Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarek996 napisał:

ale moje jej niejedzenie wiaze sie z pewnym wydarzeniem w przedszkolu ( to chyba jedyne co z przedszkola pamietam ) . Jadlem wiec sobie rosolek ( oczywiscie z pietruszka ) 

spoko, moja  siostra ma dokładnie to samo....też rosołek z zielona natka pietruszki. Tylko ona poszła jeszcze dalej.....nie jada też i rosołku

 

Godzinę temu, jarek996 napisał:

. Teraz na korzen bierze sie Pfizera 

nie znam osobiscie Pfizera? ale znam pewną Natkę i zapewniam Cię , że  wpływ na korzeń  ma ogromny

 

Godzinę temu, Paweł Praus napisał:

.......najlepsza jest marchewka....

tylko ciężko ją przywiązać???

tego nie wiedziałem , na studiach mówiono mi , ??że mleko z gipsem pomaga?

Godzinę temu, Shock napisał:

po pierwszej to bez zmian w temacie...?

Rafał,

za dwie godziny pobieram drugą dawkę......będę informował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kropka napisał:

Dlatego na Twoje pytanie, kiedy produkcja wirusowego białka S powinna ustać, odpowiedziałam 21 maja tak a nie inaczej.
Kontynuując Twe porównanie z uderzeniem meteorytu w Warszawę i biorąc pod uwagę ilość zastrzyków z RNA,
zadam retoryczne* pytanie jakie będzie rzeczone prawdopodobieństwo jeśli Warszaw będzie milion? No a co będzie, jeśli Warszaw będzie jeden miliard?

* -- retoryczne, bo mam nadzieję że na tym zakończymy te rozważania

 

 

2 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

OK niech będzie.

 

Zatem zgodnie z moją zapowiedzią sprzed dwóch dni, na tym proponuję zakończyć naszą znajomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi, ale uchylasz się od odpowiedzi. 

I nie chodzi o naszą znajomość, chodzi o innych którzy to czytają. 

Próbuję zrobić co mogę żebyś była w stanie jakoś umocować swoje tezy, głównie dla tych którzy to czytają i chcą lepiej zrozumieć temat, albo Twoje argumenty. 

 

Dlatego też, nie próbuję wyciągnąć Twojego zdania, próbuję wyciągnąć opracowania które przekonały Ciebie. 

Nie myślisz, że skoro przekonały Ciebie, to możesz zrobić coś dobrego i przekonać innych? 

 

Więc poprosze Cię o to po raz kolejny - Przedstaw proszę co konkretnie przekonało Cię do Twojego stanowiska iż szczepienie może w zmodyfikować genom człowieka w sposób trwały i niebezpieczny.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Patryk bezlitośnie punktuje antyszczepionkowców to, żeby ich nieco wesprzeć wrzucę taki link ;)

 

https://www.tvp.info/53287406/remisja-nowotworu-po-przejsciu-covid-19-zaskakujace-wyniki-badan-lekarzy-i-naukowcow-koronawirus

 

Patryk wiem, że to nie jest praca naukowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dariuszj napisał:

Jako, że Patryk bezlitośnie punktuje antyszczepionkowców to, żeby ich nieco wesprzeć wrzucę taki link ;)

 

https://www.tvp.info/53287406/remisja-nowotworu-po-przejsciu-covid-19-zaskakujace-wyniki-badan-lekarzy-i-naukowcow-koronawirus

 

Patryk wiem, że to nie jest praca naukowa ;)

Ja tam do czasu opublikowania konkretnych wyników badań pozostanę sceptyczny. 

Ale podoba mi się zastanowienie na koniec czy szczepionki dadzą taki sam efekt :D

 

Nie wiem na ile to pomoga antyszczepionkowcom :D

A tak poza tym fajnie by było jakby to była prawda i COVIDa daliby sie do czegoś takiego użyć, ale ja tam nie wierzę bez konkretów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

No przykro mi, ale uchylasz się od odpowiedzi.

