Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zbrojenia, na co drony, na co broń jądrowa czy F-35 ? ... małe niewidzialne ciulstwo ustawia świat i mocnych na razie nie ma :).

Generalnie nie ulegam panice zakupów, maseczek ale nie ukrywam że jakoś dziwnie się robi jak TO jest wokół Nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paweł Praus napisał:

Allo jak w temacie podzielcie się przemyśleniami, doświadczeniami...

I ewentualnie poradami.

Ale przede wszystkim abyśmy zdrowi byli ???

Paweł, dam Ci telefon do mojego syna, albo link do jego wypowiedzi w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zejdzie na politykę i znów moderator z Kęt punktów mi dosypie. ?

Ale dla mnie to ten cały wirus to trochę ściema jest...

Nie wiem, czy są statystyki ile ludzi umiera na zwykłą grypę. Ta zaraza grypowa atakuje świat co roku. I więcej ludzi na zwykłą grypę choruje i więcej umiera, ale tu to jest normalne (wg tych ci kombinują). Kombinowali ze szczepionkami, trochę zarobili ale widać za mało.

Bo ludzi trzeba przestraszyć. Wtedy też straszyli, że wszyscy umrzemy, a przynajmniej zgłupiejemy... I tym razem się udało

 

Była, choroba wściekłych krów, świńska, ptasia i diabli wiedzą jaka jeszcze grypa.... I o to chodzi.

TO JEST BIZNES.I nie ma inaczej.

Mogę się założyć,że niedługo znajdzie się cudowne antidotum za jakieś 200-300 dolców od fiolki i wszyscy  będą zawartość tych fiolek łykać jak pelikany.

Drenaż budżetów krajów świata nastąpi, bo już raz tak było chyba z ptasią grypą.

Kto rządzi światem? FARMACJA. Nikt im nie podskoczy bo się na tym nie zna.

Prosty przykład: Serial RANCZO (genialny wg mnie).

Wymyślił Czerepach meszki, zrobił propagandę i ludziska olejek goździkowy kupowali na litry. I w skrócie wg mnie o to chodzi.

Przestraszyć tym razem całą ludzkość i nieziemską kasę zebrać.

Tylko po co im tyle kasy... Tego zrozumieć się nie da. Chyba tylko dla władzy.

I tu może być sentencja...

A.C.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ??? mam na to wyje...e
Wszyscy myślą że będą żyć wiecznie. Nagle smog już nie przeszkadza... nie smog jest OK obecnie temat zastępczy. Do momentu aż minie bum na świrusa.
Jak ma nas dorwać, to też tak będzie, nawet jeśli byśmy wskoczyli w wielką preserwatywę aby odizolować się od wszystkiego.
Na pewno jest to problem, bo nie ma nic gorszego jak gówno które nas atakuje i w dodatku jest nie widoczne, cóż życie.
Wszędzie trąbią higiena i jeszcze raz higiena, zachowanie odległości ew. nie witanie się łapami. OK... Przecież nie będę spożywał posiłku utytłanymi dłońmi.
A ja się zastanawiam na przykładzie z bliskiego otoczenia, chodzi sobie dwóch przedstawicieli gatunku ludzkiego, uwalonych na maxa mycie to abstrakcja więc teoretycznie 

powinni się załapać jako pierwsi. Posiłki wręcz śmietnikowe ale za to odkażanie winami mocno gatunkowymi na porządku dziennym.

Tak ja wspomniał Rafał cyt  jakoś dziwnie się robi jak TO jest wokół Nas ..


 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wypas, bo szukałem okazji żeby to wrzucić*:

 

 

Ogólnie - bardzo dobry, bardzo dobrze zresearchowany i podparty źródłami film.

Polecam zdecydowanie każdemu, bo tłumaczy dlaczego nie ma co panikować, ale też wyjaśnia dlaczego sytuacja jednak jest poważna.

 

Ale jednak - jak ktoś jest w późniejszym wieku, to jednak polecam podejść do sprawy poważnie. Tzn. w późnym wieku, to i grypa jest zabójcza, ale grypa nie jest tak wirulentna (zaraźliwa).

 

A jak znajdzie się szczepionka, to ja się szczepię pierwszy. Jak ktoś się boi szczepień to temat na inną dyskusję

 

 

*a to dlatego, że ja Was bardzo lubię. A że Was bardzo lubię, to czuję potrzebę, żeby Was edukować.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Praus napisał:

Allo jak w temacie podzielcie się przemyśleniami, doświadczeniami...

 

noo...wirus może być bliżej niż się można spodziewać ?

więc nie ma się co śmichać. a jak podają z Włoch to może trafić na każdego i starego i młodego - ze zbliżoną siłą.

Sztaby kryzysowe WŁAŚNIE teraz w kilku miastach obradują i mają pomysły żaby zamykać całe miasta - i to nie małe - - takie mam info i z dolnego śląska jak i ze śląska. Więc możemy sie obudzić jak nie jutro to np po jutrze w innej rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak byłem malutkim szczawikiem, przeżywałem epidemię czarnej ospy.

