Skocz do zawartości

Nasze Pedałowanie ...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Viper napisał:

A co to jest rower typu trekking, bo nie bardzo kojarzę

Coś jak gravel, ale z płaską kierownicą, szerszym oponami, szerszym zakresem prze) ożeń i masą punktów do montażu bagażników. 

 

Takj sprzęt do jeżdżenia długich dystansów, z bagażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawodowcy jeżdżą na węglu? Bo dla nich te kilkaset gram robi wielką różnicę, tak jak w każdym sporcie zawodowym. Również w bieganiu waga butów ma znaczenie, to co dopiero przy większych różnicach wagowych. Dla amatora to są wartości pomijalne.

Podobnie w modelarstwie. Można latać na wolnych serwach i być mega zadowolony, ale w akrobacji to się już nie sprawdzi...

Stoję przed wyborem (niestety dalej) gravela i najchętniej kupiłbym ramę aluminiową, aby nie myśleć o ewentualnych uszkodzeniach i tych wszystkich zaleceniach technicznuch, przede wszystkim jednak aby niepotrzebnie nie przepłacać za rower. Bo czy mi amatorowi jest to potrzebne? Jeżdżę aktualnie starym Gantem i mam wrażenie, że cięższy jest tylko rower miejski

Swoją drogą rower miejski w Trójmieście to fantastyczna sprawa. Mnóstwo stacji, fajne trasy wzdłuż morza...

Może stanie na ramie z węgla, ale to będzie raczej zbieg wielu innych elementów - kształt ramy, wygoda i podpasowanie pode mnie. Materiał będzie rzeczą wtórną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FockeWulf napisał:

Dlaczego zawodowcy jeżdżą na węglu? Bo dla nich te kilkaset gram robi wielką różnicę, tak jak w każdym sporcie zawodowym.

Kilkaset gram zawodowcom nie robi, bo profesjonalne rowery i tak są za lekkie i trzeba je balastować :D 

 

Sport zawodowy to tylko reklama dla firm robiących rowery, nic mniej nic więcej, więc jeżdżą na tym co im dadzą.

 

Ale tak - infrtastruktura rowrerowa w trójmieście jesy wypas :)

Fantastyczne są też rowerostrady wzdłuż wybrzeża, byłem w szoku jak to jest zoorganizowane, jak jechałem maraton ze Szczecina do Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FockeWulf napisał:

Stoję przed wyborem (niestety dalej) gravela i najchętniej kupiłbym ramę aluminiową, aby nie myśleć o ewentualnych uszkodzeniach i tych wszystkich zaleceniach technicznuch, przede wszystkim jednak aby niepotrzebnie nie przepłacać za rower. Bo czy mi amatorowi jest to potrzebne? Jeżdżę aktualnie starym Gantem i mam wrażenie, że cięższy jest tylko rower miejski emoji6.png
 

Ja mam dożywotnią gwarancję na ramę, więc chyba nie ma co aż tak tego potencjalnego uszkodzenia się obawiać.

No to po wymianie będzie Pan zadowolony :) 

Bo tak jak chyba Patryk zauważył, te tzwn. stare rowery i nowe, różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Fantastyczne są też rowerostrady wzdłuż wybrzeża

 

Potwierdzam, poniżej fragment w Dźwirzynie. Nie wiem tylko po co zrobili to przejście na plażę w samym środku ścieżki rowerowej 🙂[edit] plaża nadmorska jest z prawej strony. Ta z lewej jest w stronę centrum miasteczka.

 

IMG_13781.thumb.JPG.f15d54b9f3fc7ecb402a0c4f5759db54.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2024 o 20:27, Paweł Prauss napisał:

i co ciekawe wszyscy oni najbardziej cenią ramy stalowe

 

Pawel, rama stalowa (chodzi o sztywne ramy, bez amortyzacji) NAJLEPIEJ wybiera drobne drgania, ale niestety ciezko jest zejsc z waga, bo grubosci rurek nie mozna "cieniowac" w nieskonczonosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Viper napisał:

Ja mam dożywotnią gwarancję na ramę, więc chyba nie ma co aż tak tego potencjalnego uszkodzenia się obawiać.

 

Warto poczytać szczegóły takich gwarancji. Nie wiem jak w przypadku akurat ram, ale przynajmniej z niektórymi innymi rzeczami to jest w dużej mierze ściema. Odnosząc to do ramy to jest trochę na takiej zasadzie "Rama dobra, gwarancja obowiązuje. Rama uszkodzona, gwarancja nie obowiązuje, bo rama zakończyła swój żywot a gwarancja była tylko dożywotnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.