Jump to content
marcinolesno

Przyrząd do cięcia listew balsowych z desek

Recommended Posts

Nie rozumiem po co te kłótnie i wywody.Moim skromnym zdaniem każda technika i sposób jest dobry byle by osiągnąć zamierzony cel.

Ja swoją przydaśkę zmajstrowałem w pół godziny z kawałka odpadków tak mi było łatwiej i przyjemniej, doskonale spełnia swoją rolę nie kupując gotowca zaoszczędziłem 30 zeta i jest ok :)

post-5993-0-40764800-1552755358_thumb.jpg

Jeśli bym miał możność 3d tez bym pewnie druknął

• Upvote 1

Pokażesz wreszcie to co Ci wyszło, czy nadal będziesz bił pianę?

Rozumiem, że kilkaset złotych dziś dla małolata nie przedstawia żadnego problemu.

No tak, może się wziąć za dilerkę, wtedy kupi sobie nie taką drukarkę.

Jwk widzę taką głupotę to mnie krew zalewa, Dzisiaj młody człowiek te parę stówek zarobi sprzedając lody w lodziarni

bądz wykładadając towar w tesco lub innym markecie.Kolego jak już piszesz o dilerce to zmień swojego bo sprzedaje ci straszne ścierwo

skoro masz takie wyobrażenie obecnego świata.

• Upvote 1

A jak jestem stary i mam drukarkę 3d a wycinak listewkowy zrobiłem z kątownika aluminiowego to w jakiej grupie jestem ? A poważnie drukarka to tylko narzędzie, można taki projkt wyrzezać ręcznie albo maszyną i po to 4 strony pisania ? :D :D :P

• Upvote 1

Dokładnie tak Marek,narzędzie jak każde inne.Dołek można kopać szpadlem lub koparką. Kurcze nie pojmuje tylko co jest złego w koparce.

Nie no żeby wykopać dołek koparką,hmmm najpierw trzeba handlować dragami. Nie przecież zawsze można wyryć gołymi rękami.

Przeraża mnie tok myślenia dorosłego faceta.

Jwk widzę taką głupotę to mnie krew zalewa, Dzisiaj młody człowiek te parę stówek zarobi sprzedając lody w lodziarni

bądz wykładadając towar w tesco lub innym markecie.Kolego jak już piszesz o dilerce to zmień swojego bo sprzedaje ci straszne ścierwo

skoro masz takie wyobrażenie obecnego świata.

Nie znam obowiązujących przepisów, podasz wiek, kiedy można zatrudnić młodocianego?

Może to w jakiś sposób wyjaśni mój punkt widzenia.

Modelarstwo przyciąga bardzo młodych i nie zawsze zamożnych i tylko to miałem na myśli.

Dokładnie tak Marek,narzędzie jak każde inne.Dołek można kopać szpadlem lub koparką. Kurcze nie pojmuje tylko co jest złego w koparce.

Nie no żeby wykopać dołek koparką,hmmm najpierw trzeba handlować dragami. Nie przecież zawsze można wyryć gołymi rękami.

Przeraża mnie tok myślenia dorosłego faceta.

Mnie zaś dziwi,masz swoje lata, czemu, by być nowoczesnym,weżmiesz koparkę tam, gdzie szpadel jest już za duży.

Czasami wystarczy pomyśleć, a nie iść za modą.

Druk 3d filamentem to już stara technologia :) Ja wykonałem takie ustrojstwa z desek, ale nie pogardził bym wydrukiem :) Do jednego i drugiego trzeba teochę umiejętności. Mam nadzieję że wszyscy zdajemy sobię z tego sprawę. Miło że udostępniłeś swoją pracę w postaci .stl

• Upvote 1

Jak wspomniał Safari 28, że każda technika i sposób jest dobry, byleby osiągnąć zamierzony cel.

Gdy mi były potrzebne listewki balsowe posługiwałem się nożykiem, linijką i suwmiarką. Ale postanowiłem stworzyć sobie prosty przyrządzik do cięcia listewek. Dokładny opis jest zbędny a przyrządzik prosty.

post-3422-0-62396200-1574842403_thumb.jpg

post-3422-0-84266600-1574842414_thumb.jpg

materiał sklejka grubości 1cm i o.5 cm

na zdjęciu jest prowizoryczna podkładka która będzie zastępowana  elementami  dystansowymi  1, 1.5, 2 ,3, 4 ,5 m/m.. Każdy element dystansu będzie miał otwory jak na zdjęciu, z uwzględnieniem dolnej krawędzi danej dla grubości ciętej listwy, który będzie zarazem elementem dociskowym deski balsowej. Mam zamiar zmienić podkładkę na śrubie na podłużną która będzie sztywniej trzymała nożyk.

Na tyle mam " mięska " w pionowym elemencie przyrządu, że mogę zastosować inny nożyk ,np do tapet,z innym rodzajem docisku nożyka.

