Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Atomizer napisał:

Witam,

Czy to prawda czy pogłoski , że z obrotu są wycofywane leki które były stosowane w leczeniu zapalenia płuc i na grypę?

A wiesz ze mnie to nie dziwi ? A Patryk swoje jak zawsze a roznica miedzy nami jest taka ze ja jestem sceptykiem a Patryk bazuje jak Zieba na publikacjach naukowych a jak wiemy nauka wyprodukowała bombe atomową cyklon B i inne temu podobne.

 

Godzinę temu, jarek996 napisał:

 

Marek ; nikt nie pisal , ze ziololecznictwo ( jako "wspomaganie" , bo nie oszukujmy sie , ziolkami wszystkiego nie wyleczysz  ) jest szkodliwe.

Nikt tez nie pisal , ze zdrowy i aktywny tryb zycia + dobra zbilansowana dieta szkodza zdrowiu . Ale sorry , nie "jedz" tak ostro po przemysle farmaceutycznym , bo gdyby nie on , to prawdopodobnie NIE moglbym pisac tego posta.

  Zycze Ci samego zdrowia do ostatniej sekundy , ale z drugiej strony przydalby Ci sie mocny "kopniak" , taki , zebys modlil sie pozniej codziennie po godzinie i dziekowal Bogu  , ze jednak istnieje przemysl farmaceutyczny i pracuje zeby zarobic ( co jest oczywiste ) , ale tez zeby ratowac zycie ....

 

Jasne, nie wiem na co chorujesz ale jesteś pewny ? Bo wiara czyni cuda. A postępowanie medycyny to kupa protez i tu przykład masz podwyższone ciśnienie wiec lekarz przepisuje lek ciśnienie obniżający  który będziesz jadł do końca życia bo medycyna nie zapyta dlaczego masz wysokie ciśnienie ? i pacjent już jest ich. 

Ogólnie zaczyna ta dyskusje byc monotonna bo Patryka mojsza jest najmojsza i zupełnie nie dopuszcza faktu że te szczepionki to inna generacja a nowe generacje jak windows wymaga masę poprawek tylko hmmm komputer można zresetowac a życia nie. Niestety nikt nie chce myśleć a chcą mieć zapewnienie ze wszystko bedzie dobrze i co ciekawe jeżeli sa przesłanki ze można czymś leczyć to zamiast intensywnie badać krzyczy się ze nie tylko szczepionka. A przecież lek jest a raczej był stosowany ba nawet na wirusy działa może i na covid tez ?

https://www.medonet.pl/zdrowie,amantadyna---opis--dzialanie--zastosowanie,artykul,1735468.html

no ale nie jedyna słuszna droga to szczepionka i to przymusowo dla wszystkich jak nie to spalić I jeszcze widzę wyraźną manipulacje a przy okazji autor jest chwalony za to ze taki dobry myśli o innych, to nie żadna wycieczka osobista tylko widzę wyraźnie tendencyjność

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek_Spy napisał:

Jasne, nie wiem na co chorujesz ale jesteś pewny ?

 

W 100% .  Dopoki nie bylo leku biologicznego , zadne ziola , ani najdluzsze modlitwy nie pomagaly i nikomu sie nie "poprawilo".

Wiec zgodzilem sie na serie 12 zastrzykow i jestem juz "ich" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jarek996 napisał:

Mozna tylko  dodac , ze Bourla jest Zydem ( greckim ) i wszystko uklada sie w "logiczna" calosc ......

WY sie szczepcie , a MY przejmiemy wasze majatki ?

A coś znowu wymyślił ?

4 minuty temu, jarek996 napisał:

 

W 100% .  Dopoki nie bylo leku biologicznego , zadne ziola , ani najdluzsze modlitwy nie pomagaly i nikomu sie nie "poprawilo".

Wiec zgodzilem sie na serie 12 zastrzykow i jestem juz "ich" !!!

A to tylko Twoje przekonanie i widac sie nie modliłeś dość żarliwie o ile się modliłeś ??

3 minuty temu, qpa napisał:

Patryk odpowiadam: powód mojego lęku jest oczywiście irracjonalny, zdaję sobie z tego sprawę i liczę że jak będę miał szanse się zaszczepić przesłanek przeciw mieć nie będę.

Obyś miał racje czego Tobie i sobie życzę i zeby nie było potem komplikacji bo tego się obawiam najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, qpa napisał:

Patryk odpowiadam: powód mojego lęku jest oczywiście irracjonalny, zdaję sobie z tego sprawę i liczę że jak będę miał szanse się zaszczepić przesłanek przeciw mieć nie będę.

 

Myślimy podobnie , dlatego założyłem ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek_Spy napisał:

A to tylko Twoje przekonanie i widac sie nie modliłeś dość żarliwie o ile się modliłeś ??

 

Marek , to NIE jest moje przekonanie. Po prostu bez tego leku NIKOGO wczesniej nie "uzdrowili" 

 

"i widac sie nie modliłeś dość żarliwie o ile się modliłeś"  Marek , Ty sobie ze mna nie zartuj ?

