Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Marcin napisał:

Robert, może Tobie się uda, mnie rok temu Hestia olała - dasz radę do Hestii bezpośrednio napisać z pytaniem czy widzą problem / różnicę między terminologią i tymi wariantami? Mnie odesłali wtedy do p. Bernadetty, może Ty będziesz miał więcej szczęścia.

 

Pamiętam w zeszłym roku w tym samym okresie, w tym wątku też toczyliśmy "walkę" o kontakt.  Pisałem, dzwoniłem.... (cisza). W 2020 zdecydowałem się na Finansową Chatę, lecz suma gwarancyjna jest niezadowalająca, wróciłem do PSP. Tak jak wcześniej Koledzy pisali, Pani Bernadeta poleca Wariant II, który jest nieaktualny po nowych przepisach jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pisałem prośbę o wyjaśnienie, niestety nie doczekałem się. Z mojej perspektywy jest albo tak, że mają bajzel i nikomu się nic nie chce, albo sami nie wiedzą / nie chce im się dowiedzieć, i wola nie dotykać sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert.pilot napisał:

A jednak nie... ale...

Polisa z zeszłego roku... mowa o modelach latających (zgodnie z rozporządzeniem ...) a nie o modelarstwie.

psp5.jpg

No i tutaj masz czarno na białym napisane modele latające, co ciekawe odnosi się to innego załącznika.

Ja napisałem jeszcze przez stronę Hestii do rzecznika klienta, zobaczymy, czy cokolwiek się rozwinie więcej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, robert.pilot napisał:

Po zalogowaniu do systemu ZEFIR i opłaceniu składki członkowskiej, mamy dostęp do wielu wariantów ubezpieczeń...

 

A takie pytanie - czy w tym ZEFIR w ogóle wybiera się te Opcja II czy Opcja IV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, robert.pilot napisał:

Nie ma tych opcji co na stronie PSP

 

No to sorry, ale se w d możemy wsadzić całą poprzednią dyskusję czy Opcja II czy Opcja IV. Tych Opcji co na stronie PSP po prostu nie ma i są inne jak pokazał @robert.pilot, więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Ot mamy komplet danych do podjęcia decyzji: dbałość o klienta, rzetelność i aktualność informacji na stronach PSP, kompetencje brokerów, agentów, itp. oraz wiara w super informacje otrzymane mailem od super kompetentnej osoby z super wiarygodnym i dlugim tytułem zawodowym przed nazwiskiem.

 

Żeby nie było. Oferta wygląda na dobrą, wybór wariantów nawet bogatszy niż na stronie, ale chaos, szczególnie w dziedzinie zwiazanej z lotnictwem przeraża i poraża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Market napisał:

 

No to sorry, ale se w d możemy wsadzić całą poprzednią dyskusję czy Opcja II czy Opcja IV. Tych Opcji co na stronie PSP po prostu nie ma i są inne jak pokazał @robert.pilot, więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Ot mamy komplet danych do podjęcia decyzji: dbałość o klienta, rzetelność i aktualność informacji na stronach PSP, kompetencje brokerów, agentów, itp. oraz wiara w super informacje otrzymane mailem od super kompetentnej osoby z super wiarygodnym i dlugim tytułem zawodowym przed nazwiskiem.

 

Żeby nie było. Oferta wygląda na dobrą, wybór wariantów nawet bogatszy niż na stronie, ale chaos, szczególnie w dziedzinie zwiazanej z lotnictwem przeraża i poraża.

 

Jeszcze zapytam - bez oplacenia skladki na kolejny rok ja nie widzę nawet możliwości wyboru z Zefir konkretnego ubezpieczenia. A skoro nie pokrywa się to z tym, co jest na stronie PSP to trochę bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki problem czy to na drony, modele latające, bezzałogowe statki powietrzne itd? Skoro wszystko co lata i jest bezzałogowe oraz RC to drony więc chyba wszystko się zgadza. Aby trzymać się wagi i nie latać komercyjnie. Czy jestem zatem w błędzie z takim rozumowaniem polisy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jarek1925 napisał:

Ale jaki problem ...

