Skocz do zawartości

Nieuport 17 Flyboys Blaine Rawlings by przemo ... czyli próba walki na froncie WWI


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No może się uda w tym tygodniu albo początkiem przyszlego ... teraz dużo dłubaniny przy oklejaniu i malowaniu detali więc robota się może ciągnąć ;) z malowania srebrnym kolorem jest zadowolony przy malowaniu uważałem że pokryć koverall delikatnie i nie robic skorupy z powłoki lakierniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W tym leży właśnie ta sztuka żeby materiał zaimpregnować , i pomalować . Niektórzy potrafią wylać tyle farby na pokrycie z japonki że nie tylko jest jak blacha ale tyle też waży . W twoim przypadku Przemku wygląda na to że różnica nie będzie duża . Wizualnie model pokryty dobrze coveralem zdecydowanie lepiej od foliowanego tyle że folia jest przy oklejaniu bezwonna i gotowa do użycia bezpośrednio po oklejeniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym leży właśnie ta sztuka żeby materiał zaimpregnować , i pomalować . Niektórzy potrafią wylać tyle farby na pokrycie z japonki że nie tylko jest jak blacha ale tyle też waży . W twoim przypadku Przemku wygląda na to że różnica nie będzie duża . Wizualnie model pokryty dobrze coveralem zdecydowanie lepiej od foliowanego tyle że folia jest przy oklejaniu bezwonna i gotowa do użycia bezpośrednio po oklejeniu !

Tutaj masz rację Kamilu z folią komfort pracy o wiele większy no i nie trzeba malować choć to dla nie których może okazać się delikatnym minusem np jak dla mnie. Po pierwszej styczności z malowaniem przy budowie me bf 109 bardzo mi się to spodobało ;) Mając teraz osobiście pierwszy raz styczność z koverallem przyznam że uwielbiam go ... taka miłość od pierwszego położenia :D

Malowania dzień drugi ... wszystko pokryte kolorem srebrnym a o to skrzydło pomalowane na wadze

post-8897-0-84605700-1425541342_thumb.jpg

jak widać waga skrzydła obecnie to 116 g ... przytyło 1 g choć czasem waga wskakuje na 117 g ale wraca na 116 więc można przyjąć że przytyło o 2 g. Dojdą detale więc spodziewam się wzrostu wagi po malowaniu do 5 g już z takim konkretnym zapasem. Kolory srebrnego zużyłem około 70 - 75 ml.

Do malowania zakupiłem taki pistolecik ten niebieski. Wcześniej wkradł się błąd bo napisałem że kielich ma pojemność 200 ml ale tak naprawdę pomieści tylko 100 ml. Pistolet zakupiony na allegro. Koszt to około 50 PLN już z przesyłką. Wielkość dyszy 0,8 mm. Bardzo fajny poręczny. Mam kompresor 30 l czyli taki mały zwykły garażowy i przy ustawieniu na wylocie 3 bary spokojnie radzi sobie z zapotrzebowaniem na powietrze pistoletu.

post-8897-0-84843500-1425541753_thumb.jpg

 

Teraz kawa i lecimy już z mniejszym kalibrem czyli przesiadka z dyszy 0,8 mm na 0,3 mm ... czas na detale ;) 

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak długo kawę pijesz  :D .

Przemo - kolejna świetna relacja i piękny model. Zaglądam tu i nie komentuję bo przy moim "doświadczeniu" w budowie modeli to nie wypada.

Powodzenia przy oblocie. 

Bo to miała być duża kawa, której i tak zapomniałem wypić :P wypiję z żoną jak wróci z pracy ;) 

 

Rafał od Ciebie to dopiero się można nauczyć ;) ... tak po za tym też masz wkład w ten model bo przygotowałeś mi logo Rawlingsa za które Ci ogromnie dziękuje z którego zrobiłem według mnie i jak na mój pierwszy raz ogromny pożytek ale o tym parę wersów niżej ;) 

 

 

No nie poganiaj kolegi ;-) Ja rano piję trzy kawy i dopiero wchodzę na obroty. :-)

Przemku, spokojnie pija kawkę, poczekamy na fotki. Model świetny.

