Skocz do zawartości

Relacja budowy Bird of Time


Rometowiec007

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, sam już stwierdziłem że ta folia nie może zostać. Przy następnym zamówieniu kupuję oracover standard w kolorze jasno niebieskim tak jak kadłub i będzie o niebo lepiej. Zaczęły się ferie i myślę że przez te dwa tygodnie mocno się zbliżę końca budowy. Tutaj kolejne postępy:

 

f4490f8089ef9adbf6fabfe4ebc5757f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87043cc48592735a5ab197eb37d699ba.jpg

 

Rozważam właśnie czy może by złożyć do niego silnik spalinowy ASP 15 - 2,5ccm. Leży i się kurzy, miałem go w wicherku. Zrobiłbym wieżyczkę z blachy duralowej nad kabiną. Kolega ma kilka takich modeli, miedzy innymi ,, pyton" z planów modelarskich nr 3 z 1968 roku i sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tego nie rób...

 

Silnik jest sporo za duży, ciężki, taka wieżyczka stawia straszne opory, a w dodatku nie jestem pewien jak ta konstrukcja poradzi sobie z drganiami,

 

Jeśli chcesz motoszybowca to lepiej zainwestować w lekki silnik elektryczny, stosunkowo niewielki pakiet i śmigło składane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na codzień lata takimi, modele latają idealnie a wieżyczki niczym się nie różnią od mojej. Strat z ręki, spokojny lot aż wyczerpie się paliwo i szybowania w dół. Stale obserwuje jego modele w locie jak i na ziemi. On mnie do tego zachęcił a może i dał pomysł na silnik spalinowy. Nie myślcie że to jakiś lajk, ma około 70lat, przez całe swoje życie zajmuje się lotnictwem, najpierw jako mechanik szybowcowy a teraz jako modelarz. Mam 4 silniki spalinowe i żaden nie jest w użyciu a jeszcze nigdy nie poczułem porządnego lotu modelem spalinowym.

Nie stać mnie na całe wyposażenie do napędu elektrycznego. Co sezon nowy akumulator (100-150zl), później zrobię na lotnisku dwa loty i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać to już zabytek który pozostał na pamiątkę .Ale coś podobnego jak na filmie montowałem w swoich szybowcach.Bardzo dobrze się sprawowało i przede wszystkim szybki montaż.

Chcesz zrób coś podobnego bo te blachy to przesada.

post-12393-0-06661700-1454423193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszytko co lata ma wyglądać pięknie? Ważne by latało a wygląd swoją drogą. Czemu miałoby zepsuć wyważenie? W planie jest silnik elektryczny z dużym akumulatorem mój spalinowy zastępuje go i tyle. Widzę że nikt nie spotkał się nigdy z wieżą bo to nie te czasy. A wieża jest dobrze skonstruowana, byłem u kolegi, on mi ją sprawdził i powiedział że jest dobra. Gdy będzie okazja to porobię kilka fotek jego modeli, może pięknością nie grzeszą ale technicznie są na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.