12 minut temu, Marek_Spy napisał:

i zeby nie było potem komplikacji bo tego się obawiam najbardziej.

 

Moze jedyna "komplikacja"  bedzie to , ze poprawia Ci sie refleksy i zaczniesz krecic takie figury , o ktorych nawet nie wiedziales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."i dorzuciłeś do pieca po tej emocjonalnej stronie dyskusji,"...

 

Patryk, każda za stron jest emocjonalna bo inaczej być nie może.

  • lęk o własne zdrowie, po szczepieniu to emocje,
  • lęk o życie rodziny i własną przyszłość bo inni, którzy nie chcą się szczepić "przyniosą" wirusa to też emocje.

 

Emocje są częścią i czymś napędzającym życie.

 

Nawet maszyny uczy się wyrażać emocje aby mogły lepiej kontaktować się z ludźmi ale już niekoniecznie kierować się emocjami w podejmowaniu decyzji. Ludzi, jak nauczysz działania bez emocji to zamieniają się w bezduszne maszyny.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Po prostu przytaczam oficjalny powód.

 

Weź pod uwagę to, że oficjalny powód może być zupełnie inny niż prawdziwy. Przecież nie powie wprost, że się boi skutków ubocznych szczepionki. Będzie wymyślał wiele oficjalnych powodów o ile tylko będą one lepsze pod względem PR od prawdziwego powodu.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Weź pod uwagę to, że oficjalny powód może być zupełnie inny niż prawdziwy. Przecież nie powie wprost, że się boi skutków ubocznych szczepionki. Będzie wymyślał wiele oficjalnych powodów o ile tylko będą one lepsze pod względem PR od prawdziwego powodu.
On jest tak przekonany do tych dowodów że odrzuca wszystko. A jesteśmy emocjonalni i tylko psychopata nie jest tak że w tym nic złego, mnie to od początku śmierdzi ale ...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, samolocik napisał:

..."i dorzuciłeś do pieca po tej emocjonalnej stronie dyskusji,"...

 

Patryk, każda za stron jest emocjonalna bo inaczej być nie może.

  • lęk o własne zdrowie, po szczepieniu to emocje,
  • lęk o życie rodziny i własną przyszłość bo inni, którzy nie chcą się szczepić "przyniosą" wirusa to też emocje.

 

Emocje są częścią i czymś napędzającym życie.

 

Nawet maszyny uczy się wyrażać emocje aby mogły lepiej kontaktować się z ludźmi ale już niekoniecznie kierować się emocjami w podejmowaniu decyzji. Ludzi, jak nauczysz działania bez emocji to zamieniają się w bezduszne maszyny.

Nie zgadzam się.

Tzn. kwestia przyjętego aksjomatu moralnego.

W moim przypadku aksjomat jest cały jeden, czy "Moralne jest to co zwiększa dobrobyt, bądź minimalizuje cierpienie ludzi".

 

I teraz kiedy bym podejmował decyzję na 'zdrowy rozsądek', 'z niepewności', albo 'bo się boję' i dociągał argumentację do tego to bym argumentował z pozycji emocji.

 

Ale kiedy wszystkie moje tezy są konsekwencją przyjętego aksjomatu (tzn. da się je wyprowadzić z niego), to moja tez emocjonalna nie jest, a jest racjonalna wobec przyjętego aksjomatu.

Czy to znaczy, że argumentuję bez emocji? Absolutnie nie, jestem człowiekiem.

Ale to nie znaczy, że moja teza jest emocjonalna.

Podobnie, tyle się pierdół naczytałem, że oczywiscie jest jakieś ziarno niepewności co do szczepienia u mnie. Ale statystyka jest po mojej stronie, więc szczepić się idę.

Czyli zachowam się na przekór swoim emocjom, bo wiem co jest w rzeczywistości bardziej prawdopodobne i co jest dla mnei bezpieczne.

A, że mi się robi słabo na widok igły też w tym nie pomaga (co już jest totalnie durne. Opatrywałem się sam z rany która wymagała 12 szwów, kiedy czekałem na karetkę i zero reakcji. Zatnę się nożem i zero reakcji. Ale jak widze igłe ze strzykawką to mi słabo. Nienawidzę jak mój mózg pracuje przeciwko mnie ?),.

 

Podobnie jest z dylematem czy działać egoistycznie, czy nie. Na pierwszy rzut oka - pewnie opłaci MI się to.

A na drugi? Ktoś inny mnie kiedyś tak może potraktować, mogę zniechęcić ludzi do siebie itp.

Tzn. nawet moje podejście ze stawianiem zdrowia innych równie wysoko jak swojego, jest podejściem racjonalnym, a nie emocjonalnym. Tylko to mi gwarantuje, że samemu będąc w gorszej sytuacji zdrowotnej kiedyś, będę mógł liczyć na innych.

