Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Atomizer napisał:

To czemu tego nie zrobiono od razu jak wykryto korona wirusy ?

 

Które koronawirusy ogólnie?

Bo to jest naprawdę duża grupa, która w większości nie jest tak groźna jak to co obecnie hula po Europie (10-20% przeziębień jest wywoływane, przez koronawirusy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7 minut temu, Patryk Sokol napisał:

 

Które koronawirusy ogólnie?

Bo to jest naprawdę duża grupa, która w większości nie jest tak groźna jak to co obecnie hula po Europie (10-20% przeziębień jest wywoływane, przez koronawirusy).

Ten co od lat powodował np. zapalenie płuc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Atomizer napisał:

Ten co od lat powodował np. zapalenie płuc

 

W sensie, że HCoV-HKU1?

Dobre pytanie czemu - najpewniej dlatego, że jest wielokrotnie mniej groźny i nigdy nie powodował powszechnie poważnych problemów (zapalenie płuc, albo oskrzeli  jego wypadku jest jednak rzadkie)

 

Ogólnie - na rinowirusy szczepienia zrobić nie idzie, bo to plastyczne cholerstwo i bardzo szybko mutuje, a w tym wypadku pewnie nie było takiej motywacji co przy COVIDzie.

Pytanie jest inne - tzn. czy warto by opracowywać szczepionkę, jakby się nagle okazało, że wirus zmieni zdanie i spróbuje być bardziej zabójczy.

 

Moim zdaniem tak, bo później budzimy się z ręką w nocniku jak przy SARS-CoV-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek_Spy napisał:

W altruizm nie wierze i znowu Patryk poczuł wiatr w żaglach wpisując linki jako źródła wiedzy.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Ech dlatego przedstawiam argument ekonomiczny... Poza tym - to dużo mówi o Tobie...

 

A co do linków - to jak to jest?

Jak Ty wrzucasz linki na YouTube'a czy strony spiskowe, to wszystko super, a kiedy ja linkuję źródła naukowe, bądź informacyjne to źle?

Czy Ty jesteś w stanie się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dlatego przedstawiam argument ekonomiczny... Poza tym - to dużo mówi o Tobie...
 
A co do linków - to jak to jest?
Jak Ty wrzucasz linki na YouTube'a czy strony spiskowe, to wszystko super, a kiedy ja linkuję źródła naukowe, bądź informacyjne to źle?
Czy Ty jesteś w stanie się zdecydować?
Na co mam się zdecydować ? I co o mnie mówi? A proponuję żebyś zestawił ilość chorych do tej pory w pl , wyleczonych i że skutkiem śmiertelnym i zestawił z tymi swoimi danymi i jeszcze radośnie podajesz liczby a siebie w której grupie widzisz ? Bo ja niechętnie zgonów.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marek_Spy napisał:

Na co mam się zdecydować ?

Czy podawanie linków jest ok, czy nie ok.

Bo sam wiecznie wrzucasz linki, do tego do nędznych źródeł, a mi wytykasz, że podaję źródła

Cytat

I co o mnie mówi?

Nic pozytywnego.

Jestem zdania, że ludzi oceniamy po sobie i swoich doświadczeniach. Więc jak nie uznajesz altruizmu, to masz smutne życie za sobą.

Cytat

A proponuję żebyś zestawił ilość chorych do tej pory w pl , wyleczonych i że skutkiem śmiertelnym

Robiłem to już wiele raczy.

Na obecną chwilę - chorowało 1 207 000 Polaków.

To znaczy, że przechorowało 3% ludności, czyli co 33 Polak.

Z tego zmarło 25 474, czyli  3% przypadków ma skutek śmiertelny.

 

Poprzednio liczby wyglądały tak:
 

Cytat

Sama pierwsza próba Pfizera zawierała 8 000 testowanych w 2 fazie testów i 43 661 testowanych było w 3 fazie. Łącznie 51 000 osób.

