Jump to content
Miguel

Silnik i serwa do FunCuba

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zdecydowałem się na zakup FunCuba Multiplexa, po dobrych doświadczeniach z Easy Starem. Zastanawiam się jaki silnik i serwa powinienem tam wsadzić. Producent podaje typ 3536, ale nie wiem szczerze co konkretnie wybrać. Nie zależy mi by model miał wielki ciąg, chce by po prostu latał poprawnie. Czy ktoś mógłby również doradzić mi w kwestii wyboru serw do tego modelu? Całość będzie zasilana pakietem 3S. Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda mój fun cub juz od dawna wisi na ścianie bo jest na emeryturze , ale mam wielkie ciśnienie na latanie FPV , i do tej zabawy mam zamiar właśnie wykorzystać nieużywanego  funcuba.

Model ma wylatane mnóstwo godzin , a serwa zamontowane w nim to zwykłe tower pro sg90 , jedynie na sterze kierunku mam chyba MG90 (takie najtańsze z metalowymi trybikami), i nigdy nie było problemu.

Silnik miałem w nim emax 2815/07 i był idealny , nie za słaby nie za mocny , do wręgi pasuje idealnie bez żadnych przeróbek , ciag był wystarczający aby powiesic model na śmigle, a na pakiecie 3S 2600mah spokojnie latał ponad 20 min.

Niestety silnik po chyba dwóch latach użytkowania zdechł , cos przetarło uzwojenie, więc wymieniłem silnik na taki jaki miałem zalegający , a był to 2820/07.

I jak sie okazało 2820/07 w fun cubie to poroniony pomysł , moc jest ogromna , jest tyle ciągu że to aż przeszkadza i drażni, do sprytnego polatania funcubem silnik emax 2815/07 jest optymalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Arkos
   Witajcie, sprzedam parę modeli Multiplexa, zapraszam na OLX.
    
   1. FunJet ULTRA 2
    
   2. FunCUB - sprzedane
    
   3. Rockstar
    
   4. Rockstar KIT
  • By Leszekm35
   Witam
   Jak w temacie szukam sobie na spokojnie boxera jak w temacie . Jak ktoś coś piszcie
    
   pozdrawiam
  • By Scislov
   Witam. Ostatnio odbyłem pierwszy lot swoim własnym samolotem zrobionym ze styropianu, który oczywiście jak na pierwszy lot przystało, zakończył się kraksą . Ale może zacznę od początku. samolot ma masę wraz z osprzętem 850g, długość 90cm i rozpiętość 1,20m. Na jego pokładzie znajduje się arduino z modułem wifi oraz standardowe serwa do lotek. Sterowany jest przez przerobiony stary joystick od komputera, w którym również siedzi arduino. Mocy samolotowi dostarcza bateria 2000mAh 3s 40A, regulator esc 30A i silnik 2200KV dla samolotów do 1kg ze śmigłem 9x5. Tak więc, pierwszy lot odbył się w dosyć bezwietrznych warunkach, a samolot startował z ręki, jednak po chwili stabilnego lotu zaczęła się szarpanina z samolotem, był bardzo narwany i ciężko się nim sterowało. W planach było zrobienie kółka i zawrócenie, aby wylądować, jednak nawet próba lądowania na prostej skończyła się prawie że prostopadłym upadkiem na ziemię 😛. Środek ciężkości wydawał mi się dobrze umiejscowiony - na środku skrzydeł. Podejrzewam, że przyczyną takiego lotu było ustawienie w samolocie maksymalnie możliwego wychylenia lotek, ponieważ przed lotem myślałem, że przecież mogę mniej wychylić joystick, ale pewnie wiecie jak to jest podczas pierwszego lotu . Następnym razem zredukuje ich wychylenie, jednak nie wiem o ile %, żeby było dobrze. Pomyślałem, żeby może zaprogramować w samolocie żyroskop do korekcji lotu, aby łatwiej się sterowało, co myślicie? Zdaje mi się również, że trochę brakowało mu mocy, pomimo, że masa samolotu jest mniejsza od masy maksymalnej dla silnika. Jednak podczas pomiaru prądu(na mniejszym śmigle, ponieważ 9x5 zdążyłem połamać), wyszło tylko 12A z maksymalnych 28A, może da się zmieniać moc w regulatorze? Albo śmigło za małe, jakie polecacie? Jakie by było najlepsze? Czekam na wasze rady co trzeba zmienić, poprawić i przestawić, w modelach latających jestem całkowicie początkujący. Jeśli znacie odpowiedzi na pytania to prosiłbym odpowiedzieć na wszystkie, ponieważ potem dyskusja się ciągnie, a odpowiedzi na pozostawione w temacie pytania brak. Pozdrawiam .
   VID_20200511_181558(0).mp4
   A to filmik ze śmigłem 7x3,5.
   VID_20200511_174905(0).mp4 VID_20200512_144722.mp4
  • By Depesz
   Cześć.
    
   Jak w tytule. Silnik nowiutki. Cena dobra. Polecam. LINK.


  • By semp
   Kupię silnik elektryczny 2-2,5kW na10s
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.