Skocz do zawartości

Problem z silnikiem Volantex


matiss333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-18632-0-07022600-1475423762_thumb.jpgWitam wszystkich poradziłem sobie z regulatorem poustawiane wszystko i problem znikł :) dziękuje wszystkim za pomoc silnik jest do tego cacka


Jest problem z wyważeniem tego modelu


MOże ktoś z kolegów posiada ten model i podpowie jak poprawnie wyważyć:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kombinowałem ustawiać ten timming według jakiejś instrukcji i się udało  ustawiony był automatyczny a ja ustawiłem średni i wszystko jest ok:)


Tylko jeszcze nie wiem jak do końca wyważyć ten model zazwyczaj miałem górnopłaty i z nimi było trochę łatwiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę i to jest dolnopłat, to wyważaj do góry kołami.

A co do punktu podparcia (jeśli nie o to Ci chodziło i już to wiesz to sorry): podeprzyj każde skrzydło mniej więcej w 1/3 długości licząc od kadłuba, tak, by punkt podparcia był pomiędzy 25 a 30 % cięciwy skrzydła patrząc od krawędzi natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Bartek oto chodziło właśnie czy do góry kołami. Model kupiłem okazyjnie ale widzę że pineski są wbite ale pod skrzydłem patrząc od góry samolotu wiedz patrzyłem czy jest wyważony i niestety leci do przodu strasznie. Zobaczę jak wezmę go do góry kołami  i jak się zachowa.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.