I wtedy to było PRAWDZIWE ZAGROŻENIE.

Nie powiedzieli nam wtedy ile ludzi na prawdę zmarło. I żebym wtedy tego zagrożenia nie widział na własne , choć młode oczy, to bym nie wiedział o co w tym idzie.

I wtedy sobie poradzili z tą ospą. I teraz też sobie poradzimy...

Bo to jeszcze nie jest czas na koniec gatunku ludzkiego:)

A.C.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejC napisał:

Kolego Jacku, Założymy się?:).

Szczepionka na to paskudztwo znajdzie się szybciej niż myślimy.

Oczywiście nie za darmo.

A.C.

alez oczywiście że to jak w banku( ruskim) będzie....tak naprawdę grypa niesie duzo większe zagrożenia ( powikłania)

w ciagu ostatnich 30 lat mieliśmy chorobę wściekłych krów, ptasią grypę, afrykański pomór świń, wsciekliznę u lisów, Ebolę  no cos tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Patryk Sokol napisał:

 

 

37 minut temu, Patryk Sokol napisał:

 

Ogólnie - bardzo dobry, bardzo dobrze zresearchowany i podparty źródłami film.

 

 

 

 

 

 Faktycznie niezły filmik, długawy ale wciągający.

Dający trzeźwe spojrzenie na sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paweł Praus napisał:

Mnie na przykład zakazali jutro przyjść do pracy bo wczoraj wróciłem z Brukseli...

I tak jest w kilku firmach w których dziś byłem. Pracownicy wracający z zagranicy są przymusowo oddelegowywani do domowej kwarantanny. Tak jak wyżej napisał Patryk, nie ma co panikować ale trzeba po prostu być rozsądnym w tej co by nie mówić bardzo trudnej sytuacji.

 

A że sytuacja jest trudna i będzie jeszcze trudniejsza to dziś się przekonałem osobiście jak w firmie znajomego nie stawił się żaden pracownik, bo ponoć na granicy ich zatrzymali (mowa o pracowników z za wschodniej granicy). Kontrakt ma podpisany z inwestorem publicznym i musi go ukończyć do końca marca, inaczej przewidziane są duże kary za każdy dzień zwłoki w oddaniu budowy. W zasadzie to od przyszłego tygodnia przygotowywać się będzie do ogłoszenia bankructwa jak się nic nie zmieni, bo już dziś dostał informację od banku o wymagalności kredytu do końca kwietnia.

 

U tego mojego znajomego który prawdopodobnie zbankrutuje jest księgowa, moja dobra koleżanka. Dziś jak z nią rozmawiałem jest zrozpaczona bo jak znajomy zamknie firmę to ona straci pracę a ma mieszkanie na kredyt. Nie będzie zarabiać to nie będzie miała czym opłacać rat za mieszkanie. Po 3 miesiącach przyjdzie komornik i będzie mega problem.

Tak więc sytuacja jest naprawdę tak poważna że jeszcze za naszego życia nigdy nie była.

 

A to co pisze Jurek wyżej odnośnie zamykania miasta to właśnie obraduje sztab kryzysowy we Wrocławiu i wcale się nie zdziwię jak jutro nikt nie wiedzie i nie wyjedzie z Wrocławia.

 

PS

Mam nadzieję że będą na tyle rozsądni i nie zamkną nam miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Patryk Sokol napisał:

grypa nie jest tak wirulentna (zaraźliwa).

Patryku, proszę Cię wypowiadaj się na temat aerodynamiki, profili lotniczych i na inne tematy na których się znakomicie  znasz  ale proszę nie pisz  takich rzeczy  jak to co napisałes powyżej bo to herezja. Grypa jest  bardzo, ale to bardzo poważną chorobą wirusową , bardzo zarazliwą,  bardzo często lekceważoną  a  skutki powikłań pogrypowych  często są przyczyną śmierci i w zasadzie zostawiają ślady na  resztę życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju takie pytanko:
Czy jak ktoś podchodzi do Ciebie i proponuje, że walnie Cię w nos, to stwierdzasz "A ok, kiedyś dostałem kopa w jaja, więc cios w nos jest spoko"?

 

Tu jest podobna sytuacja. Zawsze wezmę koronawirusa, nad czarną ospę, ale lekceważenie tego badziewia jest zwyczajnie nieodpowiedzialne.

Polecam Ci jednak zapoznać się z tym co pokazałem, bo to nie jest kolejne medialne sianie paniki, tylko konkrety oparte o badania naukowe i statystykę.

 

Jak już mówiłem - nie jest to najgorsza rzecz świata, ale potraktujmy to poważnie, szybciej wrócimy do normalnego życia.

 

Ale inną smutną dygresją jest jak fatalnie sobie radzimy z tą epidemią. Jakby to było coś naprawdę zabójczego, to bylibyśmy w czarnej (_!_) z tak nędznym systemem reagowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.