 

Mnie także, podczas rozmowy z Tobą na przestrzeni minionych dni, było w kilku momentach przykro. Nie skłoniło Cię to do refleksji, a wówczas wystarczyło jedno magiczne słowo z Twojej strony.

 

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Nje myślisz, że skoro przekonały Ciebie, to możesz zrobić coś dobrego i przekonać innych?

 

Na przestrzeni minionego roku, zaszło coś zadziwiającego. Nastąpił globalny podział społeczeństw na osoby ustawiające się w kolejkach do zastrzyków, bezkrytycznie konsumujące jedynie słuszną narrację „Tylko szczepienia ocalą ludzkość przed zagładą”, nie zainteresowane budowaniem sobie własnego obrazu sytuacji na podstawie różnych źródeł dostępnych w sieci (w sieci są różne rzeczy, w tym też archiwa naukowe, akademickie, prasowe).
Oraz na osoby ryjące w różnych źródłach, kojarzące czym jest Event 201, czym jest ID 2020, znające patent 060606, wiedzące czym różni się szczepionka od transfekcji, kojarzące ile kasy z obligacji FPC zostało wdmuchanych w ten cały balon (że wymienię tych kilka przykładów, które teraz przyszły mi do głowy)... na osoby dociekliwe.

Jest to tym bardziej fascynujące, że podział ten odbywa się bez płynnej, zatartej granicy. Granica pomiędzy tymi grupami jest ostra i wyraźna.

 


Biorąc udział w rozmowie z Tobą, kierowałam się ideą, by skłonić czytelników naszej rozmowy, do zagłębienia się w różne źródła. Do tego by nie obserwowali biernie toczącej się dyskusji, lecz by na własną rękę zgłębiły jakiś temat, by móc wyrobić sobie własny, merytoryczny stosunek do naszego dialogu. Może później skłoni to kogoś, do wyrobienia sobie własnej oceny jakiegoś większego zjawiska, a tym bardziej tak epokowego i dotykającego najróżniejszych dziedzin (medycyna, genetyka, politologia, geopolityka, prawo w tym też prawa podstawowe i tak zwane prawa naturalne) jak to co mamy od półtora roku.

Kompletnie nie zależy mi na tym, by kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek lub by uprawiać polemiczną szermierkę. Zależy mi na tym, by własną wiedzę oraz wnioski konfrontować z wiedzą i wnioskami innych ludzi. Z wzajemnych poszanowaniem rozmówców oraz wzajemną dociekliwością i krytycyzmem badawczym.

 

Bliskie są mi trzy idee charakteryzujące cywilizację łacińską. Natomiast dalekie to, co Krzysztof Karoń określa mianem »dyskursu«, który w środowisku akademickim zastąpił dociekliwość naukową i szukanie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kropka napisał:

 

Mnie także, podczas rozmowy z Tobą na przestrzeni minionych dni, było w kilku momentach przykro. Nie skłoniło Cię to do refleksji, a wówczas wystarczyło jedno magiczne słowo z Twojej strony.

 

 

Na przestrzeni minionego roku, zaszło coś zadziwiającego. Nastąpił globalny podział społeczeństw na osoby ustawiające się w kolejkach do zastrzyków, bezkrytycznie konsumujące jedynie słuszną narrację „Tylko szczepienia ocalą ludzkość przed zagładą”, nie zainteresowane budowaniem sobie własnego obrazu sytuacji na podstawie różnych źródeł dostępnych w sieci (w sieci są różne rzeczy, w tym też archiwa naukowe, akademickie, prasowe).
Oraz na osoby ryjące w różnych źródłach, kojarzące czym jest Event 201, czym jest ID 2020, znające patent 060606, wiedzące czym różni się szczepionka od transfekcji,
kojarzące ile kasy z obligacji FPC zostało wdmuchanych w ten cały balon (że wymienię tych kilka przykładów, które teraz przyszły mi do głowy)... na osoby dociekliwe.

