Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TommyTom napisał:

Dasz namiary na tego Allianza?
Co to za polisa, jaka max odpowiedzialność TU, grupowe/ind, kraj/zagranica, dedykowane do modeli latających? składka ?

 

 

Piotr Szczepaniuk
tel: 602 720 521
piotr.szczepaniuk@port.allianz.pl

 

98pln ze zniżkami za parę lat ubezpieczania.

Ubezpieczenie indywidualne cały świat bez Kanady i USA na 300.000pln

Co do limitu 5kg to da się negocjować, jeżeli jak już wcześniej pisałem napiszecie konkrety o jaki model(e) chodzi, jakiego producenta, wagi, rozpiętość, gdzie będą loty modeli - czyli wszystko co pozwoli na zminimalizowanie potencjalnego ryzyka T.U. bo towarzystwo będzie wiedziało konkrety a nie dawało w ciemno ubezpieczenie a potem ktoś modelem 10kg będzie latał na plaży.

Ja negocjowałem i mam, więc nie są to puste słowa.   

 

obraz.png.949cf6e5f7993ae540895c0dfffd37b6.png

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dość niewiele, dla mnie wystarczy ponieważ na razie nie latam w zawodach tylko na łące a ostatnio i na to brak czasu. Można ubezpieczyć się na wyższe kwoty.

 

Polecam zobaczyć mój wpis z 1-ej strony wątku odnośnie ubezpieczeń w stowarzyszeniach. Dla ułatwienia skopiowałem poniżej:

 

 

 

 

 

..." Z własnej ciekawości starałem się poszukać na internecie informacji jak kluby modelarstwa lotniczego ubezpieczają swoich członków.

 

Po przeglądnięciu stron i informacji o około 30 klubach znalazłem załączone polisy tylko do dwóch stron klubowych. Pozostałe kluby są przyczepione do organizacji samorządowych, klubów kultury itd. lub po prostu nie mają żadnych zapisów o ubezpieczeniu.

 

Poniższe kluby (usunąłem nazwy bo nie są one istotne) są wpisane do Aeroklubu Polskiego, więc przynależność do nich umożliwia staranie się o licencję AP uprawniającą do startu w zawodach.

Wnioski każdy wyciągnie sobie sam. Zachęcam do przeglądania polis klubowych jeżeli należycie do klubów."...

 

obraz.png.0f74f4ccac06f02cf35356f35604d0f1.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin napisał:

Fajnie, że się jakieś konkrety pojawiają. Ciekawe, czy w czasach tego wypadku była też opcja IV, czy jest to jakaś nowość.

 

Z tego co pamiętam a miałem również ubezpieczenie w PSP to IV była wstecz już kilka ładnych lat temu, tak że to nie nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcin napisał:

No to niezle. Jakby jeszcze tylko Hestia potwierdzila ten podzial i co oznaczaja dla nich te drony to byloby niezle. Wyjasnilaby sie niejasnosc w opisach polis.

 

Marcin, czekamy na wieści od Hestii. Ciśnij :)

Trzymam kciuki za szybką odpowiedź od ubezpieczyciela i mam nadzieję, że od razu wrzucisz na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wlodeklis napisał:

Dokładnie pamiętam był to wariant 2.

U Nas na lotnisku ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, każdy z Użytkowników ubezpiecza się gdzie chce ale większość ma ubezpieczenie w PSP albo Ci co latają lżejszymi modelami do 5kg w Allianz.

Tak. W PSP jeszcze w zeszłym roku był dla nas wariant 2, a w zasadzie opcja 2. Według mnie od tego roku jest to opcja 4 z dodatkowymi wariantami w razie potrzeby. Ale to moje zdanie. Poczekajmy jaką odpowiedź otrzyma Marcin.

