Skocz do zawartości

RWD-5 BIS wg.Schiera czyli to już było wiele razy


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie wygląda ? gratuluje, dopieszczony, oświetlony i nawet dwie babeczki gotowe do lotu - SUPER ?

Ciekawie masz ten wydech rozwiązany, model robi wrażenie..... taaaak, inspirujące zdjęcia.

 

Ja mam chwilową przerwę w tym konstrukcyjnym projekcie bo wkrótce zaczyna się sezon zawodów aircombat i sprzęt trzeba przygotować a jeszcze przykuł uwagę mały hydroplan i  te "czasopożeracze" skutecznie mnie na jakiś czas wyłączyły z budowy RWD .... ale ja zawsze kończę projekt, wkrótce wracam do budowy ?

 

ms

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
19 minut temu, mirolek napisał:

... to byłby nienaturalnie cicho latający model jak zabaweczka z marketu dla małych dzieci .... a jest prawdziwie warcząca i dymiąca makieta czyli duża zabawka dla dużych dzieci  ??

 

ms

To sa "przesady swiatlo cmiace"  (cytujac wieszcza).

Idzie nowe Panie kolego! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

Ale jakbys mial motorek elektryczny to nie byloby problemu 

Sorry Andrzej ale bateryjki to nie Moja bajka  on i tak jest bardo cichy na postoju na wolnych wcale go nie słychać ,

ten wydech pod kadłubem to NIE atrapa do tego jest jeszcze tłumik w kadłubie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paweln7 napisał:

Sorry Andrzej ale bateryjki to nie Moja bajka  on i tak jest bardo cichy na postoju na wolnych wcale go nie słychać ,

ten wydech pod kadłubem to NIE atrapa do tego jest jeszcze tłumik w kadłubie.

 

 

Ale ja tylko zartuje.  Np bardzo lubie sluchac glosu czterosuwowego silnika modelarskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,  i  to jest to co tygryski lubią najbardziej??.

Start za 9pkt,

Prędkość lotu -  prawie "makietowa" (troszkę za szybko) -  8,5 pkt

Podejście  i lądowanie - 8 pkt -  za szybko, przyziemienie na 2 pkt, a powinno być na 3pkt. 

Ogólnie jest dobrze?. Trenuj, trenuj, zawody w Bobrownikach już blisko?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 15:27, mecenas napisał:

No,  i  to jest to co tygryski lubią najbardziej??.

Start za 9pkt,

Prędkość lotu -  prawie "makietowa" (troszkę za szybko) -  8,5 pkt

Podejście  i lądowanie - 8 pkt -  za szybko, przyziemienie na 2 pkt, a powinno być na 3pkt. 

Ogólnie jest dobrze?. Trenuj, trenuj, zawody w Bobrownikach już blisko?.

 

Zlituj się Panie De Niro to był PIERWSZY lot RWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

to co na zdjęciu waży 2380g ,,, dojdzie jeszcze odbiornik, zasilanie i jakieś dekoracyjne drobiazgi. Zawsze na koniec gdzieś uciekają gramy ale raczej 2,6 kg nie przekroczę. 

RWD-5 wyszedł mi zatem nieco lżej niż RWD-4 , czego się właściwie spodziewałem bo kadłub rozpracowany przez Schiera jest bardzo lekki, skrzydła które zrobiłem wg. własnego pomysłu są mniej przesztywnione niż w RWD-4 a kilka elementów laminatowych waży mniej niż sama maska silnika w RWD-4 ?

Ostateczna waga do lotu okaże się jak wyważę model i uruchomię silnik.

W modelu RWD-21 w którym silnik też jest ustawiony w dół, miałem problem z pracą na mniejszych obrotach i ostatecznie montowałem podżarzanie.  Tam jednak mam przerobiony tłumik i makietowy wydech przez 4 rurki który chyba nieco dusi silnik tu został oryginalny tłumik który faktycznie ładnie nie wygląda ale może pozwoli na stabilną pracę silnika i uniknę kolejnych "bateryjek"

ms

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.