Skocz do zawartości

Przyrząd do cięcia listew balsowych z desek


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja nie buduję z planów, ja staram się je stworzyć.

Zadziwię Ciebie jeszcze.

 

Czekam z niecierpliwością i nie jest to żadna ironia z mojej strony.

Zawsze chętnie oglądam prace wykonane od podstaw i wg. własnoręcznie wykonanych planów.

Ja uważam, że jak ktoś dziś buduje z planów to i tak jest w znacznej mniejszości.

Jeszcze jakiś czas temu twierdziłem, że ARF-y to nie modelarstwo ale mam żonę nauczycielkę i wiem co reprezentuje sobą dzisiejsza młodzież.

Jak któryś z nich zamiast siedzieć na facebooku albo grać w gry zarazi się modelarstwem to niech to będą i ARF-y, byle się wyrwał z tego powszechnego dziś nieróbstwa i odrętwienia wśród młodzieży. Nie każdy musi być profesorem, czasem wystarczy, że nie będzie pijakiem lub narkomanem...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Narzędzia to podstawa do budowy modeli  .Kiedyś jaskółczy ogon i laubzega , klej kazeinowy , celon i japonka to podstawa budowania modeli dzisiaj mamy elektryczne proxony folie pokryciowe cjanoakryle  , świat idzie do przodu .

Drukarki 3d to takie urządzenia , jak w bajce dla dzieci "Zaczarowany ołówek"  narysuj i zrób.

 

Jutro drukuje ten przyrząd zawsze się przyda w modelarni .Można takie coś kupić , można zrobić z deseczek , można wydrukować :D

Święte słowa i dowód na to, że nawet w starszym wieku można mieć bardzo zdrowe podejście. 

Śledziłem Pana poczynania w drukowaniu form ostatnio i bardzo mi się to podoba, że ma Pan takie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek996 wejdz na moją relację, tam jest duuużo zdjęć :) .

Co z moimi manierami?


Ja nie mam nic przeciw technologi, jestem przeciw, by młodzi "za wszelką cenę" starali się dorównać bogatszym rówieśnikom.

Jeśli nie pokarzemy, że można to zrobić z listewek za 10 PLN, to co zrobią?????

Moja była też jest nauczycielką, już wtedy, a było to jakiś czas temu, młodzież nie była zbyt lotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była też jest nauczycielką, już wtedy, a było to jakiś czas temu, młodzież nie była zbyt lotna.

Tu też się pozwolę nie zgodzić. To nie o to chodzi, że oni są "mało lotni", jest pośród niech wiele wspaniałych i ułożonych osób i jak tak je obserwujemy z żoną to prawie zawsze okazuje się, że wynika to tylko i wyłącznie z faktu ile czasu poświęcają im rodzice i opiekunowie pokazując co jest w życiu wartościowe. Problemem jest jednak to, że bardzo mało jest takich rodziców bo przecież łatwiej jest siedzieć przed telewizorem lub w knajpie z kolegami albo oglądać piąty serial brazylijski danego dnia. Oczywiście są też tacy, których brak rozsądnego zawodu lub wykształcenia zmusza do pracy po 16 godzin a dzieciaki są pozostawione samopas. Ja tam bym ich nie krytykował zbyt mocno, chociaż święci nie są. Lepiej się czasem zastanówmy nad nami samymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć?

Ja nie boję się mrówek, przynajmniej tu występujących.

Chronię mrowiska, bo mnie tego nauczyli.

Uważałem,że pokazywanie dzieciakom przyrządu za 1000 PLN jest nie na miejscu, jeśli mogą to mieć za 10 PLN.

Zrobiliście z tego krucjatę, że prostak nie rozumie nowego świata(celowo świata z małej litery, bo ja ten Świat prawdziwy widziałem 30 lat temu, a ten nasz nijak mi nie pasuje do wzorca, który widziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć?

Ja nie boję się mrówek, przynajmniej tu występujących.

Chronię mrowiska, bo mnie tego nauczyli.