Biorąc udział w rozmowie z Tobą, kierowałam się ideą, by skłonić czytelników naszej rozmowy, do zagłębienia się w różne źródła. Do tego by nie obserwowali biernie toczącej się dyskusji, lecz by na własną rękę zgłębiły jakiś temat, by móc wyrobić sobie własny, merytoryczny stosunek do naszego dialogu. Może później skłoni to kogoś, do wyrobienia sobie własnej oceny jakiegoś większego zjawiska, a tym bardziej tak epokowego i dotykającego najróżniejszych dziedzin (medycyna, genetyka, politologia, geopolityka, prawo w tym też prawa podstawowe i tak zwane prawa naturalne) jak to co mamy od półtora roku.

Kompletnie nie zależy mi na tym, by kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek lub by uprawiać polemiczną szermierkę. Zależy mi na tym, by własną wiedzę oraz wnioski konfrontować z wiedzą i wnioskami innych ludzi. Z wzajemnych poszanowaniem rozmówców oraz wzajemną dociekliwością i krytycyzmem badawczym.

 

 

Chapeau bas

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to na przykład zastanawiają efekty długotrwałe szczepionkowe bo się zaszczepiłem z racji innych chorób. Jako były sportowiec z łaski powiedzmy to się mało boję ukłuć i takich drobnostek typu gorączka i inne. Wcześniej nie chorowałem na zwykłą grypę newer i się nie szczepiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kropka napisał:

Na przestrzeni minionego roku, zaszło coś zadziwiającego. Nastąpił globalny podział społeczeństw na osoby ustawiające się w kolejkach do zastrzyków, bezkrytycznie konsumujące jedynie słuszną narrację „Tylko szczepienia ocalą ludzkość przed zagładą”, nie zainteresowane budowaniem sobie własnego obrazu sytuacji na podstawie różnych źródeł dostępnych w sieci (w sieci są różne rzeczy, w tym też archiwa naukowe, akademickie, prasowe).

A możesz przedstawić te źródła?

Cytat

Oraz na osoby ryjące w różnych źródłach, kojarzące czym jest Event 201, czym jest ID 2020, znające patent 060606, wiedzące czym różni się szczepionka od transfekcji,

 

Znaczy ten patent:
https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2020060606

?

Czy sugerujesz, że szczepionka służy do tego, żebyśmy wszyscy kopali kryptowalutę?

 

Reszta to mnie mało, ale teraz mnie zaintrygowałaś.

Czy Ty uważasz, że szczepienie ma naprawdę zostać użyte do wszczepienia microchipów?

Jeśli nie, to w jakim celu przywołujesz ten patent?

 

Poza tym czym różni się szczepienie od transfekcji? Nie wspominałaś o tym do tej pory, czy to jest istotne dla tej dyskusji?

Możesz temat rozwinąć? W końcu podlinkowałaś cały podręcznik, którego sporą częścią jest transfekcja, więc zakładam, że go przeczytałaś i nam to rozjaśnisz.

 

Cytat


kojarzące ile kasy z obligacji FPC zostało wdmuchanych w ten cały balon (że wymienię tych kilka przykładów, które teraz przyszły mi do głowy)... na osoby dociekliwe.

 

Cytat

Biorąc udział w rozmowie z Tobą, kierowałam się ideą, by skłonić czytelników naszej rozmowy, do zagłębienia się w różne źródła. Do tego by nie obserwowali biernie toczącej się dyskusji, lecz by na własną rękę zgłębiły jakiś temat, by móc wyrobić sobie własny, merytoryczny stosunek do naszego dialogu. Może później skłoni to kogoś, do wyrobienia sobie własnej oceny jakiegoś większego zjawiska, a tym bardziej tak epokowego i dotykającego najróżniejszych dziedzin (medycyna, genetyka, politologia, geopolityka, prawo w tym też prawa podstawowe i tak zwane prawa naturalne) jak to co mamy od półtora roku.

No i super, wyobraź sobie, że cele mamy takie same.

Ale powiedz mi dlaczego nie przytoczysz tych źródeł?

Proszę Cię o to już od zdecydowanie zbyt długiego czasu.

