Skocz do zawartości

COVID-19 SZCZEPIONKA ZA lub PRZECIW


Artur Lis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marek_Spy napisał:

Patryk to typowy przedstawiciel homo googlensis w dyskusji wkleja linki do wszystkiego

I co w tym złego, że mam źródła? 

Cytat

wątpi w to co nie jest jednoznacznie opisane w internecie i jest sprzeczne z jego przekonaniami,

 

Nie, je ogólnie wątpię we wszystko, że swoimi przekonaniami włącznie (bo przekonania są bezwartościowe). 

Takie coś nazywa się sceptycyzmem:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sceptycyzm

 

Poza tym dokonujesz tu pięknej projekcji psychologicznej, zarzucając mi coś co sam robisz. 

Tzn. Czytasz strony spiskowe i tylko w to wierzysz, gdzie odrzucasz konkretne dowody na inne rzeczy, bo teorie spiskowe brzmią Ci dobrze i intuicyjnie. 

To nie jest racjonalne podejście, to właśnie wiara niczym w religie

 

Cytat

nauka to dla niego religia

Nie, to tak nie działa. 

I to z bardzo prostego powodu - nauka dostarcza dowodów na własne działanie i jest weryfikowalna. 

Każda praca naukowa ma metodykę, która pozwala badanie powtórzyć, bez tego nie jest dopuszczana do publikacji. 

Dla odmiany - religia nie dostarcza żadnych dowodów, które są weryfikowalne, a jedynie każe wierzyć. 

Więc nie, w naukę się nie wierzy, nauka dostarcza dowodów. Jeśli nauka coś każe to sprawdzać. W kółko, do znudzenia i bez przerwy. 

Cytat

 

a osoby z tytułami naukowymi to wyrocznia

 

Nie, wielokrotnie pisałem o tym, że nie obchodzą mnie opinie pojedynczych naukowców. 

Pisałem, że obchodzi mnie jedynie konsensus naukowy. 

 

Cytat

a wiesz Partyku że matematyka jest rasistowska ?

Nie, matematyka to system logiczno-formalny nie może być rasistowski... 

 

 

Problem jest jeden. 

Zarzucasz mi korzystanie z internetu (gdzie internet jest jedynie sposobem komunikacji, w takich kwestiach bazuje na pracach publikowanych w pismach naukowych), a tymczasem sam karmisz swój mózg pierdołami że stron spiskowych. 

Więc jak już mówiłem wiele razy - nie masz pojęcia o czym mówisz. 

 

A innym polecam:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Metoda_naukowa

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Recenzja_naukowa

 

Pozwala to lepiej zrozumieć jak działają pracę naukowe 

 

Cytat

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzegor napisał:

E szkoda czasu... 

 

Szkoda mi czasu zarówno na analizowanie teksu niezależnej, jak i na analizowanie wypowiedzi pani profesor, oba źródła tak samo mnie obchodzą. 

Nie mam ochoty na zabawy w postmodernizm dziś. 

 

Ktoś sobie może takie rzeczy twierdzić, konsensusem to nigdzie nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus z nietoperza, czy probówki, ale nikomu nie przeszkadza to zrobić świetnego interesu i zaprowadzeniu globalnego komunizmu. Polecam uwadze wypowiedzi ze Światowego Forum Ekonomicznego

https://chnnews.pl/europa/item/4616-globalne-elity-o-nadchodzacym-wielkim-resecie.html?fbclid=IwAR1Vb4hU97jSbM70nCIOwHl2E8b0U64RvjQpBRr7gicx2Ci2S8IUcY8GSYs

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marek_Spy napisał:

No nie przecież to teoria spiskowa a zatem ., Patryk jesteś niereformowalny i nie czytam żadnych podejrzanych stron emoji23.png jedynie te słuszne i poprawne polityczne

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

I znów się nie odnosisz do tego co piszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marek_Spy napisał:

Czyżby moje wypowiedzi były za trudne ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, są po prostu pozbawione treści. 