 

No taki problem, że żeby zobaczyć ofertę czy mi odpowiada, trzeba zapłacić wpisowe 40 zł. Nie wpłacisz - nie dowiesz się jaka jest oferta, jakie sumy gwarancyjne, jakie warunki, jaka maksymalna waga BSP, jaka cena ubezpieczenia, itp.

 

Godzinę temu, robert.pilot napisał:

Postaram się wrzucić screeny ze wszystkimi opcjami.

 

To jakbyś był taki uczynny i miły, to obok klawisza "Wybierz" jest taki napis "owu" - podejrzewam, że to link do OWU dla danej wersji ubezpieczenia. Mógłbyś ściągnąć i zamieścić takie OWU dla tej opcji, którą wybrałeś? No chyba takie OWU to żadna tajemnica, ale nigdzie indziej nie można się ich doprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Market napisał:

 

No taki problem, że żeby zobaczyć ofertę czy mi odpowiada, trzeba zapłacić wpisowe 40 zł. Nie wpłacisz - nie dowiesz się jaka jest oferta, jakie sumy gwarancyjne, jakie warunki, jaka maksymalna waga BSP, jaka cena ubezpieczenia, itp.

 

 

To jakbyś był taki uczynny i miły, to obok klawisza "Wybierz" jest taki napis "owu" - podejrzewam, że to link do OWU dla danej wersji ubezpieczenia. Mógłbyś ściągnąć i zamieścić takie OWU dla tej opcji, którą wybrałeś? No chyba takie OWU to żadna tajemnica, ale nigdzie indziej nie można się ich doprosić.

A przepraszam że nie sprecyzowałem ale chodziło mi o ubezpieczenie w finansowej chacie o którym wspomniał kolega wyżej razem z wrzuconym screenem polisy. Jest tam zapis że ubezpieczeniu podlegają szkody wyrządzone przez modele latające o masie do 20kg. Oczywiście mówiąc tak ogólnikowo. Czy w takim razie latając takim 1m piankowym modelem takie ubezpieczenie nie wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane screeny
 
psp2.thumb.jpg.d5bf6fd8c3c4c50fc1d482398f52d2bf.jpg
psp1.thumb.jpg.feabbe5b62f7ed66767efcc57c9ae707.jpg
psp.thumb.jpg.6bd669b72d5ac2c38f0397407fc71c26.jpg
owu mojej polisy
 
owu.pdf

A przepraszam że nie sprecyzowałem ale chodziło mi o ubezpieczenie w finansowej chacie o którym wspomniał kolega wyżej razem z wrzuconym screenem polisy. Jest tam zapis że ubezpieczeniu podlegają szkody wyrządzone przez modele latające o masie do 20kg. Oczywiście mówiąc tak ogólnikowo. Czy w takim razie latając takim 1m piankowym modelem takie ubezpieczenie nie wystarczy?
 
Oczywiście, że wystarczy. Suma Gwarancyjna to 350 000 PLN


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to następująco :

Wykupuję polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym na zwykłą odpowiedzialność OC w życiu prywatnym rozszerzenia o drony. (pośrednik finansowa chata) płace ok 105 zł i mam do szkody 350 000.

Tyle tylko że to oferują też inni.

W Allianzie do tej pory za podobne ( do 20 kg) płaciłem 90 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, young napisał:

Ja rozumiem to następująco :

Wykupuję polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym na zwykłą odpowiedzialność OC w życiu prywatnym rozszerzenia o drony. (pośrednik finansowa chata) płace ok 105 zł i mam do szkody 350 000.

Tyle tylko że to oferują też inni.

W Allianzie do tej pory za podobne ( do 20 kg) płaciłem 90 zł. 

 

Dokładnie tak jak piszesz...

Próbowałem dowiadywać się w innych ubezpieczalniach, ale tam pracujący ludzie nie wiedzą o co chodzi, dlatego wybrałem to co wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.