Jakie źródła przekonały Ciebie, pozwole zapytać po raz kolejny

Cytat

ompletnie nie zależy mi na tym, by kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek lub by uprawiać polemiczną szermierkę. Zależy mi na tym, by własną wiedzę oraz wnioski konfrontować z wiedzą i wnioskami innych ludzi. Z wzajemnych poszanowaniem rozmówców oraz wzajemną dociekliwością i krytycyzmem badawczym.

Ale ja jestem dociekliwy.

Dociekam już masę czasu jakie masz źródła, bo chce je poznać i wyrobić sobie opinie.

Jak nie podasz źródeł, to nie zachęcasz do poznawania źródeł

 

Więc proszę jeszcze raz - przedstaw źródła na których się opierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Więc proszę jeszcze raz - przedstaw źródła na których się opierasz.

Yyyyyyy... Patryk, ale przecież przedstawiła już ;)

Padły również słowa - klucze:

31 minut temu, Kropka napisał:

Oraz na osoby ryjące w różnych źródłach, kojarzące czym jest Event 201, czym jest ID 2020, znające patent 060606, wiedzące czym różni się szczepionka od transfekcji,

Ja wiem, że kaganek oświaty Cię w rękę parzy i odczuwasz imperatyw oświecania na prawo i lewo.

Ale dyskusja ze zwolennikiem teorii spiskowych jest bezcelowa. Z jakichś (sobie znanych przyczyn) wybrał, że będzie w te brednie wierzył to i wierzy...

A wiedza z wiarą się nie dogada.

Dalsza "dyskusja" spowoduje tylko propagację tego spiskowego bełkotu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jano napisał:

Patryk a pomyślałeś że są ludzie którzy mają własny mózg i nie muszą znać żródeł.

No nie.

Jak możesz mieć jakąkolwiek wiedzę o działaniu konkretnego szczepienia bez źródeł, jeśli sam nie siedzisz przy mikroskopie?

Albo jak możesz mieć wiedzę o wydarzeniu takim jak Event 201 bez źródeł, jeśli Cię tam nie było?

Nawet jeśli sprawdzasz treść patentu to jego treść jest już źródłem.

Nawet jak mi powiesz 'podręcznik biologii' to on jest źródłem. Jeśli o wydarzeniu mi powiesz 'kolega mi mówił' to jest on źródłem

Jedyne poza tym metody zdobycia wiedzy to metody 'alternatywne' jak objawienie, seans itd.

 

Poza tym masz jeszcze bezpośrednią empirię, ale nikt nie ma bezpośredniej empirii w takiej kwestii jak pandemia. Nawet jeśli jesteś lekarzem w szpitalu, to jedyne co wiesz bez źródeł, to to, że masz pacjentów na oddziale. Nawet jeśli zadzwonisz do kolegi w innym szpitalu, to już empirycznie nie dowiesz się, że on ma tam pacjentów, dowiesz się źródła jakim jest ten kolega.

 

Dlatego każde stwierdzenie o pandemii jakie tu pada, poza opisem własnej choroby, jest jednak wzięte z jakiegoś źródła.

Polecam zainteresować się tematem epistemologii, ludzie naprawdę dużo się namyślili, żeby wiedzieć dlaczego myślą tak, a nie inaczej.

 

 

 

29 minut temu, poharatek napisał:

Yyyyyyy... Patryk, ale przecież przedstawiła już ;)

Ja czekam na konkretne linki do konkretnych stron przedstawiające to konkretne podejście. Tak żeby było jasność.

Poza tym może się trafi kolejny podręcznik taki jak ten co był wcześniej. On był naprawdę fajny.

29 minut temu, poharatek napisał:

Padły również słowa - klucze:

Ja wiem, że kaganek oświaty Cię w rękę parzy i odczuwasz imperatyw oświecania na prawo i lewo.

Ale dyskusja ze zwolennikiem teorii spiskowych jest bezcelowa. Z jakichś (sobie znanych przyczyn) wybrał, że będzie w te brednie wierzył to i wierzy...