 

Oczywiście są rzeczy które można robić całkowicie emocjonalnie. Wybór filmów, muzyki, z kim spędzę dzisiejszy wieczór itp.

Ale im decyzja ma dalsze konsekwencje, tym częściej trzeba odstawić emocje na bok i podejść racjonalnie.

To się tyczy nawet tak emocjonalnych rzeczy jak dobór partnera/parterki, czasem trzeba odstawić osobę, którą darzy się wyjątkowo silnym uczuciem, bo ten związek zwyczajnie nikomu nie służy.

 

A w kwestii szczepienia jest jeszcze weselej, bo decydujemy o zdrowiu innych, więc tu już całkiem stawka jest wysoka.

 

 

59 minut temu, qpa napisał:

Patryk odpowiadam: powód mojego lęku jest oczywiście irracjonalny, zdaję sobie z tego sprawę i liczę że jak będę miał szanse się zaszczepić przesłanek przeciw mieć nie będę.

Ok, w takim razie pytanie brzmi.

Dlaczego nie przeanalizujesz tematu od tej bardziej fachowej strony i nie poszukasz źródeł, które są pozbawione, fachowe i konkretne?

Niestety serwisy informacyjne takie nie są, są do bólu clickbaitowe..

41 minut temu, dariuszj napisał:

 

Weź pod uwagę to, że oficjalny powód może być zupełnie inny niż prawdziwy. Przecież nie powie wprost, że się boi skutków ubocznych szczepionki. Będzie wymyślał wiele oficjalnych powodów o ile tylko będą one lepsze pod względem PR od prawdziwego powodu.

 

Biorę pod uwagę. Powodem może być też np. to, że ukrywa ciężką chorobę, żeby nie stracić pozycji CEO itp.

Powodów może być milion, oficjalne stwierdzenia są wątpliwe, wiec mnie guzik on interesuje (ten sam casus co wcześniej, czyli mało mnie interesuje zdanie jednej osoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Viper napisał:

jest to informacja, która co najmniej powinna być potwierdzona lub wykluczona w prawidłowo zaprojektowanym badaniu klinicznym, ......

...tak zacżęło się, Marcin , zwróc  uwagę na jedno w  tych atakach na dr B. wszyscy zarzucają mu zastosowanie leku w niezgodności z przeznaczeniem.. nikt nie podjął tematu  efektu zastosowanej terapii..Facet  nie leczył ludzi wynajmując pokątnie jakiś garaż, leczył w przychodnii, jest dokumentacja medyczna, są e-recepty itd , itp.

and last but least.....off label

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Ok, w takim razie pytanie brzmi.

Dlaczego nie przeanalizujesz tematu od tej bardziej fachowej strony i nie poszukasz źródeł, które są pozbawione, fachowe i konkretne?

Niestety serwisy informacyjne takie nie są, są do bólu clickbaitowe..

 

 

Patryk staram się :) wrzuciłeś mnie do worka z płaskoziemcami po ironicznym komentarzu o nieszczepieniu się człowieka odpowiedzialnego za wynalezienie szczepionki co dla mnie jest PRowym strzałem w kolano dlatego tak to napisałem. Ja się jeszcze nie oswoiłem że jestem rasistą a teraz będę musiał robić sobie kapelusz z foli aluminiowej :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, qpa napisał:

 

 

Patryk staram się :) wrzuciłeś mnie do worka z płaskoziemcami po ironicznym komentarzu o nieszczepieniu się człowieka odpowiedzialnego za wynalezienie szczepionki co dla mnie jest PRowym strzałem w kolano dlatego tak to napisałem. Ja się jeszcze nie oswoiłem że jestem rasistą a teraz będę musiał robić sobie kapelusz z foli aluminiowej :P

 

 

E nie, nie wrzuciłem Cię do jednego worka, bardziej starał się Cię przed tym uchronić :D

Ale ogólnie - ironia jest słabym narzędziem w takich tematach, sam staram się jej nie używać w takich przypadkach (co wychodzi mi różnie nie ukrywam :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, bo ja naprawdę liczę że szczepionka zatrzyma pandemię, w moim bliskim otoczeniu więcej ofiar jest około covidowych niż z samego covidu i to jest ogromny problem, od prawie roku przestaliśmy leczyć na inne choroby. Dlatego im szybciej będzie można wrócić do normalności tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ja póki co stoję prawie po środku ale bliżej szczepionki, więc irytuje wszystkich ;) Mam nadzieje że wszystko co dzisiaj budzi moje wątpliwości z czasem zostanie zdyskredytowane. Więc póki co nie potrafię twardo okopać się po jednej stornie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, qpa napisał:

No niestety, ja póki co stoję prawie po środku ale bliżej szczepionki, więc irytuje wszystkich ;) Mam nadzieje że wszystko co dzisiaj budzi moje wątpliwości z czasem zostanie zdyskredytowane. Więc póki co nie potrafię twardo okopać się po jednej stornie. 

 

A jeszcze Cię pomęczę :D

Czy wartość merytoryczną argumentów obu stron oceniasz po równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.