Co do ubezpieczenia w Allianz. Miałem kilka lat. Zrezygnowałem po tym, jak usiłowałem uzyskać informacje u agenta, jak takie ubezpieczenie działa. Agent powiedział, że poszkodowany zgłasza szkodę do Allianz podając numer polisy sprawcy (to jest OK), mam się niczego nie obawiać, bo w ramach polisy mam bezpłatną opiekę prawną (w teorii OK). Zapytałem jak taka opieka działa. Otrzymałem odpowiedź, że prawnicy z Allianz zrobią wszystko, by poszkodowany odszkodowania nie dostał i będą się starali udowodnić, że do zdarzenia doszło z winy poszkodowanego - agent powiedział to tekstem jawnym bez owijania w bawełnę, to już nie było OK i oznaczało zerwanie współpracy z Allianz. Poszkodowany może przecież po odmowie wypłaty odszkodowania z mojej polisy OC wytoczyć proces cywilny żądać zadośćuczynienia z mojej prywatnej kieszeni. Za taką opiekę prawną nie zamierzałem płacić, składka za OC była faktycznie wysoka. Od tamtej pory mam OC w PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grabcio napisał:

Tak. W PSP jeszcze w zeszłym roku był dla nas wariant 2, a w zasadzie opcja 2. Według mnie od tego roku jest to opcja 4 z dodatkowymi wariantami w razie potrzeby. Ale to moje zdanie.

 

Opcja II i opcja IV z dwoma wariantami jest w aktualnej formie co najmniej od 2017 roku. Wiem, bo wtedy drążyłem temat właśnie z tego powodu, że z zapisów na stronie PSP niezbyt jasno wynikało (i dalej wynika) czym się różni jedno od drugiego i który wariant powinno się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się jednak pozmieniało. W 2018 (niestety nie mam pod ręką polisy z 2019) w nagłówku polisy opcja II widnieje:

Certyfikat do polisy numer:436000148720.
Potwierdzający przystąpienie do grupowego ubezpieczenia
odpowiedzialności cywilnej użytkownika statku powietrznego.

(w opisie: Opcja II -Paralotnie, lotnie, (start pieszy) / spadochrony rozszerzona / modelarstwo i inne sporty)

Obecnie w opcji II:

Certyfikat do polisy numer: 436000211334
Ubezpieczenie OC obejmujące wykonywanie lotów paralotniowych
swobodnych oraz z napędem plecakowym.

(w opisie: Wariant II Paralotnie, lotnie, PPG, skoki spadochronowe. Obejmuje również inne sporty z 1ej i 2ej grupy ryzyka takie jak narty i snowboard)

I na koniec aktualna opcja IV:

Certyfikat do polisy numer: 436000211332
Polisa OC obejmująca loty dronowe, niekomercyjne i sportowe
wyłącznie w zasięgu wzroku (LOS)

(w opisie: Certyfikat do polisy numer: 436000211332 Polisa OC obejmująca loty dronowe, niekomercyjne i sportowe wyłącznie w zasięgu wzroku (LOS))

Według mnie są to dość zasadnicze zmiany w zapisach w polisach. Sam opis na PSP jest faktycznie niejednoznaczny zwłaszcza jeśli idzie o modelarstwo lotnicze RC. Taki trochę "po łebkach", pisany jakby za karę. Składka dla PSP wpadnie, a jak ktoś nie trafi z odpowiednią polisą to wykupi drugą. Pani Bernardetta zgarnie prowizję i "wszyscy będą zadowoleni" ☹️ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam - na tę chwilę kupujemy w ciemno sugerując się doświadczeniem innych z poprzednich lat, które w tym roku niekoniecznie przełoży się na rzeczywistość, bo wystarczy głupi zapis gdzieś o 'dronach' i wszystko trafia szlag.

Podejrzewam, że te 'drony' to właśnie wszystkie wirnikowce, które rozprzestrzeniły się, bo są modne i dość łatwe w prowadzeniu, ale sposób, w jaki zostało to zdefiniowane namieszał pozostałym modelarzom.

 

Hestia nadal cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 10:23, robert.pilot napisał:

Nie jestem zainteresowany grupowym ubezpieczeniem.

 

 

A dlaczego?