 

Dzięki Wiesławie :) a poniżej kolejna dawka zdjęć :)

 

 

Ciąg dalszy malowania dnia drugiego ...

Kolor biały ... zabezpieczone fragmenty kadłuba do malowania ... tutaj wkradł się chochlik (czytaj przemo) i nie zabezpieczył dobrze kadłuba czego efektem jest gdzie nie gdzie przy pylony kadłub na biało :( ... część udało mi się to delikatnie zamaskować ale przy dziennym świetle pod kątem jest to widoczne ... no cóż człek uczy się całe życie :P

post-8897-0-35470300-1425561950_thumb.jpg

 

idziemy dalej ... kadłub po malowaniu biały kolorem. Wcześniej pomalowałem wręgę silnika na czarno i baldachim Pactrą Wood Tan. Na koniec malowania podam z jakich kolorów korzystałem.

post-8897-0-13631600-1425561955_thumb.jpg

 

Jak też kadłub pomalowałem to zabrałem się za przygotowanie szablonu na logo Rawlings'a ... Rafał dzięki za przygotowanie raz jeszcze :) szablon wydrukowany na najzwyklejszej drukarce atramentowej na papierze samoprzylepnym do zadruku kupiony w papierniczym i wycięte skalpelem, Luźne elementy szablonu chwycone do czasu przyklejenia na kadłub taśmą maskującą.

post-8897-0-87626200-1425561952_thumb.jpg

 

Moment przyklejania szablonu do kadłuba

post-8897-0-48848600-1425561957_thumb.jpg

 

No i efekt jak ściągnąłem wszystkie maskowania po malowaniu :) ... jak na pierwszy raz jestem zadowolony choć gdzie nie gdzie papier się delikatnie odkleił i te miejsca muszę jeszcze poprawić pędzelkiem jak farba dobrze wyschnie.

post-8897-0-34914900-1425561960_thumb.jpg

 

oczywiście lakierem srebrnym również trzeba było podziałać pędzelkiem ;)

post-8897-0-14182700-1425561963_thumb.jpg

 

i reszta którą udało mi się pomalować ;) 

post-8897-0-41035000-1425561966_thumb.jpg

 

Przerwa obiadowa i obiecana kawa z żoną i jedziemy dalej więc to jeszcze nie koniec na dzisiaj ;) wracam później z kolejnymi zdjęciami ;) 

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że do maskowania przy malowaniu używasz niebieskiego materiału. Co to? Miło widzieć moje inicjały na modelu  :D . Indianina też wydrukujesz i przykleisz?

Pierwsze oklejam po konturze taśmą maskującą 3 mm coś takiego http://www.elakiery.pl/prod/63,182,212,tasma-liniowa-plastyczna-55-m (link znaleziony przypadkowo w sieci ale to taka taśma). Później oklejam jak to nazwałeś tym "niebieski materiałem" czyli niebieską taśma papierowa i tutaj powiem że warto zainwestować w taką taśmę znaczy nie konkretnie niebieską ale warto kupić droższą taśmę papierową. Po pierwsze taka taśma jest grubsza więc nie ma mowy o tym że farba przez nią przesiąknie co ma czasami efekt w najtańszych tego typu taśmach. Po drugie klej jest mocniejszy. Po trzecie linia odcięcia naprawdę wychodzi bardzo ładnie. Ja mam akurat taśmę papierową niebieską z firmy Dexter (Leroy Merlin) koszt takiej taśmy to coś mniej więcej 8-10 PLN z czym najtańszą taśmę można już kupić za 2-3 PLN. Naprawdę polecam zakup droższych taśm papierowych przy malowaniu ... będzie Pan zadowolony :)

Co do inicjałów na modelu nawet tego nie zajarzyłem ... jak przygotowałeś szablon to tak masz :P

 

EDIT ...