A wiedza z wiarą się nie dogada.

Dalsza "dyskusja" spowoduje tylko propagację tego spiskowego bełkotu.

Po prostu chcę wciągnąć źródła tych teorii spiskowych na światło słoneczne.

Tak, żeby zaczęły się skrzyć, jak wampiry

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

Ja tam do czasu opublikowania konkretnych wyników badań pozostanę sceptyczny. 

Na to możesz poczekać kilka lat, kiedy to gołym okiem będzie widać zależność, bo podobne sytuacje będą masowe. Oby nie.

Tak trzymasz się kurczowo badań, zrecenzowanych prac badawczych itd. Nie mamy takiego komfortu. Jak dla przykładu ludzie umierają w kilka dni po podaniu szczepionki to jest normalnym, że się wstrzymuje jej podawanie do czasu zbadania sprawy, a nie szczepi dalej i czeka aż badania się skończą, prace ogłoszą i zrecenzują. Badań nad amantadyną chyba jeszcze nie zakończono, ale lekarze cichaczem ją stosują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, poharatek napisał:

Ło kurde.... Pół Internetu chcesz spalić???

Nie spalić! Chce żeby iskrzyły jak wampiry w Zmierzchu!

 

10 minut temu, robertus napisał:

Na to możesz poczekać kilka lat, kiedy to gołym okiem będzie widać zależność, bo podobne sytuacje będą masowe. Oby nie.

Tak trzymasz się kurczowo badań, zrecenzowanych prac badawczych itd. Nie mamy takiego komfortu. Jak dla przykładu ludzie umierają w kilka dni po podaniu szczepionki to jest normalnym, że się wstrzymuje jej podawanie do czasu zbadania sprawy, a nie szczepi dalej i czeka aż badania się skończą, prace ogłoszą i zrecenzują.

Czekaj, czekaj, jakie sytuacje będą masowe?

W tym co skomentowałem było o tym, że COVID rzekomo wyleczył kogoś z nowotworu...

A następnie zastanawiano się nad tym, czy szczepienie też może wyleczyć z nowotworu.

 

Pozostaje sceptyczny tak samo co do pozytywnych, jak i negatywnych tez. Jednak leczenie z nowotworu jest mocno pozytywnym stwierdzeniem, prawda?

 

Cytat

Badań nad amantadyną chyba jeszcze nie zakończono, ale lekarze cichaczem ją stosują.

 

Am... nie chce mi się znów szukać.

Mam pomysł - Marcin @Viper wrzucisz co wiesz na ten temat?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Czekaj, czekaj, jakie sytuacje będą masowe?

W tym co skomentowałem było o tym, że COVID rzekomo wyleczył kogoś z nowotworu...

A następnie zastanawiano się nad tym, czy szczepienie też może wyleczyć z nowotworu.

 

Pozostaje sceptyczny tak samo co do pozytywnych, jak i negatywnych tez. Jednak leczenie z nowotworu jest mocno pozytywnym stwierdzeniem, prawda?

No to jak sprecyzuj... jak informacja jest pozytywna to ją przyjmujesz a jak negatywna to odrzucasz? I jednocześnie mówisz, że jesteś sceptyczny do takich tez bez potwierdzonych badań i ogłoszonych badań na forum medycznym?

Zdecydowałbyś się, albo opierasz się tylko na ogłoszonych badaniach albo wchodzisz w strefę domysłów, prawdopodobieństw i badań w toku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robertus napisał:

....

Jak dla przykładu ludzie umierają w kilka dni po podaniu szczepionki to jest normalnym, że się wstrzymuje jej podawanie do czasu zbadania sprawy, a nie szczepi dalej i czeka aż badania się skończą, prace ogłoszą i zrecenzują. Badań nad amantadyną chyba jeszcze nie zakończono, ale lekarze cichaczem ją stosują.

 

Nawet jeśli przyczyną śmierci był wypadek samochodowy? - wiem sprowadzam to do absurdu, ale podobnie jak TY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.