Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, adamm napisał:

Kolego, generalnie staram się nie wchodzić z nikim w głupie dyskusje ale niestety nie mogę się powstrzymać.

 

Czego dotyczył Twój post?

Jeśli bardzo chcesz to rozszyfrować to skopiuj sobie to do jakiegoś edytora tekstu

 

Mój post dotyczył Twojego braku szacunku dla czytających.

Jeśli chcesz coś publikować na forum to się wysil i nie wklejej bezmyślnie nieczytelnego bełkotu, tylko tyle.

Zamiast się powstrzymywać, wystarczy poprawić swój tekst (Edycja) by był czytelny a nie odsyłać mnie bym ja to z Twoim tekstem robił.. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, masz już odpowiedź z Hestii? Takie zwlekanie z ich strony jest dla mnie zastanawiające i niepokojące.Wydawać by się mogło, że towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wiedzieć, co miało na myśli tworząc daną ofertę. Może trzeba by było się przypomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zipp napisał:

 

Mój post dotyczył Twojego braku szacunku dla czytających.

Jeśli chcesz coś publikować na forum to się wysil i nie wklejej bezmyślnie nieczytelnego bełkotu, tylko tyle.

Zamiast się powstrzymywać, wystarczy poprawić swój tekst (Edycja) by był czytelny a nie odsyłać mnie bym ja to z Twoim tekstem robił.. 

 

 

Masz rację, mogłem poprawić.

 

Chyba przez ostatnie wydarzenia na świecie i zmianę całego planu działania trochę puszczają nerwy. Przepraszam.

 

Wracając do tematu, ja już mam takie ubezpieczenie przez Finansową Chatę.

Może wybierzcie kogoś z Was do rozmów z Finansową Chatą i zróbcie przez tą osobę zapytanie jako grupa?

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grabcio napisał:

Marcin, masz już odpowiedź z Hestii? Takie zwlekanie z ich strony jest dla mnie zastanawiające i niepokojące.Wydawać by się mogło, że towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wiedzieć, co miało na myśli tworząc daną ofertę. Może trzeba by było się przypomnieć?

Napisałem do nich dziś drugiego maila z przypomnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamm napisał:

 

..."

Wracając do tematu, ja już mam takie ubezpieczenie przez Finansową Chatę.

Może wybierzcie kogoś z Was do rozmów z Finansową Chatą i zróbcie przez tą osobę zapytanie jako grupa?"...

 

 

 

 

 

Ale finansowa chata to tylko pośrednik między klientami a Hestią.

Wątpliwości wyjaśniamy z zakładem ubezpieczeniowym a nie z pośrednikiem bo pośrednik umyje ręce, towarzystwo również w razie możliwości interpretacji konkretnego zapisu umowy.

 

Warto czekać na odpowiedź bo nie oznacza ona olewania tylko wewnętrzne dyskusje w Hestii celem wypracowania oficjalnego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może napisz im, że wielu modelarzy chciałoby się ubezpieczyć i czeka na ich odpowiedź...

Szkoda, że ULC nie może rozesłać do towarzystw ubezpieczeniowych prośby o oferty na ubezpieczenie modelarzy w związku z nowymi przepisami. Oczywiście z kopią do instytucji dbającej o zapobieganie zmowom pomiędzy firmami mającym na celu ujednolicenie ofert...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr może nie jest tak źle z ULC Marcin w innym poście podał link do ulc i jest tam info 

 

https://www.ulc.gov.pl/pl/drony/wdrazanie-przepisow-ue/4983-modelarstwo-lotnicze

Cytat

Warunki będą wydawane na podstawie przepisów krajowych, które specjalnie na tę okoliczność zostaną wydane i będą określały między innymi rodzaj dozwolonych lotów (np. VLOS, FPV), minimalne odległości od zabudowy lub zgromadzeń osób czy kwestie związane z ubezpieczeniem OC. Nowe zasady będą bardzo zbliżone do tych, które obowiązywały do tej pory.

 

Być moze skończą się te niejasne i tajemnicze dla nas sformułowania które stosują ubezpieczenia i na takiej czy innej podstawie nie wypłacają odszkodowań, za które co by nie było się płaci. Wątpię aby każdy zaraz chciał wlecieć w auto kolegi aby ten naprawił sobie porysowane wcześniej drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update, choć w sumie nie bardzo.

 

Cytat

Dzień dobry,
dziękuję za korespondencję.

W odpowiedzi na wiadomość informuję, że sprawa została przekazana do odpowiedniej jednostki w celu realizacji zgłoszenia.


STU ERGO Hestia SA

www.ergohestia.pl<http://www.ergohestia.pl/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się ogarnęli, że zapomnieli odpisać. Ale dla mnie to nadal nic nie wyjaśnia.

 

Cytat
WITAM SERDECZNIE.
Jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia w opcji II OC, nie uległ on zmianie.
W zakresie ubezpieczenia jest modelarstwo, co opisane jest na stronie PSP.
Wiem, że po zmianie systemu zefir, uległ zmianie zapis certyfikatu drukowany na certyfikacie.
 
Co do zapisu na samym certyfikacie, proszę skontaktować się z Polskim Stowarzyszeniem Paralotniowym.
Do certyfikaty, mogą udostępnić Panu zapisy polisy gdzie opisany jest zakres ubezpieczenia.
Poniżej kontakt do Stowarzyszenia:
 
Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe<  psp@psp.org.pl
Pan Mirosław Górski migor.psp@widzew.net.
 
Z poważaniem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem jeszcze pytanie:

 

Cytat
Dzień dobry,
dziękuję za informację. W związku z tym jeszcze pytanie - co w ubezpieczeniu oferowanym przez PSP jest traktowane pod hasłem drony? Skoro nawet ULC w swoich rozporządzeniach używa tego słowa do określania każdego rodzaju modelu zdalnie sterowanego.

 

Na co otrzymałem odpowiedź:

 

Cytat
Witam.
Hestia  pod pojęciem Drony traktuje modele które są użytkowane zarobkowo do wykonywania lotów – w tym zdjęć i filmów.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin napisał:
  Cytat
Witam.
Hestia  pod pojęciem Drony traktuje modele które są użytkowane zarobkowo do wykonywania lotów – w tym zdjęć i filmów.
 

 

Nie do końca, w opisach dostępnych polis zamieszczonych na PSP, poza komercyjnym lataniem dronem, jest jeszcze taka:

 

- Polisa OC obejmujca loty niekomercyjne, rekreacyjna i sportowe z wykorzystaniem dronów. Obejmuje wyłącznie loty w zasięgu wzroku operatora. -

 

zasięg Polska, waga 25 kg, ceny takie same jak w wariancie 2.

opis_polis.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.