Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nawet wiem o co chodzi Twoim oponentom Patryk, nie wykazujesz odrobiny dystansu i w głowie Ci się nie mieści że można myśleć inaczej, a można :) z tym zdaniem to jak z tą przysłowiową dupą, każdy ma swoją :) Nawet jak przybędzie tu 1000 postów nadal znajdzie się ktoś po jednej lub po drugiej stornie barykady i .... zaczynam od nowa :)

 

A co do obrażania się to Jacek proszę Cię po raz 100, nie pisz jakiś dwuznacznych mądrości, jak nie chcesz pisać prosto i zrozumiale to sobie odpuść, szkoda nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

że masz historię wstrząsów, to bym powiedział, żebyś skonsultował to z lekarzem

Patryk ,

naprawdę , proszę nie rozsmieszaj mnie..zapewniam Cię , że  moje informacje  dotyczące Sars-Cov-2, Covid-a19, ,szczepionek  , ich działania ,  jak równiez  anafilaksji są zdecydowanie ...hmmmm....jak to nazwać pewniejsze i  bardziej wiarygodne

 

 

3 godziny temu, Patryk Sokol napisał:

masz większą szansę, ze umrzesz na COVIDa,

a to już  od Opatrzności zależy na co umrę ( ja wiem na co? )  i raczej  nie powinienes pozwalać sobie na takie uwagi ...ale skoro juz to zrobiłes , to pozwolę sobie  na taki mały profetyzm:)... z duża dozą prawdopodobieństwa Twoje zejście  z tego Świata będzie wygladało spektakularnie i widowiskowo--ilustracja poniżej....

balonik 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qpa napisał:

Ja nawet wiem o co chodzi Twoim oponentom Patryk, nie wykazujesz odrobiny dystansu i w głowie Ci się nie mieści że można myśleć inaczej,

 

E nie, już to omawiałem

Myśleć inaczej to sobie można w kwestiach które są subiektywne.

Kiedy mówimy o kwestiach przetrzepanych naukowo, to albo masz rację albo jej nie masz.

 

Nie można mieć alternatywnych faktów, możemy sobie najwyżej podyskutować o interpretacji.

 

2 minuty temu, d9Jacek napisał:

Patryk ,

naprawdę , proszę nie rozsmieszaj mnie..zapewniam Cię , że  moje informacje  dotyczące Sars-Cov-2, Covid-a19, ,szczepionek  , ich działania ,  jak równiez  anafilaksji są zdecydowanie ...hmmmm....jak to nazwać pewniejsze i  bardziej wiarygodne

 

To przedstaw te źródła.

 

3 minuty temu, d9Jacek napisał:

a to już  od Opatrzności zależy na co umrę ( ja wiem na co? )  i raczej  nie powinienes pozwalać sobie na takie uwagi ...ale skoro juz to zrobiłes , to pozwolę sobie  na taki mały profetyzm:)... z duża dozą prawdopodobieństwa Twoje zejście  z tego Świata będzie wygladało spektakularnie i widowiskowo--ilustracja poniżej....

balonik 2.jpg

A to już jest jakaś żenada z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku, czy naprawdę masz wszystkich za nic. Nie wierzę jednemu profesorowi, genetykowi (nie modelarzowi-nie wiesz jakie ja studia skończyłem z kolei ja) wierzę wielu, bardzo wielu profesorom (nie Simonowi, o którym czytam, że jednak brał granty od Pfizera) i myślę że nie mniej jest takich którym wierzę )a myślę że więcej) od tych,  którym uwierzyć trudno (artykuły, dorobek, praca zawodowa, etyka). Też jestem biegły  "w internecie, a może bardziej. Jesteś wszak jeszcze młody. I na każdy Twój argument, mógłbym podać wiele kontrargumentów. Ale nie jestem Patrykiem i szkoda mi czasu na bezowocne spieranie się na tematy, których być może, dobrze nie znam (podobnie jak Ty).