Sprawdziłem!!!!, ładnie i dokładnie tnie i  jest bardzo wygodny pomimo swojej prostoty ;)

• Upvote 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By przemo
      Hej. Zima przyszła dronem się latać nie da nijak. Między czasie mam gdzieś tam mam wplecione szkolenie VLOS końcem przyszłego miesiąca ale ostatnimi czasy (może 2 tygodnie wstecz) wstąpiłem w grono enderowców więc i pomysł przyszedł żeby coś zbudować ale jeżdżącego. Wisi tu mój temat o budowie Tygrysa pierwszego ale jakoś nijak mi po drodze żeby go ukończyć. Ogólnie mam wielkie obecnie zacięcie żeby ukończyć ten temat bo przy okazji mój syn będzie miał z tego uciechę ... ogólnie pomysł był żeby zrobić coś do poruszania na gąsienicach ... niby prostsze sterowanie ale narysowanie tego już ciut pod górę ... reasumując ...

na banggodzie zakupiłem sterowanie do tego przyszłego pojazdu za całe 38 PLN 

obsłuży całe 4 "kanały" i to po 2,4 ghz no szał pełną gębą

konie napędowe 

na banggodzie po 7 złotych z groszem ... pierwsza myśl żeby wykorzystać tylko dwa silniki ale ostatecznie będą 4 sztuki ... 6V jak zapodam zerwie asfalt

a tutaj co na chwilę obecną udało mi się narysować i wydrukować na Enderze 3 

Jak będzie finalnie wyglądał pojazd nie mam pojęcia ... traktuje to jako swoistą pierwszą przygodę z drukiem 3D na chwilę obecną mam narysowane koła napędowe i gąsienice ... wymiary pojazdu nie znam ale tak żeby nie był większy jak stół roboczy w enderze czyli 220x220x250 ... w wolnej chwili coś rozkminiam a kiedy mam czas przenoszę to w rzeczywistość. Materiał do druku to PLA.

tradycyjnie z mojej strony 

....

mam nadzieję ....

CDN ....
    • By Robert
      Sprzedam, zbuduję  samolot MX2 ks 2,2m pod silnik 50 - 60 cc.
      z galanterią
      zawiasy, dźwignie (nie wklejone),Snapy, linki, popychacze, koła PU 97/33mm  felga plastikowa, koło ogon, osie kół, rura gł dur alu, Goleń podwozia gł. (Węglowe)ogonowego. dur alu
      czas realizacji 5 - 9 tygodni od  zaksięgowaniu kwoty i  skompletowania wszystkich elementów modelu
      model może być oklejony jak na foto, (folia oracover)

Dla forumowiczów dokładam zbiornik paliwa 500 lub 700 ml w cenie

Cena w/w zestawu 2980zł + koszty wysyłki ok 160 -180 zł
      W przypadku odbioru osobistego proszę dać znać, zrobię ofertę bez doliczonych kosztów transportu ( dotyczy zakupu przez allegro)
      aukcja allegro:
      https://allegro.pl/oferta/samolot-mx2-ks-2-2-m-w-zestawie-z-galanteria-8811255156

kontakt
      ventus2b@interia.pl
      tel 660682059

• By JacekCichy
      Od dłuższego czasu eksperymentuję sobie z drukiem 3d, jak do tej pory zaprojektowałem sobie i wydrukowałem 2 małe modele o rozpiętości ok. 0.5 [m] (SZD-30 Pirat i Horten 9 V1) ale z RC nie miało to nic wspólnego od takie małe coś. Co prawda każdy z nich był rzucany ale w przypadku pirata było to zupełnie bez sensu bo współczynnik masy do powierzchni nośnej był bardzo duży w przypadku Hortena było znacznie lepiej ale problematyczny był sam wyrzut tego cuda. Natomiast przy okazji przetestowałem sobie kilka patentów no i stało się... Przyszedł czas na coś znacznie większego i poważniejszego.

Dane:
      Rozpiętość ok. 1.25 [m]
      Planowana masa pustego samolotu ok. 1 [kg]
      Profil na skrzydle Rg-14
      Stateczniki symetryczna NACA
      Napęd turbinka edf 70 [mm] 

To co już jest wydrukowane ale jeszcze nie wszystko posklejane:

Rendery z Blendera:

• By Karol_IMAC
      Cześć,

Lotnisko Modelarskie Kargowa powraca do organizacji pikników dla modelarzy lotniczych.
      Tytuł "Lubuski Piknik Modelarski" pojawia się z tego względu, że to nasz region i liczymy na kolegów właśnie z woj lubuskiego.
      Póki co wiemy, że przyjadą koledzy z Zielonej Góry, Zbąszynia, Świebodzina i Sulechowa.
      Planowany termin pikniku to 07.09.2019 od godziny 10:00 do kiedy paliwa i akumulatorów starczy.

Liczymy, że pojawią się też koledzy z innych regionów. Może dolnyśląsk? W końcu z Legnicy drogą S3 to jest 1,5h jazdy.

Wkrótce podam więcej szczegółów.

Pozdrawiam
      Karol
    • By jacek_podwysocki
      Cześć,

Jaki pisak/marker/cienkopis polecacie do odrysowywania kształtów na balsie?

Ołówek bardzo często jest dla mnie zbyt mało widoczny a mocniejsze dociśnięcie czy nawet wielokrotne poprawienie kreski, powoduje wgniatanie balsy. Próbowałem zastosować cieniutki marker permanentny przeznaczony do płyt cd, jednak „rozlewa” się po balsie i zostawia tym samym nieregularny kształt linii. Zależy mi na czymś czym będę w stanie narysować na balsie dobrze widoczną i ostrą linię.

Szukałem na forum odpowiedzi na to pytanie, ale nie udało mi się nic znaleźć, chociaż dam sobie rękę uciąć, że ktoś wspominał coś o rysowaniu na balsie...
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.