Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając racje obu stron to i tak niezaszczepieni z własnego wyboru, nie będą mieć w dłuższej perspektywie szans aby się nie szczepić.

Więc to będzie kwestia raczej osobistego wyboru, w którym momencie się zaszczepić aby zachować nazwijmy to jakiś tam minimalny poziom życia swojego i rodziny a nie zostać zepchniętym do kategorii wytykanej i poniżanej przez pozostałe społeczeństwo.

 

Zauważcie, że są osoby którym jest wszystko jedno, czy umrą czy też nie. Po drugie stronie są osoby, które zrobią wszystko aby zminimalizować w ich pojęciu (nie wszystkie szukają materiałów naukowych w sieci) ryzyko choroby, czy śmierci ponieważ mają zaplanowane w punktach swoje i życie swoich rodzin włącznie z tym, co będą robiły na emeryturze. Tak wynika z obserwacji i rozmów z osobami z mojego środowiska.

 

I teraz pytanie, na ile rozważania w tym temacie cokolwiek zmienią. Moim zdaniem niewiele, bo ton niektórych wypowiedzi jest na tyle kontrowersyjny że nawet pomimo ich prawdziwości odrzuca. Inaczej dyskutują emeryci w parku przy szachach, inaczej inteligenci przy drinku i pokerze, inaczej robi się to na budowie a inaczej podczas dysput naukowych. Inaczej jest też na kazaniu w swiątyni. Aby być zrozumianym trzeba się dostosować do grona słuchaczy, przynajmniej większości z nich. Chyba, że ma się władzę nad nimi i siły porządkowe to wtedy nie ma znaczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to, że ktoś ma gdzieś swoje bezpieczeństwo daje mu prawo do zagrażania innym?

Come on, czemu wszyscy udajecie, że to pozostaje bez wpływu na ogól.

To jak argument z gatunku 'jeżdżę za szybko, bo mi obojętne, czy umrę'...

 

Szczerze to już mnie od tego mdli.

Sami zarzucacie mi brak kultury i brak poszanowania dla samo poczucia innych, a później z radością olewacie cały argument o tym, że szczepić należy się też dla INNYCH.

To jest hipokryzja tak najwyższych lotów, że aż mózg staje w poprzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Patryk Sokol napisał:

że jak dyskutuje z największymi krzykaczami, to ich do niczego nie próbuję przekonać, bo to skończony beton. Walczę o to, żeby nie straszyli nie przekonanych.

Patryk,

idea słuszna natomiast wykonanie fatalne...

mam jednoznacznie skojarzenie z tym to utworem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, d9Jacek napisał:

Patryk,

idea słuszna natomiast wykonanie fatalne...

mam jednoznacznie skojarzenie z tym to utworem

Chyba Cię pocięło. 

Zdajesz sobie sprawę, że byłeś jednym z tych krzykaczy rzucających inwektywami, jak bzdury korygowałem merytoryką? 

Pojechałeś po mnie od każdej strony, włącznie z kwestionowaniem mojej orientacji selsualnej i teraz będziesz próbował mnie kultury uczyć? 

 

Znalazł sie obrońca politycznej poprawności. Nie ważne co mówić, byle być milutkim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, przecież prawie wszyscy zostaną zaszczepieni a nieliczna garstka nie będzie dopuszczana do kontaktu ze społeczeństwem.

Tak wynika z przekazów medialnych. Na razie jest delikatne straszenie i oswajanie. Potem będą konkretne działania ,chyba że ludzie wyjdą na ulice.

 

Prawdą natomiast jest, że potrwa to dłużej niż gdyby wszyscy pobiegli do szczepienia z własnej woli.

 

Jak mówią życiem każdego kierują jego własne obawy i strach o coś.

 

Nie widzę reklam w telewizji ani programów, czy filmów lub audycji rozrywkowych promujących wzajemnie pomaganie sobie i życie w grupie (społeczeństwie) i mówienia o wartościach jakie to przynosi wszystkim. Od lat promuje się indywidualność, ale na poziomie spełniania zachcianek a nie wyższych wartości. 

Czy więc możemy oczekiwać zachowań społecznych po latach takiego prania osobowości?

 

Możemy zalożyć nowe tematy na forum:

"dlaczego poszedłem do szczepienia" - każdy będzie mógł wpisać argumenty, którymi się kierował

"dlaczego wstrzymuję się ze szczepieniem" - jak wyżej

 

Może to coś pomoże w temacie szczepień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, samolocik napisał:

Więc to będzie kwestia raczej osobistego wyboru, w którym momencie się zaszczepić aby zachować nazwijmy to jakiś tam minimalny poziom życia swojego i rodziny a nie zostać zepchniętym do kategorii wytykanej i poniżanej przez pozostałe społeczeństwo.

