Skocz do zawartości

Aparatura co wybrać


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Futaby nie kupuj ... na niej latają snoby z wysoko zadartym nosem którzy nic innego poza tą marką nie uznają :);):D?

Raz kupiona Futaba powoduje że zapominasz o problemach typowych dla aparatur -utraty zasięgu itp , nie ulegasz "modzie" na radia bo to co masz satysfakcjonuje Cie zupełnie. Zostajesz wiernym fanem marki. Masz świadomość drogich odbiorników ale też i tańszych które działają i współpracują znakomicie. Zostaniesz skazany na brak problemów i skupisz się na lataniu, modelu. Niestety nie będziesz miał wodotrysków,  tylko narzucony system którego i tak prawdopodobnie nie wykorzystasz w 100%. Ja bym przemyślał, jest tyle fajnych innych obecnie aparatur ,po cholerę Ci Futaba :D.

 

  • Haha 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miałczek napisał:

Witam serdecznie zamierzam zmienić aparaturę i nie wiem na jaką proszę o rade.

 

Graupner MZ-16

 

Graupnery (pewnie przejęte przez Robbe) z serii "kolorowy wyświetlacz" (czyli MZ) są bardzo przyjazne nowym użytkownikom. Warto przez zakupem dowolnego zaawansowanego radia porozmawiać osobiście z osobą, która dłużej używa konkretnego systemu w podobnym typie modeli (inaczej "funkcjonalność radia" widzi pilot: quada, helikoptera czy wielbiciel dużych szybowców termicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shock napisał:

Futaby nie kupuj ... na niej latają snoby z wysoko zadartym nosem którzy nic innego poza tą marką nie uznają :);):D?

Już ubierałem buty żeby jechać do tych Kęt i osobiście wytłumaczyć chłopu, że jest w strasznym błędzie.:D

Chłop normalnie ma szczęście, że żona mnie powstrzymała bo coś nosić miałem, bo bym mu pokazał tą Futabe.:D

 

Potwierdzam, że raz jak wejdziesz w ten system to ciężko będzie znaleźć coś innego równie dobrego lub lepszego i ciężko będzie się przesiąść na coś innego. I tak jak Rafał mówił nadajnik ma tyle możliwości ustawiania modelu, że nie jesteś w stanie wykorzystać połowy z nich. Prawdą jest, że starsze nadajniki czyli 14tki i niżej mają trochę, hm... no może więcej niż trochę dziwaczny ten soft do programowania i bez wódki;) ciężko to rozgryźć, ale od 16tki już jest świetnie. Co nie oznacza, że 8ka, 14stka, 16stka, 18stka mają dokładnie ten sam soft.:)

 

Do tego, to są nadajniki dość dobrze jakościowo produkowane. Dość rzadko słyszy się, że jakiś nadajnik się zepsuł. Ja znam/słyszałem tylko o jednym przypadku. Wojtkowi się coś spitoliło w 8emce. Oczywiście jak każdy produkt zdarzają się wadliwe, ale statystycznie są to bardzo niezawodne radia. Decydując się na ten system nie popełniasz absolutnie żadnego błędu i na pewno nie będziesz pluł sobie w brodę że się zdecydowałeś. 

Piotr kilka postów wyżej pokazał że odbiorniki mogą być w całkiem rozsądnych cenach. Pewnie się już zdążyłeś zorientować że Futaba ma kilka systemów i cena odbiornika zależy od tego który system wybierasz. FassTest jest to najnowszy system i pod ten system odbiorniki kosztują tylle ile wyżej pisałem ale nie ma absolutnie żadnej konieczności latać na tym systemie. Każdy, ale to każdy system Futaby jest stabilny i nie ma z nim problemów.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektrum dramat? Chyba coś ci się człowieku w głowie porypało. Pierwszy komercyjny 7 kanałowy nadajnik na 2,4 GHz, porządnie wykonany, mnie się żaden nie zepsuł  choć latam na nich kilkanaście lat. Dobra ergonomia i dobry soft dsmx równie niezawodne jak inne. Nawet 5 kanałowy nadajnik jest 3 x lepiej wykonany od fry, fly i innych skajów.

Futaba fajna i nie dziwę się Konradowi że chciał komuś maskę wyklepać, firma z tradycją i może nie padnie jak inne z powodu chińskiego badziewia. Lata na niej cała czołówka światowa i serwa też niezawodne. Reszta małpuje ich rozwiązania od wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shock napisał:

Heh, zabrałem plusa Konradowi a dałem tobie Boguś  bo też nie doczytałem ...

Ale mam wrażenie że - jakomś inną- to tak rzucone od niechcenia i wybór raczej już jest  pewny ;)

 

 

 

 

Najważniejsze aby aparatura spełniała oczekiwania właściciela :)
Takie wybory z reguły są trudne i nie łatwe. 
Podpowiedzi o zakupie zdecydowanie są cenną informacją i pomagają w wyborze.
Osobiście też miałbym zagwozdkę co wybrać. 
Pozdrówka ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Konrad_P napisał:

Już ubierałem buty żeby jechać do tych Kęt i osobiście wytłumaczyć chłopu, że jest w strasznym błędzie.:D

Chłop normalnie ma szczęście, że żona mnie powstrzymała bo coś nosić miałem, bo bym mu pokazał tą Futabe.:D

 

 

 

 

 

No i trzeba było przyjechać :)

Ty pokazałbyś mi swoją Futabę a ja Ci swoją i obaj dalej zadzieralibyśmy nos do góry :D.

 

Nie wiem jak Wy ale ja lubię się przywiązywać do marek .Lubię min. buty Salomona ,lubię Ople, kawę białą tylko w KFC, hot-dogi na Orlenie i Futabę ;) .Nie oznacza to że nie korzystam z innych marek lub je neguje. Po prostu jak wiem że coś jest ok to to preferuje.Dlatego też w tym temacie stawiam na firmę która mnie nigdy nie zawiodła czyli Futabę.

