Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna rzecz...

Jak wykupimy nową polisę, warto zaktualizować dane operatora na swoim koncie w ULC. Niestety sami tego nie zrobimy, wszystkie tabelki są nieaktywne do edycji, musimy napisać maila z prośbą o aktualizację nr polisy. Trwa to około tygodnia... ale zrobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, young napisał:

zwykłą odpowiedzialność OC w życiu prywatnym rozszerzenia o drony. (pośrednik finansowa chata) płace ok 105 zł i mam do szkody 350 000.

 

No niezupełnie"masz". Macie razem wszyscy łącznie w ubezpieczonej grupie "do podziału".

Załącznik nr 7 Rozporządzenia, który się przewija w opisach ubezpieczenia mówi:

"Osoby eksploatujące statki powietrzne mogą ubezpieczyć się łącznie w ramach wspólnej sumy gwarancyjnej".

A warunki pewnego innego grupowego ubezpieczenia OC, też w Hestii mówią:

20210308_170157.thumb.jpg.c22462683c47dc9492df7a9a1347e4fa.jpg

Więc w PSP, jeżeli suma gwarancyjna na jeden wypadek jest równa całości sumy gwarancyjnej i zrobisz pierwszą szkodę w całej grupie w danym roku, to faktycznie wypłata będzie 350 000.

Ale jeżeli suma gwarancyjna na jeden wypadek jest niższa niż cała suma (jak w przykładzie powyżej) lub pod koniec roku będzie dużo szkód i suma się wyczerpie, to wypłata będzie mniejsza lub nawet nie wypłacą nic. Taka uroda ubezpieczenia grupowego.

Dużo w tym "jeżeli", bo tak naprawdę, jak śledzę wątek, to nikomu dotychczas nie udało się uzyskać tej umowy/polisy szczegółowej, z informacją np. o wysokości wypłaty za jeden wypadek i dla jednego ubezpieczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiane jest pojęcie ubezpieczenia grupowego.

Ubezpieczenie grupowe - polisa w której ten sam zakres ochrony, suma ubezpieczenia i inne elementy produktu polisowego dotyczą przynajmniej kilku osób. Rozwiązanie najczęściej stosowane w zakładach pracy w stosunku do zatrudnionych. Polisa charakteryzuje się niższą składką w stosunku do wariantu indywidualnego, ale i ograniczoną i niezmienną liczbą dodatków.

Chyba nie sądzicie, że kupując ubezpieczenie z konkretną sumą ubezpieczenia, suma obejmuje wszystkich, którzy taka składkę opłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zapisy spotyka się raczej w ubezpieczeniach grupowych np. jeżeli ubezpiecza stowarzyszenie lotnicze swoich członków lub jak napisałeś np. zakład pracy swoich pracowników.

Dlatego tak jak pisałem przynajmniej 2 razy na forum nawet jeżeli ktoś jest członkiem stowarzyszenia lotniczego/modelarskiego i płaci obowiązkową składkę na ubezpieczenie razem ze skadką roczną za przynalezność do stowarzyszenia to zawsze trzeba przeczytać na jakich warunkach jest się ubezpieczonym i w razie czego wykupić własne ubezpieczenie a swoje uwagi skierować do władz stowarzyszenia aby przy przedłużaniu ubezpieczenai na kolejny rok zmieniło warunki na właściwe, czyli realnie chroniące członków stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - Hestia odpowiedziała mi na maila!.

 

Cytuję:

 

Cytat

Dzień dobry,



W załączeniu przesyłam załącznik do polisy EH, w którym są dwa warianty ubezpieczenia: I i II dla dronów i modeli latających (statków powietrznych o maksymalnym MTOM (maksymalnej masie startowej 25kG.) –



WARIANT I  - LOTY NIEKOMERCYJNE ( AMATORSKIE I WYCZYNOWE):

WARIANT II - LOTY  KOMERCYJNE (ZAWODOWE):

oraz informacja, że:

W zakresie nieuregulowanym w/w Rozporządzeniem mają zastosowanie:

- Dla użytkowników komercyjnych Ogólne Warunki Ubezpieczenia odpowiedzialności

cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub użytkowania mienia z dnia 24.09.2018 (symbol OC/OW034/1809 -  w par. 3, ust. 1 pkt.3 zostaje skreślony wyraz "latających"  )

- Dla użytkowników niekomercyjnych Ogólne Warunki Ubezpieczenia odpowiedzialności

cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym z dnia 24.09.2018 (symbol OC/OW030/1809 –

w par. 3, ust. 1 pkt.4 zostaje skreślony wyraz "latających")

…………………..



Treść w/w załącznika jest każdorazowo uzgadniana z PSP, a PSP publikuje w/w załącznik na swojej stronie internetowej.

Wg naszej opinii w załączniku jest jasny opis wariantów oraz zakresu ubezpieczenia.