 

To nic innego jak dyskryminacja !

 

Porównanie jest identyczne z piciem alkoholu, idziesz na imprezę gdzie większość pije albo nawet wszyscy piją !!! Ty wiesz, że picie alkoholu szkodzi bardzo na zdrowiu wiec postanawiasz go nie pić, co robi wtedy cały pozostały ogół? Nic innego jak będą atakować, dyskryminować wyśmiewać, namawiać, dokuczać itp. a nawet w skrajnych przypadkach może dochodzić do rękoczynów. Z życia wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Z kolei jak ktoś przeczyta bzdury pokroju 'mRNA zmieni Ci DNA!!!' to wystraszy się dużo bardziej, niż czytając chłodną i rzeczową ulotkę produktu leczniczego.

 

Czy to Twoje rozważania ogólne oparte o Twą imaginację/wyobraźnię/projekcje, czy spotkałeś się z takim twierdzeniem w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Atomizer napisał:

To nic innego jak dyskryminacja !

 

Tak, może nosić to znamiona dyskryminacji z tym, że w przypadku spożycia alkoholu skutki jego działania są znane od setek lat a leczenie w wielu przypadkach pozwala zachoważ życie. Dlatego ryzyko jest znane. Co do szczepionek znamy efekty uboczne ale w krótkim okresie czasu bo siłą rzeczy nie było okazji zaobserwować ich w okresie kilku, czy więcej lat. Tutaj ryzyko skutków choroby też jest znane ale skutków ubocznych leczenia jeszcze nie w pełni.

 

Ciekawym zagadnieniem jest to, że niektóre światopoglądy, są postrzegane jako dyskryminacja a niektóre nie. To samo można zaobserwować w przypadku rodzajów niepełnosprawności, orientacji, wyznania, itd.

 

Dyskryminacja to sytuacja, w której człowiek ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną,  jest traktowany mniej korzystnie niż byłby traktowany inny człowiek w porównywalnej sytuacji.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/czym-jest-dyskryminacja

 

Światopogląd to zespół czyichś poglądów na świat i na życie, wpływający na jego zachowanie

https://sjp.pwn.pl/slowniki/światopogląd.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że byłeś jednym z tych krzykaczy rzucających inwektywami, jak bzdury korygowałem merytoryką? 

Pojechałeś po mnie od każdej strony, włącznie z kwestionowaniem mojej orientacji selsualnej i teraz będziesz próbował mnie kultury uczyć? 

 

Znalazł sie obrońca politycznej poprawności. Nie ważne co mówić, byle być milutkim. 

 

Po pierwsze nie nazywaj minie " krzykaczem" bo nigdy nie krzyczę-- siła głosu to nie siła argumentu..."krzykaczem" mozna  nazwac  ewentualnie Ciebie ...ale po co ?

Nie rzucałem inwektywami , no ale Ty niestety używałeś  pseudomerytoryki zarzucając uznanym   naukowym  autorytetom niewiedzę i brak entuazjazmu do wchodzenia na niepewne , niesprawdzone pole..

Baa,  zrównałes  mnie z antyszczepionkowcami i plaskoziemcami  , bo wedle  uwczesnej wiedzy  mówiłem ,że  ze względu na moje dolegliwości, ..."poczekam i sprawdzę"

Tak, jechałem i będę jechał po Tobie, jak już Ci to obiecałem , w  tematach w których jesteś ignorantem a próbujesz udawać  eksperta ewentualnie piskorza jak już wczesniej napisałem

Patryk, ch....y mnie obchodzi Twoja  orientacja seksualna ,  jeżeli jest odmienna od ogólnie  przyjętej  to Twój  jest to  problem a nie mój...dla mnie możesz  być transsexualnym,  binarnym, jednorożcem  po terapii hormonalnej konsumującym  ogórki odwrotna strona ( medalu)

Hmmm.... nie będę Cię uczyć  kultury, bo to daremny trud.... bo to trochę jak ze smokingiem...mam nadzieje  ,że wiesz o czym  piszę

Daleki jestem   od obrony poprawności politycznej....a kończąc, nie musisz być milutki ale  na pewno nie powinienes być,   powiem to  wprost, chamski  , vide  dyskusja z Agnieszką  , co  w delikatny sposób dawało Ci do zrozumienia wiele osób na naszym Forum

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, samolocik napisał:

 

Co do szczepionek znamy efekty uboczne ale w krótkim okresie czasu bo siłą rzeczy nie było okazji zaobserwować ich w okresie kilku, czy więcej lat.