A czy Miałczek kupi Futabę ,Graupnera ,Spectrum to ostatecznie jego sprawa, ważne by był zadowolony.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shock napisał:

Nie wiem jak Wy ale ja lubię się przywiązywać do marek .Lubię min. buty Salomona ,lubię Ople, kawę białą tylko w KFC, hod-dogi na Orlenie i Futabę ;)

No niech będzie małe OT.

W socjologii nazywa się to STAROŚĆ:D. I żeby nie było, nie ma to nic wspólnego z wiekiem. Generalnie w przeważającej mierze głównie faceci prezentują taką postawę. Nie chce mi się teraz szukać pracy magisterskiej która własnie opisywała ten problem ale jest to ponoć wygodnictwo.

Hmm... jeżdżę już 4tą Hondą od 20 lat i nie zamierzam przestać.:D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamyczek_RC napisał:

spektrum zutylizowałem szybowca za 1000€  bo jak się rozbinduje to czas ponownego nawiązania komunikacji najczęściej wymaga użycia szpadla , grabi i worka do pozbierania resztek modelu .

Może i tak było kiedyś jak panowało DSM2 które miało problem w tłumie. obecnie używanie DSM2 jest ZAKAZANE W EU. W nowym DSM-X jeszcze nie słyszałem aby komuś się odbiornik rozbindował albo stracił zasięg, natomiast czas ponownego łączenia jak sprawdziłem to zaledwie kilka ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą która Ci się podoba i która pasuje do twojego budżetu (uwzględnij ceny odbiorników i modułów telemetrii jeśli będziesz chciał z nich korzystać).  I tyle.

Poruszania sie po menu i funkcji czy tej czy tamtej aparatury można się bez problemu nauczyć. Może dojście do celu jest odmienne ale efekt końcowy taki sam :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Kupiłem aparaturę RadioLinka AT10 II jest to moja pierwsza aparatura w ogóle dopiero zaczynam stawiać kroki w rc . Moja pytanie czy ktoś używa takiej aparatury? Jak tak to proszę o pomoc bo dla mnie to czarna magia w obsłudze mam parę pytań. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Kupiłem aparaturę RadioLinka AT10 II jest to moja pierwsza aparatura w ogóle dopiero zaczynam stawiać kroki w rc . Moja pytanie czy ktoś używa takiej aparatury? Jak tak to proszę o pomoc bo dla mnie to czarna magia w obsłudze mam parę pytań. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Witaj,

Mam instrukcję po angielsku ale ja nie miałem nigdy do czynienia z żadną aparaturą więc nie wiem z czym się to je ?.

10 godzin temu, japim napisał:

Jeżeli ogarniasz angielski to mam gdzieś instrukcje do tego radia.

Witaj, mam instrukcję po angielsku ale jak na niąpatrzę to czarna magia nigdy nie miałem doczyniena z żadną aparaturą więc nie wiem co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 21:42, witold_pi napisał:

Spektrum dramat? Chyba coś ci się człowieku w głowie porypało. Pierwszy komercyjny 7 kanałowy nadajnik na 2,4 GHz, porządnie wykonany, mnie się żaden nie zepsuł  choć latam na nich kilkanaście lat. Dobra ergonomia i dobry soft dsmx równie niezawodne jak inne.

 

Potwierdzam slowa kolegi. Uwazam nawet , ze SPEKTRUM ( z tych trzech wymienionych ) moze byc NAJBARDZIEJ przyjazny dla poczatkujacego !  Sam mialem 6 lat i bylem super zadowolony , ale trzeba isc dalej ( zreszta nie lubie rutyny ) i zostalem uzytkownikiem JETI .

 Na poczatku  , jak to na poczatku ( pomieszanie z poplataniem ) , ale dzisiaj , to juz prosta sprawa ( choc pewnie wykorzystuje 20% jej mozliwosci ) .

 Jedyna jakiej bym NIKOMU nie polecil , to SANWA. Nie ze wzgledu na jakosc , ale poruszanie sie po menu. To jest jakas swiadoma pulapka zastawiona przez producenta ( do dzisiaj nie wiem w JAKIM celu ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Uwazam nawet , ze SPEKTRUM ( z tych trzech wymienionych ) moze byc NAJBARDZIEJ przyjazny dla poczatkujacego ! 

 

Może tak, lecz osobiście mam Spektrum DX7 i gdy chciałem coś ustawić niedawno po b.dłuuugim czasie obcowania z OpenTX w Taranisie/Horusie do byłem zdumiony jak to radio (Spektrum) jest ubogie i mało elastyczne (choć kiedyś wydawało mi się takie fajne, amerykańskie):D 

Także wszystko zależy od punktu widzenia/wcześniejszego doświadczenia i nie ma jednej uniwersalnej recepty na szczęście w temacie radia..

 

Chciałem też zauważyć, że pytający kolega nie jest początkujący!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zipp napisał:

Może tak, ja osobiście mam Spektrum DX7 i gdy chciałem coś ustawić niedawno po b.dłuuugim czasie obcowania z OpenTX w Taranisie/Horusie do byłem zdumiony jak to radio (Spektrum) jest ubogie i mało elastyczne :D

Chciałem też zauważyć, że pytający kolega nie jest początkujący!

Porównując starą DX7 do Open TX to jak porównanie malucha do BMW. Obecnie wszystkie nowe Spektrumy generacji 2 i 3 mają mocno rozbudowane menu umożliwiając dowolną konfigurację.

Spektrum podoba mi się z prostego przejrzystego menu jest jak Windows "User friendly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.