 

Ja jestem w grupowym w Finansowej Chacie już 2 rok, suma ubezpieczenia do 1'200'000

 

Zakres ubezpieczenia/Scope of insurance:
(M09) Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym - ŚWIAT
Third Party Liability Insurance caused by model aircrafts to third party property and health – WORLDWIDE

 

Suma gwarancyjna/Sum of insurance:
1.200.000 zł

 

Rozszerzenie zakresu:

UbezpieczenieOCosóbużytkującychamatorskoiwyczynowomodelezdalniesterowaneomasie(MTOW)do20kg(zgodniezzałącznikiemnr7doRozporządzeniaMinistraTransportuz dnia 26 marca 2013 roku). Skreślono par.3 ust.1 p.4 OWU, zakres terytorialny cały świat;
Zakres ubezpieczenia NIE OBEJMUJE zarobkowego użytkowania bezzałogowych statków powietrznych


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z uwagi że temat o przepisach dalej jest zamknięty, wklejam tutaj. 

Mimo że udało mi się dostać na seminarium na 17 marca, było jeszcze miejsce, niestety się on nie odpędzie z uwagi na wirusa.

Ale można pisać do nich @ z pytaniami być może na któreś pytania odpowiedzą, nie ma co czekać tylko wysłać im "swoje" pytania. 

Ja swoje 20 kilka już mam naszykowanych a Wy ? ;)

 

https://www.ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/4958-informacja-na-temat-wydarzen-planowanych-przez-ulc-do-konca-kwietnia

Cytat

prosimy o przesyłanie pytań dotyczących nowych przepisów na adres e-mail: lbsp@ulc.gov.pl do 16 marca 2020 roku. "

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzień dobry, w odpowiedzi na zgłoszenie informuję, że zadanie jest w trakcie realizacji. Odpowiedź zostanie udzielona po jego zakończeniu.

Na razie tylko tyle, ale widać, że coś tam z tym myślą. Może na swoim branżowym forum dyskutują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 22:54, adamm napisał:

UbezpieczenieOCosóbużytkującychamatorskoiwyczynowomodelezdalniesterowaneomasie

myślałem, że słowa powyżej 50 liter to tylko w niemieckim występują, a tu proszę w bełkocie ubezpieczalni też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2020 o 09:24, Marcin napisał:

Na razie tylko tyle, ale widać, że coś tam z tym myślą. Może na swoim branżowym forum dyskutują ;)

 

Cześć i co ktoś z TU odpowiedział odnośnie naszych obaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 01:41, zipp napisał:

myślałem, że słowa powyżej 50 liter to tylko w niemieckim występują, a tu proszę w bełkocie ubezpieczalni też..

 

Kolego, generalnie staram się nie wchodzić z nikim w głupie dyskusje ale niestety nie mogę się powstrzymać.

 

Czego dotyczył Twój post?

Jeśli bardzo chcesz to rozszyfrować to skopiuj sobie to do jakiegoś edytora tekstu, np. darmowego notatnika, przeliteruj każdy wyraz po literce i po każdym wstaw spację.

A jeśli to za trudne to zrobię to dla Ciebie:

 

"Ubezpieczenie OC osób użytkujących amatorsko i wyczynowo modele zdalnie sterowane o masie (MTOW) do 20kg (zgodnie z załącznikiem nr 7 do Rozporządzenia Ministra Transportu..."

 

Po skopiowaniu na szybko z pdf-a wyszło coś takiego bez spacji.

A ponieważ na forum znalazłem tylko kilka minut wolnego czasu to po wklejeniu nie sprawdzałem.

 

Osobiście uważam że każdy kto chce bawić się w modele RC powinien bezwzględnie ubezpieczenie posiadać.

Przy grupowym jest możliwość wynegocjowania trochę lepszych warunków.

Dodatkowo OC które mam działa jako OC w życiu prywatnym. A raczej głównie jako OC w życiu prywatnym a o modele jest rozszerzone.

 

Dzięki takiemu ubezpieczeniu jeśli np. jadąc rowerem ja czy moje dzieci, uszkodzimy komuś np. auto to nie będę musiał ze swojej kieszeni pokrywać kosztów naprawy.

 

Na naszym lotnisku osoby bez ważnego ubezpieczenia nie mają prawa latać.

I tak powinno być wszędzie.

Te 100-parę złotych nie jest chyba kwotą na którą kogoś nie stać.

 

Pozdrawiam

Adam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.