Uważałem,że pokazywanie dzieciakom przyrządu za 1000 PLN jest nie na miejscu, jeśli mogą to mieć za 10 PLN.

Zrobiliście z tego krucjatę, że prostak nie rozumie nowego świata(celowo świata z małej litery, bo ja ten Świat prawdziwy widziałem 30 lat temu, a ten nasz nijak mi nie pasuje do wzorca, który widziałem).

Drukarke kupilem za 450zl, nie jest to kwota zwalajaca z nog tym bardziej ze teraz dzieciaki smartfony maja za wieksze pieniądze. Poza tym gdzie napisalem ze trzeba drukowac bo tylko tak jest slusznie? Mozesz chlopie przyjac ze to temat skierowany dla uzytkownikiw drukarek 3d a zarazem modelarzy? To logiczne ze dzieciak czy tez ktos starszy nie kupi drukarki zeby taka drobnostke wydrukowac, kupi listewek i zrobi taka jaka Ty masz, udostepnij plany bo moga sie przydac, w koncu młodzież trzeba edukowac.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, nikt Cie nie zmusza do czytania naszych tematów. Jeśli już jednak zdecydujesz się na jeden z typowych dla ciebie sposobów złośliwego komentowania poczynań innych to weź pod uwagę to, że niektórzy mogą też atakować Ciebie. Na tym kończę moje wywody w tym temacie bo ty i tak jesteś kompletnie niereformowalny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie cytujecie pełnej wypowiedzi?

Takie wycinanie zmienia sens wypowiedzi.


Jak się ma jakieś zasady i wartości, trudno się nagiąć.

Masz chyba rację, bawię się póki mogę, a ten Świat zostawiam Wam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek996 wejdz na moją relację, tam jest duuużo zdjęć :) .

Co z moimi manierami?

Ja nie mam nic przeciw technologi, jestem przeciw, by młodzi "za wszelką cenę" starali się dorównać bogatszym rówieśnikom.

Jeśli nie pokarzemy, że można to zrobić z listewek za 10 PLN, to co zrobią?????

Moja była też jest nauczycielką, już wtedy, a było to jakiś czas temu, młodzież nie była zbyt lotna.

Alez Andrzejku ; z Twoimi nic !  Tak po rostu napisalem. Chodzi mi o awatar. Fajnie byloby aby WSZYSCY umiescili swoje fotki. Inaczej sie odbiera kogos kogo sie "widzi" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, mam na imię Marek i jestem "niefotogeniczny". Awatarów nie wolno zamieszczać.

Ty masz okulary, mnie pasowała by maska do spawania :D .


Co do "awatarów", Chuck jest najlepszym przykładem. Tak albo wcale.

Zbyt duża dowolność nie zawsze jest dobra.

Jeśli wolno, to wolno.

Jeśli zobaczę Ciebie Jarku w takim wydaniu, sam się przystosuję.

Myślę,że oglądanie mnie pod słońce, z odległości kilometra, to nie jest to co miałeś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowałem ,  sprawdziłem , działa ,wygląda tak :

post-7945-0-02061400-1551099108_thumb.jpg

 

Jedna mała uwaga to duży luz , który może sprawić , że nóż będzie pod kątem .

Można dać podkładkę albo edytować plik , żeby było ciaśniej.

 

post-7945-0-58931100-1551099296_thumb.jpg

 

A poza tym wszystko jest OK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten luz jest doslownie minimalny, pozwala na swobodna regulacje, moze roznica w drukarkach to spowodowala?

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Wydrukowałem , sprawdziłem , działa ,wygląda tak :

attachicon.gifIMG_20190225_105422.jpg

 

Jedna mała uwaga to duży luz , który może sprawić , że nóż będzie pod kątem .

Można dać podkładkę albo edytować plik , żeby było ciaśniej.

 

attachicon.gifIMG_20190225_105433.jpg

 

A poza tym wszystko jest OK

Na tym zdjeciu widac ten minimalny luz, jedna strona jest na styk a z drugiej moze 0.5mm luzu, dziwne ze takie roznice wyszly. d1e840687953d33117c2e3767cadb42f.jpg

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.