Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze powiedziawszy wszystkie te ubezpieczenia można o kant xxxxx rozbić. Kilka lat wałkujemy  jedno i to samo i tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi. no to wiadomo ... itd.
Jedno wielki zamieszanie. Wykupując cokolwiek tak naprawdę kupujemy chwilowy spokój ducha. Bo w razie bum.... oby nie doszło do takiej sytuacji, nie wiadomo jak podejdzie do tematu takie ,,towarzystwo,
Nie wiem jak u Was ale u mnie zarejestrowanie się w PSP/Zefir to jakaś porażka, totalnie nic nie działa. No to co można pomyśleć dalszych działaniach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Nie wiem jak u Was ale u mnie zarejestrowanie się w PSP/Zefir to jakaś porażka, totalnie nic nie działa. No to co można pomyśleć dalszych działaniach.

Boguś od strzała zadziałało. Nie mogłem się dostać do poprzedniego konta bo zmieniłem adres e-mail więc założyłem nowe konto.

Włącznie z opłaceniem stawki za członkostwo trwało to 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sbogdan1 napisał:

a jak nie wiadomo o co chodzi. no to wiadomo

 

Jasne, że wiadomo:

"Na koniec każdego roku kalendarzowego zostanie wyliczony wskaźnik szkodowości - w ramach niniejszej umowy jako wskaźnik szkodowości rozumieć należy wyrażony w procentach stosunek wypłaconych Ubezpieczającemu odszkodowań powiększonych o stan rezerw w analizowanym okresie do składki zainkasowanej przez Ubezpieczyciela w w/w analizowanym okresie. W przypadku gdy w/w wskaźnik szkodowości przekroczy 40%, strony umawiają się, że warunki ubezpieczenia oraz stawka/ składka za ubezpieczenie będzie podlegała renegocjacji."

Czyli jeżeli uczestnicy natrzaskają szkód za wiecej niż 40% tego co wspólnie wpłacili to stawki pójdą w górę.

I nie ma w tym nic zdrożnego, że chodzi o kasę bo to nie jest instytucja charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie studiowałem dokładnie OWU i innych zapisów ale na szybko to np. nie ponoszą odpowiedzialności:

 

..."podczas wykonywania lotów innych rekreacyjne, o ile nie zostały one objęte ochroną w wariancie zarobkowym, wskazanym w dokumencie ubezpiecze-nia"...

 

źródło: https://ocdrony.pl/wp-content/uploads/2021/01/WIENER_karta-IDD-Drony_04012021.pdf

 

i teraz pytanie, czy zawody modelarskie to rekreacja? Bo na pewno nie zarobek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak informacyjnie. znalazłem wpis w OWU Warta przy OC w życiu prywatnym

Cytat

Art 15
pkt4. Do szkód objętych ochroną ubezpieczeniową w ramach niniejszych OWU zalicza się m.in. szkody
powstałe lub spowodowane:
1) w związku z:
i) posiadaniem lub użytkowaniem urządzeń latających,

urządzenie latające to wg słowniczka: 
78. Urządzenie latające – bezzałogowy statek powietrzny używany do celów rekreacyjnych (hobbystycznych)
– wyłącznie w zasięgu wzroku operatora (użytkownika). Zalicza się tu modele latające,
latawce oraz drony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Od agentki u której ubezpieczam samochód otrzymałem propozycję ubezpieczenia na drony do 5kg w Hestii za 121 PLN. Kwota ubezpieczenia 500 tysięcy. Brać czy szukać kruczków?  Dla mnie dron to dron a ja latam modelami głównie motoszybowców i spalinowymi na uwięzi. Kwota wydaje się OK. Suma do zapłaty także. Pozdrawiam. Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.