pracochłonny materiał ... kadłub mam oklejony cały i powoli oklejam usterzenie.

post-8897-0-48732300-1425110394_thumb.jpg

 

przy okazji zrobiłem wzmocnienia z cienkiej blaszki aluminiowej pod zawiasy SK 

post-8897-0-33393900-1425110396_thumb.jpg

 

ma wrażenie że AK 20 mniej "śmierdzi" od nitrocellonu ... AK 20 kleje koverall a nitrocelloenm go impregnuje 

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Klej ak jest gęstszy ma mniej rozpuszczalnika Ani nitrocelon ani AK nie śmierdzą  śmierdzi rozpuszczalnik w nich zawarty i ponieważ jest go więcej w rzadkim nitrocelonie taki jest efekt w zasadzie po całkowitym odparowaniu tak klej jak i nitrocelon nie mają zapachu . Dlatego w większości przypadków wygodniejszym rozwiązaniem są folie pokryciowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne ... dzięki ;)

Zabrałem się za oklejanie skrzydła. W związku z Twoją prośbą Kamilu zważyłem skrzydła przed oklejanie więc 90 gram.

 

Pierwsze okleiłem końcówki skrzydeł i tutaj jestem w szoku bo udało mi się to zrobić jednym kawałkiem ... ogólnie oklejając folią nigdy mi się to nie udawało a tu proszę i to za pierwszym razem :) coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten koverall  :)

 

post-8897-0-77643000-1425123541_thumb.jpg

 

no i tam takie stopniowe postępy w oklejaniu jak na razie jednej strony bo na drugą muszę odsapnąć i złapać świeżego powietrza ... chyba mam fazę przez nitro  :P

post-8897-0-48440500-1425123544_thumb.jpg

 

post-8897-0-20247300-1425123547_thumb.jpg

 

post-8897-0-10463100-1425123549_thumb.jpg

 

waga obecnie wskazuje 99 gram na skrzydle.

 

CDN ...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie niczym innym poza japonka nie oklejałem i wziąwszy pod uwagę ze nie mam takiego  doświadczenia jak inni w budowie i oklejaniu modeli to oklejając kovelarem nie miałem żadnych problemow, wszystko wyszło za pierwszym razem :)


a tak wogule oglądając wasze budowy coraz bardziej mi się podobają modele z IWS i tak prawdę powiedziawszy tez się chyba skusze na taki modelik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

a tak wogule oglądając wasze budowy coraz bardziej mi się podobają modele z IWS i tak prawdę powiedziawszy tez się chyba skusze na taki modelik :)

 

a masz już jakiś konkretny na myśli ? ;)

 

Skrzydło oklejone i po dwóch impregnacjach waży 114 gram przytyło jak na razie 24 gramy.

 

I tradycyjnie fotki :) postanowiłem że teraz będę dokładam po każdym oklejonym elemencie do modelu ... takie swoiste puzzle :P

 

post-8897-0-70299800-1425149191_thumb.jpg

 

post-8897-0-37275000-1425149194_thumb.jpg

 

a miały mi przyjść farby na weekend i chociaż bym koła i maskę pomalował no ale allegrowicz się nie wyrobił ... ocena pójdzie w dół za spóźnioną przesyłkę ...

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! idziemy łeb w łeb ;) Właśnie mi przypomnieliście AK20 - wszystkie modele, które dawno temu budowałem właśnie tym oklejałem - trzeba było tylko uważać, bo potrafił zwichrować konstrukcję podczas schnięcia.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy Krzychu łeb w łeb i można by pomyśleć o wspólnym oblocie :) 

Kiepsko z wentylacją u mnie w warsztacie więc wydajność spada i muszę się coraz częściej wietrzyć ale na szczęście już tylko 4 elementy zostały (dwa płaty dolne i dwie lotki) 

 

SW dołącza do elementów oklejonych

post-8897-0-64910400-1425207211_thumb.jpg

 

post-8897-0-34581200-1425207209_thumb.jpg

 

Teraz tak się zastanawiam i jak coś to bardzo was proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Sprawa dotyczy malowania podkładem ... wcześniejsze moje konstrukcje które były malowane były kryty w całości balsą oklejane papierem japońskim i malowane bez podkładu i krycie było jak najbardziej w porządku. 
Dodając warstwę podkładu dodam kolejne gramy do całej konstrukcji. Czy kładąc podkład jakoś to jeszcze zadziała na koverall dodatkowo czy tylko pomoże w kryciu farbą ? W zasadzie koverall jest biały więc teoretycznie każda farba jak przyjdzie powinna go dobrze pokryć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając cokolwiek na Koverall - kolejne warstwy lakieru czy tym bardziej podkładu - tracisz fakturę płótna. Ale jeśli było za mało lakieru to on i farba jakby przenikała pod Koverall co nie wyglądało za dobrze. Musisz sprawdzić na kawałku jak to będzie wyglądało.

I zrób coś z tym wzniosem bo wygląda okropnie :angry:Nawet 11 nie miała tak wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.