 

Albo nie odpisuj, albo odpisz tak żeby to miało związek z tym do czego się odnosisz, funkcja cytowania przy tym bardzo pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marek_Spy napisał:

A ja uważam że też dla ciebie za trudne kuloziemco emoji23.pngoświecony z jasnogrodu

 

Akurat z Wieskiem , to mozemy spobie sprawdzic JAK jest z ta ziemia Marek . Wiesiek mieszka w Szczecinie , ja w Malmö .

Moze mi pomachac mocna latarka za godzine ( powiedzmy 19.00 )  i Ci powiemy czy widzialem swiatlo , czy nie  ?

Wiesiu ; masz cos mocnego , naladowanego w domu ? Pasuje o 19.00 ?  Nie wiem gdzie mieszkasz w Szczecinie  , ale machaj lekko na lewo od Swinoujscia . Zadzwonie o 18:59 do kochanki w Kopenhadze , ona tez Cie powinna widziec . Pozniej opiszemy Markowi eksperyment .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, stan na 15 grudnia.....zobaczymy co dalej.....wiadomośc  raczej sensacyjna..........

 

https://wpolityce.pl/polityka/530998-mz-zapowiedzialo-badanie-kliniczne-amantadyny-wreszcie

 

 

 

 

4 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Czyżby moje wypowiedzi były za trudne ?

nie, ale  czasami nie mozna zastosowac " wyszukaj w Google " i stąd  potencjalny problem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

1 godzinę temu, Marek_Spy napisał:

A ja uważam że też dla ciebie za trudne kuloziemco emoji23.pngoświecony z jasnogrodu

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


 

Jeszcze raz personalnie się odezwiesz w ten sposób do kogokolwiek to stracisz prawo do pisania na tym forum na długi czas.

Nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć to zamilcz albo dwa razy się zastanów zanim odpowiesz. 

80% twoich odpowiedzi jest nie na temat.

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

nie, ale  czasami nie mozna zastosowac " wyszukaj w Google " i stąd  potencjalny problem

 

Echa Jacuś, Jacuś...

Po pierwsze - wszystko co mówił Marek jest do znalezienia w Google i to dosłownie od ręki, każdy jeden wątek spiskowy jest do znalezienia bardzo, bardzo szybko. Na tyle, że część źródeł znałem zanim nawet się przyznał skąd bierze (bo mam jakąś taką masochistyczną tendencję do czytywanie stron spiskowców. Uznaj, że to mój odpowiednik alkoholu)

Po drugie - Hipotetycznie załóżmy, że masz rację., to co z tego? Co zmienia fakt,że bieżącą wiedzę znajduję w badaniach naukowych z użyciem Google'a? Może pochwalisz się skąd Ty bierzesz wiedzę i jak ją weryfikujesz

Po trzecie - Jakie to ma wszystko znaczenia, jak nie udało Ci się wykazać błędu w moim rozumowaniu (a jeśli udało to śmiało zacytuj, ładnie się do tego przyznam)?

Po czwarte - póki co ładnie pokazałeś, że jak się Ciebie przyciśnie to zaczynasz uciekać w obelgi. Twoje:
 

Cytat

czy Ty jesteś głupi czy o drogę pytasz ????

 

Jest dla mnie piękne niczym wyznanie kochanki prosto do ucha po upojnej nocy.

Może pełne nie tych samych uczuć, ale równie intensywnych - pełne desperacji i przerażenia, bo nie została już żadna droga ucieczki

 

Więc wracając znów - odnoś się Jacuś do argumentów, a nie do tego gdzie znajduje prace naukowe, bo do nikąd to nie prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, d9Jacek napisał:

 

Cytat z powyższego:

"Opinię kolejnego kierownika kliniki chorób zakaźnych również negatywną przekazał mi lekarz anestezjolog z tego ośrodka: „mamy ustalone leczenie przeciwwirusowe, nic nie będziemy zmieniać”".

 

I to jest niestety typowe podejście 99% lekarzy i nie tylko. Mamy ustalone leczenie i nieważne, że mało skuteczne. Ważne, że w razie czego nikt się nie przyczepi, bo wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Oczywiście przyczyn takiej sytuacji jest wiele.

 

Swoją drogą to pewnie zanim skończą się badania kliniczne to już i tak zapomnimy o koronawirusie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.