Certyfikaty potwierdzające zawarcie ubezpieczenia przez Członków PSP generowane są z systemu internetowego PSP.

PSP oferuje 4 różne opcje - zatem to po stronie PSP leży wyjaśnienie, który wariant lub opcję z sytemu PSP należy wybrać.


Grażyna Sadowska



STU ERGO Hestia SA

 

Dodatkowo dostałem to:

 

 

 

OC dronów do polisy 2020 ORYGINAŁ.pdf

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby jakakolwiek firma ubezpieczeniowa z definicji w ubezpieczeniu dała nazwę "modelarstwo" jest to zbyt szeroko pojęte. Kiedyś jak byłem w reprezentacji to byliśmy ubezpieczeni jako modelarstwo lotnicze i kosmiczne bodajże w allianzie. Ale to było 15 lat temu. 

Modelarstwo samo w sobie jest zbyt mało popularne aby firmy ub robiły specjalne ubezpieczenia jak się ma to np. w stowarzyszeniach motocyklowych tam są specjalne warianty jak np tzw. Travele sezonowe czy dodatkowe OC w UE. W naszym przypadku raczej jest to nie osiągalne. Będą to uogólniać do dronów i innych BSP. Albo będą to nazywać jak chcą. Dopiero jakby jakieś duże stowarzyszenie (np forum dla swoich członków) bądź np o czym już pisałem Aeroklub Polski chciał zrobić polisy dla modelarzy z uwzględnieniem np sportu, hobby i dronów (które z uwagi na ULC musiałby by być podzielone) to wtedy może miało by to ręce i nogi.
Teraz te propozycje, o których piszecie (firm ub) to jest komedia. Nic konkretnego i nic co tam naprawdę w stu procentach będzie chronić modelarzy. W przypadku jakiegoś zdarzenia będzie można to interpretować na sto sposobów. Przerabiałem to wiele razy z ubezpieczalniami, miałem z nimi też zawodowo trochę wspólnego. Mogę powiedzieć że jak nie ma czegoś napisane czarno na białym w OW  to dla nich zrobienie polisy na 'byle co' nie jest problemem. Problemem jest potem dochodzenie roszczeń przez ubezpieczonych.  Puki takie ubezpieczenia nie będą  robione dla 'mas' to każdy może się ubezpieczać indywidualnie tak jak w tej opcji

'paralotniowej' dla mnie to jest wybieranie mniejszego zła i fakt że ma się jakiekolwiek ubezpieczanie. Ale czy one faktycznie będzie chronić - osobiście przypuszczam że średnio to wygląda. Jest bo jest aby dać jakiś wybór dla chętnych, nic konkretnego. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ale w Wariancie 1 nie ma wymienionego modelarstwa, tylko w Wariancie 2 jest dopisek "i inne"
Kurde nie rozumiem jak Wariant 1 jest odpowiedni dla modelarzy. Może mnie ktoś oświeci.
To jest screen z tego pliku co Marcin powyżej udostępnił. Napisane jest na samym początku, że dotyczy statków powietrznych...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PSP, na temat ubezpieczeń, podane informacje o wariantach są nieadekwatne do tego co jest w systemie ZEFIR. Nie sugerujcie się tymi wariantami... Powyżej udostępniłem wszystkie opcje ubezpieczeń jakie są w ZEFIR. Komuś nie chce zrobić się porządku na stronie PSP i powstaje zamieszanie...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Konrad_P napisał:

OK widzę już mój błąd. Marcin u góry wstawił komentarz do EH a ja cały czas myślę o PSP. 

 

Tylko ja pisząc do Hestii powołałem się na zamieszanie właśnie w PSP.

 

Ale to w końcu jak, jesteśmy droniarze czyli opcja 4 ubezpieczenia PSP wariant I ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robert.pilot napisał:

Powyżej udostępniłem wszystkie opcje ubezpieczeń jakie są w ZEFIR. 

 

Raczej nie wszystkie, bo wybrałeś w Zefirze "drony". A możesz pokazać co będzie jak wybierzesz "inne sporty"? Pytam, bo zawsze było tak, że ubezpieczenie było na inne sporty m. in. rowery, narty, windsurfing oraz w tym również było modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dariuszj napisał:

 

Raczej nie wszystkie, bo wybrałeś w Zefirze "drony". A możesz pokazać co będzie jak wybierzesz "inne sporty"? Pytam, bo zawsze było tak, że ubezpieczenie było na inne sporty m. in. rowery, narty, windsurfing oraz w tym również było modelarstwo.

Tu jest lista wszystkich wariantów po wybraniu opcji DODATKOWE SPORTY

polisa1.png

polisa2.png

A tu są wszystkie opcje po wybraniu OC

polisa3.png

polisa4.png

polisa5.png

 

 

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.