Gdyby te osoby mieszkały w Polsce to (zakładając oficjalne dane) na COVIDa zachorowało by 2,5% z nich, czyli 1 275 z nich, a z tego (również przy założeniu polskich statystyk, czyli umiera 3% chorych) umarłoby 38 osób

 

Biorąc kolejne zachorowania wyglądają tak:
 

Cytat

Sama pierwsza próba Pfizera zawierała 8 000 testowanych w 2 fazie testów i 43 661 testowanych było w 3 fazie. Łącznie 51 000 osób.

Gdyby te osoby mieszkały w Polsce to (zakładając oficjalne dane) na COVIDa zachorowało by 3,3% z nich, czyli 1 683 z nich, a z tego (również przy założeniu polskich statystyk, czyli umiera 3% chorych) umarłoby 50 osób

 

Innymi słowy - W tej grupie, gdyby mieszkała w Polsce, odkąd wstawiłem poprzednie dane, to doszło by kolejnych 12 zmarłych na COVID, gdyby szczepieni nie byli.

 

Czas mija, ludzie są już szczepieni, najgorsze co ich spotkało to reakcje alergiczne (a i to jest margines statystyczny), a na COVIDa ludzie umierają codziennie.

 

26 minut temu, Marek_Spy napisał:

 a siebie w której grupie widzisz ? Bo ja niechętnie zgonów.
 

 

Nie mam pojęcia o czym tu gadasz...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jednak Cię podziwiam ;)

A`propos informacji o nowym szczepie - "brytyjskim".

Informacje o tym pojawiły się, bodajże 2, czy może nawet 3 miesiące temu (nie pamiętam), to nic nowego. Na szczęście śmiertelność jest porównywalna z poprzednim, a tylko zakaźność większa (tym bardziej kłaniają się szczepienia ;) ).

Swoją drogą irytacja walczyła u mnie z pustym śmiechem przeglądając tylko pobieżnie ten wątek ( od czasu mojego ostatniego postu), pod kątem "wiarygodnych" źródeł medycznych. Szkoda, że nie wiedziałem pisząc doktorat, że youtube i inni internetowi guru to taka bezcenna skarbnica wiarygodnej wiedzy medycznej, pewnie napisałbym szybciej ?

 

Już tak na koniec a`propos znowu statystyki i tego dlaczego według mediów wyjątkowo mało medyków chce się szczepić. Oczywiście nie mogę wypowiadać się za wszystkich, ale widzę ciekawy mechanizm. Wśród Kolegów z miejsca pracy, czy w szerszym gronie znajomych zdecydowana większość zadeklarowała się, że chce być szczepiona. Dlaczego więc rzekomo według "wiarygodnych" mediów ta liczba ma być taka niska?

Po pierwsze, oczywiście można przypuścić, że moje miejsce pracy, czy moi znajomi to wyjątkowo świadomi, dobrze wykształceni ludzie, a reszta medyków to zacofana ciemnota (z góry przepraszam), tylko to mało prawdopodobne, bo ta "moja grupa" jest na tyle duża, że statystycznie to nie bardzo byłoby prawdopodobne, a dwa że wszyscy kończymy te kilka Uniwersytetów Medycznych, a potem robimy specjalizacje już na etapie ogólnopolskim, więc poziom jest mniej lub bardziej wyrównany.

Co więc pozostaje? Otóż jak pewnie 100% lekarzy w Polsce pracuję w kilku miejscach i z dwóch z nich (nazwijmy je państwowymi) dostałem zapytanie a`propos szczepień, że jeżeli chcę to muszę się zadeklarować do oznaczonej daty. Zadeklarowałem się w miejscu, które z tą propozycją wystąpiło jako pierwsze (to moje główne miejsce). Czyli jeżeli te dane były tworzone przez pryzmat miejsc pracy, to deklarując się tylko w jednym miejscu, już spowodowałem 50% absencję. A myślę, że właśnie tak, przez pryzmat miejsc pracy (ilości pracowników do ilości deklaracji) były te dane zbierane, gdyż nie słyszałem by medycy byli w jakiś inny sposób odpytywani z chęci, czy niechęci do szczepień.