Jednak wdała się przerwa ... a co najlepsze nie udało mi się wypić tej kawy :P

post-8897-0-93049800-1425580046_thumb.jpg

 

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak? Bez kawy? Tak można?? Ojej!

 

Świetne malowanie, tą napyloną biała to nawet się nie przejmuj.

Myślałeś żeby go później przybrudzić żeby wyglądał bardziej realistycznie? (tak jakby teraz nie wyglądał - ale ze mnie malkontent :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Teraz tylko waloryzacja bo zbyt ładny smugi po spalinach  i oleju , odpryski po wchodzeniu do kabiny  parę dziurek po pociskach i ślady po popychaniu i transporcie i masz panie cacko ;) I mam nadzieję że nie będziesz nim latał w combacie bo żywot modeli tego typu jest raczej niezbyt długi a przy większości drapaków jakie tam latają twój N17 prezentuje się zbyt ładnie by pozwolić na taki los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak? Bez kawy? Tak można?? Ojej!

 

Świetne malowanie, tą napyloną biała to nawet się nie przejmuj.

Myślałeś żeby go później przybrudzić żeby wyglądał bardziej realistycznie? (tak jakby teraz nie wyglądał - ale ze mnie malkontent :-)

Z ta kawą to jest tak że piję ją od przypadku do przypadku i właśnie wczoraj miał być ten przypadek ale mi coś nie wyszło ;) Co do przybrudzeń to moje doświadczenie w tym temacie w skali od 1 do 10 to "minus" 1 :P

 

 

Super! A przypniesz mu tasiemkę?  :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Chodzi Ci o taką tasiemkę jak kombaty za sobą ciągną ? :)

 

 

Teraz tylko waloryzacja bo zbyt ładny smugi po spalinach  i oleju , odpryski po wchodzeniu do kabiny  parę dziurek po pociskach i ślady po popychaniu i transporcie i masz panie cacko ;) I mam nadzieję że nie będziesz nim latał w combacie bo żywot modeli tego typu jest raczej niezbyt długi a przy większości drapaków jakie tam latają twój N17 prezentuje się zbyt ładnie by pozwolić na taki los.

 

W filmie "flyboys" skąd pochodzi czy tam może zaczerpnąłem wzór malowania jest takie jeden moment jak przylatują takie nowiuteńkie wychuchane Nieuport'y 17 i mój właśnie jest z tej części filmu :P  a tak na poważnie nie wiem jak się za to zabrać ale może poćwiczę na moim me bf 109 a póki co niech będzie taki wychuchany ;)

co do sceny przylotu od 25:20 

http://www.youtube.com/watch?v=GhXwagRgyE8

 

Kamilu oczywiście że w kombacie nie będzie latał bo i tak nie spełnia regulaminu z racji wzmocnień skrzydła ;)

 

 

No no Przemo szacun. Pięknie Ci to wychodzi ;)  Z tymi gwiazdami na kołach zrobił się trochę kreskówkowy ale podoba mi się. Kawałek dobrej roboty. Oby latał jak wygląda!

 

Dzięki:)  co do gwiazdek to tak ma być Mateuszu tylko jeszcze kolor złoty nanieść i koła gotowe  :) 

post-8897-0-23397900-1425613643_thumb.png

 

post-8897-0-29153000-1425613766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz tylko uważać na miejsca malowania. Ja malowałem tylko ster kierunku reszta to folia. Przy mocniejszym ucisku farba pękała ale nie odpadała.

Staram się dawać cienką warstwę farby ale na tyle żeby dobrze to pokryło. Pactra szybko schnie za co ją bardzo lubię więc maluje każdy detal tak po 3-4 razy kładąc cienkie warstwy za każdym razem. Między warstwami robię tak do 5 minut przerwy w zupełności wystarczy żeby farba podeschła na tyle że już można złapać za element w miejscu malowania. Teraz właśnie męczę górny płat więc niebawem coś wrzucę jak mi idzie ;) 

 

A Irku bo mnie zaciekawiłeś tym swoim Nieuportem ... możesz wrzucić jakieś zdjęcia swojego modelu ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.