 

 

A na jakiej podstawie twierdzisz , że ta super szczepionka działa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu napisałem, że działa?

Co oznacza słowo "działa"?  Trucizna też "działa".

 

[edit] zagalopowałem się bo słowo "działa" jest powszechnie określeniem wykonywania zamierzonych/zaprojektowanych czynności/funkcji. Czyli, jeżeli zaprojektowaną funkcjonalnością szczepionki jest zapobieganie ciężkiemu przechodzeniu choroby wywołanej wirusem to słowo "działa" ozancza spelnienie tego zalożenia. Przepraszam.

 

Jednakże nigdzie nie pisalem, że szczepionka działa choć pewnie tak jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, samolocik napisał:

W którym miejscu napisałem, że działa?

Co oznacza słowo "działa"?  Trucizna też "działa".

No właśnie to jak szczepionkowcy maja dowiedzieć się, że ta super szczepionka działa i chroni ich przed tą straszną zarazą!!! Skoro mają obok siebie osoby, które są powiedzmy jeszcze nieszczepione, i które nie chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Atomizer napisał:

Nic innego jak będą atakować, dyskryminować wyśmiewać, namawiać, dokuczać itp. a nawet w skrajnych przypadkach może dochodzić do rękoczynów. Z życia wzięte.

 

Mozesz napisac GDZIE Ty chodzisz na takie imprezy ??? Bylem kiedys niezlym imprezowiczem ( z tych pijacych na imprezach ), ale NIGDY , ale to NIGDY nie przyszlo mi ( ani moim znajomym )  do glowy , aby bic niepijacych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarek996 napisał:

 

Mozesz napisac GDZIE Ty chodzisz na takie imprezy ??? Bylem kiedys niezlym imprezowiczem ( z tych pijacych na omprezach ), ale NIGDY , ale to NIGDY nie przyszlo mi ( ani moim znajomym )  do glowy , aby bic niepijacych .

Nie będę pisał gdzie, ale raz mnie wataha podchmielonych bandziorków napadła , ale się nie dałem, na szczęście po krótkiej szarpaninie odpuścili! Ogólnie nie było to miejsce w którym można było spożywać w ogóle alkohol... dlatego kierując się tym założeniem nie przystąpiłem do ogółu to raz, a dwa ze względu na zdrowie.

Wy sobie dyskutujcie tu dalej , ale jak na tą chwilę nic nie przemawia za tym aby się szczepić. Poczekamy zobaczymy, jak to dalej będzie się toczyć, czy może samo wygaśnie i pojawi się nowy temat zastępczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Atomizer napisał:

Użyłeś złego słowa

Michał,

zanim  zaczniesz kogoś pouczać  to najpierw sprawdz

Synonimy do słowa „autopsja”

Niżej znajduje się pełna lista wszystkich wyrazów bliskoznacznych do słowa autopsja:

 

Synonimy słowa „autopsja” z podziałem na grupy znaczeniowe

Najistotniejsze grupy znaczeniowe:

» autopsja - w odniesieniu do doświadczeń życiowych

» autopsja - w kontekście silnych przeżyć

» autopsja - jako własna obserwacja

» autopsja - jako wprawianie się

» autopsja - w medycynie sądowej

 

autopsja » w odniesieniu do doświadczeń życiowych

autopsja » w kontekście silnych przeżyć

 

autopsja » jako własna obserwacja

autopsja » jako wprawianie się

 

autopsja » w medycynie sądowej

Słownik synonimów do słowa autopsja

W niniejszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa autopsja znajduje się łącznie 71 synonimów. Synonimy te zostały podzielone na 5 różnych grup znaczeniowych. Jeżeli znasz inne wyrazy bliskoznaczne do słowa „autopsja” lub potrafisz określić ich nowy kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy synonim.

Słowo „autopsja” w słownikach zewnętrznych

Pod spodem znajdują się linki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z wyrazem autopsja:
» Odmiana rzeczownika autopsja przez przypadki.
» Szukaj hasła autopsja w Google.
» Opisy do krzyżówki hasła autopsja.
» Definicja słowa autopsja.

Tagi dla synonimów słowa autopsja

Spis tagów dla wyrazów bliskoznacznych słowa autopsja: wyrazy bliskoznaczne do słowa autopsja, synonim autopsji, synonimy do wyrazu autopsja, inaczej autopsja, synonimy do słowa autopsja, inaczej o autopsji, inne określenia słowa autopsja.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Atomizer napisał:

....

 , ale jak na tą chwilę nic nie przemawia za tym aby się szczepić.

...

Na bazie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że twoja teza jest mocno ryzykowna.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.