Skocz do zawartości

Potwierdzenie szczepienia p/covid


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , oczywiście Konrad posta usunie ale wcześniej niech mi ktoś odpowie jak to jest.

Wirusa się nie boję ani trochę i nie planowałem się szczepić, ale gdy dotknęła mnie segregacja ludzi doszedłem do wniosku że a co mi tam , na szczepionkę nie musiałem czekać bo kwalifikowałem się do szczepienia w pierwszej kolejności.

Zaszczepiłem się tylko dlatego że poinformowano mnie że po szczepieniu nie dotyczy mnie kwarantanna , i to był jedyny powód mojej decyzji aby się zaszczepić.

Pomyślałem że pojadę na lotnisko , pobawię się , i nawet jak się trafi ktoś chory to mnie nikt nie będzie dręczył i zamykał.

Ale tu jest problem.

Właśnie wróciła żona i mówi że jej koleżanka jest na kwarantannie , coś w przedszkolu się działo , czy ktoś był chory? czy jej dziecko przetestowali ? no dokładnie nie zrozumiałem.

Ale koleżanka żony jest nauczycielką i jest szczepiona , to w końcu jak to jest ? czy tą dziewczynę ktoś zamknął chory na umyśle? czy to mnie załadowali w ptaka i po szczepieniu nie ma żadnej taryfy ulgowej? i jedyny cel  szczepionki to jakaś tam poprawa statystyk?

Akurat jutro będzie u mnie w pracy człowiek z sanepidu i mam zamiar zapytać u źródła , ale źródło nie musi mieć racji , i dlatego postanowiłem zapytać w tym temacie.

Ba patrząc na koleżankę żony to sytuacja wygląda tak że jak się chce konia złapać to się mu daje owsa , a jak się go juz złapie to go wtedy "Batem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dimmus napisał:

Wszystko co dzieje się od roku w większości jest pozbawione logiki

No i masz rację, pytałem pana z sanepidu o sytuację nauczycielki , powiedział że nie powinni jej zamykać i to wszystko , a jednak zamknęli ją w kwarantannie.

Doczekaliśmy czasów gdzie leczy się ludzi zdrowych a chorym się odmawia leczenia , ludziom chcącym pracować uniemożliwia się pracę a nierobom wypłaca się wysokie pensje.

Konrad usuń to co trzeba i przepraszam że zaśmieciłem temat, byłem po prostu bardzo ciekaw co się dzieje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszczepiłem się w dniu 30 marca o godzinie 11.00. Pod koniec dnia i w ciągu nocy miałem dreszcze i było mi tak zimno jakby zamknęli mnie w chłodni. Na drugi dzień byłem osłabiona a dziś 1 kwietnia czuję się już dobrze.

Także Koledzy Modelarze szczepcie się i nie uprawiajcie jałowych dyskusji

Drugie szczepienie mam 14 czerwca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zuzia2013 napisał:

było mi tak zimno jakby zamknęli mnie w chłodni. Na drugi dzień byłem osłabiona a dziś 1 kwietnia czuję się już dobrze.

......ale niestety szczepionka  zmieniła mi płeć ( ach te chipy) i dzi ś 1 kwietnia  jestem dziewczynką??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, d9Jacek napisał:

......ale niestety szczepionka  zmieniła mi płeć ( ach te chipy) i dzi ś 1 kwietnia  jestem dziewczynką??

Wyjawię swoją najgłębszą  tajemnicę, zawsze marzyłem być dziewczynką a w dzieciństwie bawiłem się lalkami. W końcu moje marzenie spełni się.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zuzia2013 napisał:

A Ty Jacek już się szczepiłeś, bo widzę , że oboje jesteśmy 50+.

niestety ale nie, ....kwalifikuje się ale  muszę poczekać ....zona zaszczepiona..

 

27 minut temu, zuzia2013 napisał:

roczniki z lat 50 to najbardziej wartościowe roczniki

może i tak ....?...dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zaszczepiony szczepionką Astra Zeneka. Po szczepieniu następnego dnia gorączka do 37,7 , kiepskie samopoczucie i ból ręki który utrzymywał się przez trzy dni. Do wytrzymania. Następne szczepienie 22 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tytan12 napisał:

Adam,ukłuć się nie boję,raczej efektów.

Efekty będą dobre, skuteczność szczepionek potwierdzono jak to się mówi "w boju", najlepszym przykładem Izrael, a niewiele gorszym Brytole i to również w kontekście nowych szczepów. A to czy będziesz miał jakieś objawy, no cóż to się okaże, profilaktycznie nie planuj jakichś pilnych spraw na dzień po szczepieniu, przygotuj sobie ciepłą kołderkę, coś przeciwgorączkowego (paracetamol, ibuprofen), termosik gorącej herbaty i podejdź do sprawy na spokojnie, najwyżej noc będziesz miał z głowy, w ostateczności kolejną dobę taką sobie, za to potem wrócisz do pełnej formy ze świadomością, że jesteś zabezpieczony, a to jest bezcenne :)

Pochwal się jak było.

11 godzin temu, mazur napisał:

Zostałem zaszczepiony szczepionką Astra Zeneka. Po szczepieniu następnego dnia gorączka do 37,7 , kiepskie samopoczucie i ból ręki który utrzymywał się przez trzy dni. Do wytrzymania. Następne szczepienie 22 czerwca.

Przy Pfizerze poważniejsze efekty występują o ile raczej po drugiej dawce, a w przypadku AZ już po pierwszej, po drugiej powinno być OK. Pochwal się jak będzie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ret1911 napisał:

Dzis w nocy akcja kasowania terminow szczepien. "Twoja wizyta zostala przesunieta...".  Czyli jak miales termin to jusz go nie masz. 

Mnie (rocznik '61) jeszcze nie przesunęli, mam na 15.04 (A-Z) 21km od miejsca zamieszkania, źródło: sms e-Zdrowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.