 

Jeszcze raz apeluję, szczepcie się Szanowni Państwo, bo to najszybsza i najbezpieczniejsza droga do powrotu do normalności.

I tym optymistycznym akcentem ;) , życzę wszystkim zdrowych pogodnych Świąt i lepszego Nowego Roku :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i widzę niezłą grupę mlodých zmanipulowanych przez TV.Statystyki w szpitalach sa z czapy ,ludzie umierali i będą umierali.Ale jak za skóre COVIDOWĄ  nfz płaci 2k  to wszyscy umieraja na to coś co jest grupą zmutowaną.Tak trymajcie panowie i koledzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że czytałem wątek wyrywkowo. Czemu? Bo nie chcę odpowiadać, żeby nikt się poczuł urażony. Dzisiaj można na YT, czy generalnie w Internecie napisać masą bzdur i nic za to nie grozi. Nawet Wikipedia ma w swojej treści mnóstwo bzdur. Trochę mnie dziwi, że dorośli ludzie tak ufają w te wypociny. Szczepię się przeciw normalnej grypie od 23 lat razem z rodziną. W tym roku się nie udało bo nagle ludzie przestali się bać szczepień. Przez te ponad 20 lat rogi mi nie urosły, słonce mnie razi ja w nie popatrzę i skórę mi sparzy jak za długo na nim siedzę. Ludzie! Jest cała masa leków działających naprawdę destrukcyjnie na organizm chorego i nie boicie się ich łykać. Daleko nie szukać większość środków przeciwbólowych jest niebezpieczniejsza od szczepionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzesiek napisał:

Tak czytam ten wątek i widzę niezłą grupę mlodých zmanipulowanych przez TV.Statystyki w szpitalach sa z czapy ,ludzie umierali i będą umierali.Ale jak za skóre COVIDOWĄ  nfz płaci 2k  to wszyscy umieraja na to coś co jest grupą zmutowaną.Tak trymajcie panowie i koledzy.

Miałem się już nie odzywać, ale czytając takie bzdury już nie wytrzymuję. Skąd Ty człowieku takie mądrości czerpiesz? 

Ja wiem, że w Polsce wszyscy się na wszystkim znają najlepiej, a już na medycynie to szczególnie, ale sorry jest jakaś granica absurdu i przyzwoitości.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście Geralt bo akurat w mojej rodzinie są złe doświadczenia a co do bzdur w necie to owszem totalne są ok to akurat w temat ktore dobrze znam. A dziwnym trafem ci co wrzeszczą za szczepionkami mają granty od producentów tychże.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Geralt napisał:

Marcinie a najlepszy lekarz to wujek Google z ciotką YT ? I na co Ci były te studia.

 

Mnie martwi co innego - ludziska nie potrafią rozróżnić stron spiskowych, blogów, durnego filmu na YT, od publikacji naukowej z recenzją...

Niby dorośli ludzie, a przez całe życie nie załapali różnicy.

3 minuty temu, Marek_Spy napisał:

To masz szczęście Geralt bo akurat w mojej rodzinie są złe doświadczenia a co do bzdur w necie to owszem totalne są ok to akurat w temat ktore dobrze znam. A dziwnym trafem ci co wrzeszczą za szczepionkami mają granty od producentów tychże.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


 

Ty to akurat łykniesz każdą bzdurę, byle Ci dobrze brzmiała.

Lat tyle, a łykasz ściemę jak pelikan rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek_Spy napisał:

 A dziwnym trafem ci co wrzeszczą za szczepionkami mają granty od producentów tychże.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


 

Kolejna prawda objawiona. Skąd takie dane, może podziel się wiedzą, chętnie się załapię na te granty i moi Koledzy również ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.