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bubu2 napisał:

Patryku, czy naprawdę masz wszystkich za nic. Nie wierzę jednemu profesorowi, genetykowi (nie modelarzowi-nie wiesz jakie ja studia skończyłem z kolei ja) wierzę wielu, bardzo wielu profesorom (nie Simonowi, o którym czytam, że jednak brał granty od Pfizera) i myślę że nie mniej jest takich którym wierzę )a myślę że więcej) od tych,  którym uwierzyć trudno (artykuły, dorobek, praca zawodowa, etyka). Też jestem biegły  "w internecie, a może bardziej. Jesteś wszak jeszcze młody. I na każdy Twój argument, mógłbym podać wiele kontrargumentów. Ale nie jestem Patrykiem i szkoda mi czasu na bezowocne spieranie się na tematy, których być może, dobrze nie znam (podobnie jak Ty).

Podsumowując:
Nie jesteś w stanie przedstawić kryteriów, którymi kierujesz się wybierając źródła informacji.

 

Jedyne o co zapytałem, to czemu akurat jemu wierzysz, a nie setkom innych, w odpowiedzi dostałem masę ad personów.

Żenada. Albo konkrety, albo faktycznie nie marnuj ani swojego czasu ani cudzego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zwolennicy szczepień obawiają się skutków szczepienia więc chcą usłyszeć że jest cudownie i bezpiecznie ale pomimo zapewnień poprawnych politycznie "naukowców" są tacy co twierdzą inaczej, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa to jedno a kto wykluczy że akurat tobie sie to nietrafi ? I nagle ktoś tu pisze że Simon nie jest powiązany z bigpharma są jak k tym pisałem to jestem plaskoziemcą

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



Podsumowując:
Nie jesteś w stanie przedstawić kryteriów, którymi kierujesz się wybierając źródła informacji.
 
Jedyne o co zapytałem, to czemu akurat jemu wierzysz, a nie setkom innych, w odpowiedzi dostałem masę ad personów.
Żenada. Albo konkrety, albo faktycznie nie marnuj ani swojego czasu ani cudzego.
 


Żenada ? Proste kryterium granty od producentów.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Żenada ? Proste kryterium granty od producentów

 

Nie. Pytałem dlaczego ten człowiek akurat jest wiarygodny. Więc tak żenada, bo na to nie odpowiedział.

Poza tym granty od producentów, to się tyczą naprawdę małego procenta jakichkolwiek badaczy. Większość jak zobaczy 100zł z grantu dziekańskiego to będzie szczęśliwa.

Zastanów się poza tym nad tym ile jest wart rynek szczepień (podawałem wcześniej), a ilu badaczy jest na świecie.

Podpowiedź - więcej niż 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marek_Spy napisał:

Teraz dużo więcej bo świat ma byc zaszczepiony a wiesz jaka to kasa ? A wiesz o szczepionkach w Indiach i Afryce czy ci umknęło ? Linków nie będę wstawiał emoji23.png widać nie wiesz jak wyglądają szkolenia lekarzy.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


 

A wstaw te linki. No dawaj, sprawdzimy te informacje.

Na moje nie chcesz wstawiać swoich źródeł, bo boisz się co z nich wyciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany

Zamiast kolejnej subiektywnej opinii orędownika poddania się terapii genowej (vide preparat RNA) lub jego przeciwnika,
chętnie usłyszałabym Twoje prywatne zdanie, dlaczego chcesz przyjąć/nie przyjąć ten zastrzyk.
Natomiast odnośnie pana profesora, warto aby podparł się on konkretnymi badaniami, zamiast tego co powiedział w artykule (a uważam to za… bełkot):
Na pytanie, "czy zaszczepieni będą dalej zarażali", profesor odpowiedział przecząco. – Nie, z założenia osoby, które szczepimy nie zarażają, bo powinny być zdrowe.
Ponieważ jednak nie sprawdzamy, czy człowiek jest w tym momencie "nosicielem wirusa", czy nie, to nie.

