Skocz do zawartości

Aparatura co wybrać


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od końca.

3. Graupner w tej chwili to ryzyko ponieważ zbankrutowała firma i w tej chwili nie wiadomo czy będzie ktoś dalej kontynuował. Pewnie tak ale z gwarancją może być różnie.

 

2. Spektrum nie znam więc się nie wypowiem.

 

1. Futabe mam od 10 lat i z czystym sumieniem mogę polecić. Jeśli nie interesuje cię, a widać po wyborze że nie, oprogramowanie typu open to Futaba moim zdanie to najrozsądniejszy wybór.

Nie ma co ukrywać, że chwalę to co mam, ale tylko dla tego, że mnie nigdy nie zawiodła, nigdy nie miałem zaniku linku a latałem w tak różnych miejscach, że szkoda gadać. Na jednym pikniku modele spadały prawie jak kaczki i wszyscy mówili tam nie lataj. Nie miałem problemu. To zalety.

Wada jest tylko jedna i to poważna. I sam nadajnik i odbiorniki oryginalne są piekielnie drogie. 8/16 kanałowy odbiornik bez telemetrii to 500zł z telemetrią to już 750zł. Ale jest sporo firm które robią całkiem dobre alternatywne odbiorniki które są o 2/3 tańsze i niewiele gorsze. Może zasięg nieco mniejszy nie 3km a 1,5-2km ale dają radę. 

 

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o Futabie to pisz. Jak będę umiał to na pewno odpowiem.:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ekstremalna. Dzwonisz do www.nastik.pl który teoretycznie ma wszystkie powyższe nadajniki na stanie i umawiasz się na osobiste oglądanie, pomacanie itd.

Osobistego oglądnięcia nadajnika nic nie zastąpi, niektóre nie pasują do łap i tyle. Tak, wiem, ze to 4,5h w jedną stronę z Sulechowa.

 

Co od Graupnera tak, jak pisał Konrad ale najgorsze jest to, że poznikały odbiorniki z rynku. Najlepszą opcją cena/jakość był nadajnik MX-20.

Co do Futaby to odbiorniki:

 

Da się żyć z Futabą, ale może być drogo ze względu na odbiorniki

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Futabę. Najlepszy link.

Wszystko zależy do czego tego radia będziesz używał, ale tak czy inaczej to najwyższa jakość, a to musi kosztować.

Jeśli masz zamiar latać drogimi modelami, to nie oszczędzaj paru zł więcej bo to się zemści.

Futaba 16SZ jest bardzo rozsądnym wyborem, zarówno cenowo jak i jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, samolocik napisał:

Propozycja ekstremalna. Dzwonisz do www.nastik.pl który teoretycznie ma wszystkie powyższe nadajniki na stanie i umawiasz się na osobiste oglądanie, pomacanie itd.

Osobistego oglądnięcia nadajnika nic nie zastąpi, niektóre nie pasują do łap i tyle. Tak, wiem, ze to 4,5h w jedną stronę z Sulechowa.

 

 

 

 

 

 Zeby sobie potrzymac WSZYSTKIE aparatury , to blizej jest z Sulechowa do BERLINA

 

Osobiscie nigdy nie mialem FUTABY , ale mialem rozne modele SPEKTRUM . Zlego slowa nie moge powiedziec ( + kilka tanich odbiornikow - zamiennikow na rynku ) .

2 godziny temu, Konrad_P napisał:

Chyba Ci już wybraliśmy nadajnik.:D;)

 

Czas na odbiornik ! Polecam JETI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba ma fatalne menu ostatnio przyszło mi konfigurować model na nadajniku T14SG sorry ale myślałem że mnie szlak trafi prędzej niż go skonfiguruje a telemetria i ustawianie czujników to jakaś paranoja jak się dziś okazało (jakieś adresy brak automatu do ich wykrywania)) .

Spektrum ma bardzo fajne przejrzyste menu które jest przyjazne użytkownikowi. Miałem kilka DX6i, teraz DX9 i złego słowa nie powiem. Telemetria chodzi super zapewniając wiele danych. Kopie odbiorników są tanie, a zapewniają osiągi jak ich oryginały. Teraz pojawiły się nowe odbiorniki z wbudowanymi wieloma przydatnymi funkcjami (stabilizacja, variometr). Jeszcze żaden model nie spadł mi z powodu utraty zasięgu czy przez uszkodzenie odbiornika. Aparatur tej Firmy używam od 2007 roku złego słowa nie powiem i  nie zmienię na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, nie dramatyzuj. Czujniki ustawia się dobrze. A, że trochę kombinujemy to tak jest. Oryginały wczytują się rewelacyjnie.

 

Zostałem namówiony od samego początku na Futabę ... i nie żałuję.

 

Co do innych systemów ... no cóż. Trudno zająć zdanie. Nie miałem ale macałem i widziałem. Mamy takie miejsce na lotnisku, że ... Futaba daje rade.

 

W poprzednich postach koledzy zwrócili uwagę na istotną sprawę, a mało osób zaczyna od tego. Pomacaj aparatury, zobacz, która najlepiej leży Ci w rękach. Bo w brew pozorom to bardzo ważna sprawa.

Pamiętaj też, że wybierasz system ... z jego całą otoczką.

A Jeti - nie brałeś pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Tak sobie czytam i się zastanawiam dlaczego nikt nie wspomniał o FRSky np. Horus x10s? Mam taki od 2 lat i jestem w 100% zadowolony, mogę polecić bez żadnych wątpliwości. Jest wszystko co powinno być tzn do firmware lub open source, telemetria, gimbale bezstykowe, odbiorniki duże i małe w akceptowalnych cenach, wyświetlacz kolorowy, itd, itp. Moim zdaniem warto się zastanowić, jakościowo także jest OK.

Jakby co proszę o prv odpowiem w miarę możliwości i w oparciu o doświadczenia.

 

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ciut poniżej zadał pytanie cyt:
A może jakąś inną...
Więc nie wykluczył zdecydowanie innej możliwości i wyboru.

 

9 godzin temu, Miałczek napisał:

Witam serdecznie zamieżam zmienic aparaturę i nie wiem na jaką proszę o rade.

 

Mam trzy typy

-Futaba 16SZ

-Spektrum iX12 DSMX

-Graupner MZ-16 2.4GHz HoTT

 

A moze jakomś inną ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.