Skocz do zawartości

Potwierdzenie szczepienia p/covid


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, daras napisał:

Dziś 16:30 szczepionka pfizer, druga dawka 24 maj. Miałem pecha bo akurat przed moim badaniem padł system, ponoć w całym kraju i ruszył dopiero po pół godzinie, no i już się zdenerwowałem że odeślą nas do domów. 

Drugą dawkę mam 14 Maja,po pierwszej czuję się dobrze i oby tak dalej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :

mija drugi dzień od pierwszej dawki astry.

minęły objawy kostno szkieletowe, temperatura w normie, pozostał rumień 4 cm i lekki ból w miejscu kłucia. 

Mam nadzieję że na tym się zakończy i następny wpis zrobię po drugiej dawce w czerwcu.

Niezdecydowanych gorąco namawiam :) szcepienie ma ochronić przed ciężką postacią covida a nie przed nim jako takim - tak w to wierzę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem wyjaśnienia a`propos zachorowań po szczepieniu.

Każda szczepionka ma jakąś skuteczność, w przypadku Pfizera i Astry koło 90 kilku procent (ale nie 100%). Nikt nie twierdzi, ze nawet gdy szczepionka działa zapobiega przechorowaniu w 100%, ale powoduje, że ewentualne zachorowanie będzie przebiegać lekko, czyli nie dopuści do ciężkiego przebiegu, powikłań i zgonu (a o to właśnie chodzi).

W moim szpitalu w zasadzie 100 % pracowników się zaszczepiło, ryzyko zakażenia jest teraz olbrzymie, dużo większe niż dotychczas, gdyż w zasadzie zostaliśmy szpitalem covidowym, a szpital w zasadzie nadal nie spełnia wymogów szpitala zakaźnego, a mimo to odnotowano bodajże 2 przypadki zachorowania wśród personelu zaszczepionego, oba o lekkim przebiegu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 302_Osh napisał:

Wczoraj Pfizer, zero objawów. 

 

Nie wiem od czego to zależy, ale u mnie i u żony też po Pfizerze (1 dawka) wyraźny ból w miejscu wkłucia przy poruszaniu ręką i dotykaniu. Wyczuwalne też kilkucentymetrowe stwardnienie w miejscu wkłucia. Po 2 dniach wszystko przeszło. U cioci przy pierwszej dawce zero objawów, a przy drugiej też kilkudniowy ból ramienia i stwardnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie taka sprawa,dostałem przed chwilą SMSa z powiadomieniem o terminie drugiego szczepienia,nie dość, że zmienili mi godzinę to jeszcze szczepionkę?Byłem zaszczepiony Pfizerem,a teraz mam dostać Astre zenekę,ciekawa sprawa nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie na wszelki wypadek ciepłą pidżamkę lub dresik, termos ciepłej herbatki, coś przeciwgorączkowego i poczekaj co będzie, a nawet jak będzie po dobie, najwyżej dwóch będziesz znowu w formie. Mnie druga dawka nieco zmęczyła, dałem Małżonce tę samą radę i przeszła w miarę bezproblemowo, oby więc u Ciebie było tak samo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Osa napisał:

Wczoraj o 19-tej przyjąłem pierwszą dawkę AZ. Noc spokojna teraz trochę boli głowa (ale to może zupełnie nie mieć związku) i miejsce ukłucia promieniuje bólem w dół do łokcia. 

Następna dawka 22.07 

Generalnie jest OK.

Dzisiejsza noc mi dała popalić. Dreszcze, bóle mięśni ale rano jak nowo narodzony....

Czyli będę chyba żył. 

Pozdrawiam odezwę się po drugiej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja. Intuicja (byc moze calkiem bledna) nie pozwalala mi dac sie szczepic innymi szczepionkami, wiec trzeba bylo troche czekac. Teraz jestem po pierwszej dawce BioNTech/Pfizer. Jeden dzien lekkiego bolu ramienia w miejscu uklucia oraz uczucia, jakby to okreslic, lekkiego zmeczenia lub czegos w tym rodzaju. Pospalem troche i wszystko wrocilo do normy - troche "chillen" zawsze dobrze robi. Poza tym zadnych innych objawow ani nawet podwyzszonej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona z własnej woli zaszczepiła sie wczoraj.

Szczepionka Moderna , i wczoraj i dziś ręka ją boli jak cholera , po za tym żadnych innych dolegliwości , żadnej gorączki itp, jedynie boli ręka i miejsce wkucia jest lekko zarumienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.