- - -

ps. Dla osób dociekliwych, lubiących naukę:

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O powstrzymaniu szczepień i powrocie do normalności, w tym natychmiastowe zrzucenie masek, zaapelowali w liście otwartym do władz lekarze z kraju i zagranicy, dnia 14 grudnia br.: https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/23445-naukowcy-i-lekarze-apeluja-ponownie-do-prezydenta-i-rzadu-rp-pisza-aby-odstapic-od-masowych-szczepien-i-powrocic-do-normalnosci. Jak widać bezskutecznie... co oznacza, że mamy do czynienia z czynnikiem niehumanitarnym.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mjs napisał:

O powstrzymaniu szczepień i powrocie do normalności, w tym natychmiastowe zrzucenie masek, zaapelowali w liście otwartym do władz lekarze z kraju i zagranicy, dnia 14 grudnia br.: https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/23445-naukowcy-i-lekarze-apeluja-ponownie-do-prezydenta-i-rzadu-rp-pisza-aby-odstapic-od-masowych-szczepien-i-powrocic-do-normalnosci. Jak widać bezskutecznie... co oznacza, że mamy do czynienia z czynnikiem niehumanitarnym.

 

To już kolejna niby akcja środowisk medycznych i to jest dopiero ciekawe kto za tym stoi, bo z pewnością nie jest to głos środowiska. A może to pisane za granty firm, którym się nie udało zrobić szczepionek, by choć trochę zaszkodzić konkurencji, której się udało (oczywiście kpię w żywe oczy, a to a`propos grantów, które z pewnością dostałem, skoro popieram szczepienia (taka sugestia już w tej dyskusji padła) ;) ).

W moim szpitalu szczepienia ruszają 4.01.2021, więc moje oczekiwanie powoli się kończy.

A tak przy okazji, czemu liczba zachorowań od pewnego czasu systematycznie spada, do wartości wielokrotnie mniejszej niż szczytowe osiągnięcia z listopada?

Tak, tak,  odpowiedź jest prosta, ale niezbyt wpisująca się w narrację przedstawioną w artykule. Zawdzięczamy to maseczkom, izolacji, ograniczeniu skupisk, higienie. Gdyby te obostrzenia wprowadzono w momencie gdy dzienna liczba zachorowań zbliżała się do tysiąca, to pewnie nie osiągnęlibyśmy takich rekordowych wyników i może można by uniknąć tego chaosu w szpitalach z zamykaniem niektórych oddziałów, ograniczaniem i utrudnianiem pracy innych, by na gwałtu rety tworzyć oddziały covidowe, nawet jeśli warunki lokalowe nie bardzo się nadawały do leczenia chorób zakaźnych, nie mówiąc już o tej całej szopce ze szpitalem narodowym.

Jeżeli mamy w miarę szybko wrócić do normalności to szczepienie jest jedyną drogą, a do czasu jego upowszechnienia nadal przestrzeganie ograniczenia skupisk ludności i noszenie maseczek (tylko niech nikt nie pisze o tym jak to maseczki powodują grzybicę płuc, bo taką "prawdę" już też gdzieś słyszałem, bo po tylu latach pracy, niestety spora część tego czasu w maseczce, to chyba zostałbym rencistą, jak i większość zabiegowców ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Viper napisał:

A tak przy okazji, czemu liczba zachorowań od pewnego czasu systematycznie spada, do wartości wielokrotnie mniejszej niż szczytowe osiągnięcia z listopada?

Ja to widzę tak. Mniej testów to mniej wykryć i to nie jest ściema. W listopadzie robiono 80 tysięcy testów dziennie , teraz ok 15 tysięcy.

Porównaj wykresy https://koronawirusunas.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert błagam. Test nie leczy i nie zapobiega. Oczywiście większa liczba ułatwiłaby screening i izolowanie ognisk. Nie mówimy o liczbie ukrytych nosicieli, tylko o pełnoobjawowych chorych, zakładając że testy się wykonuje osobom mającym objawy, to osób z objawami było więcej, a teraz jest mniej i to zasługa nie testów, których było, jest za mało i za mało się  ich wykonywało i wykonuje, tylko właśnie metod ograniczających rozprzestrzenianie (maseczki, izolacja, higiena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.