PiotrSzmagier Opublikowano 17 Lutego 2021 Autor Opublikowano 17 Lutego 2021 Właśnie się okazało że mają na zamówienie, z dnia na dzień i mają też ostatni zestaw akrobatka z wszystkimi akcesoriami, linki, uchwyt, zbiornik etc.... tylko silnik i latac. A ja linki zamówiłem w Rosji ?
Artur Lis Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 Drogi Piotrze , A można prosić, o link do tego sklepu ?
PiotrSzmagier Opublikowano 17 Lutego 2021 Autor Opublikowano 17 Lutego 2021 Proszę bardzo - http://modeltech.pl/o-firmie Tylko to raczej sklep stacjonarny.
PiotrSzmagier Opublikowano 17 Lutego 2021 Autor Opublikowano 17 Lutego 2021 Pytanie mam odnośnie budowy tytułowego modelu, plany przewidują wykonanie prawego skrzydła krótszego o 5cm, czy jest konieczna taka asymetria ?, ster kierunku będzie odchylony, silnik też.
Robert Tomzik Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 W dniu 14.02.2021 o 18:57, sylkub napisał: Robert, to prośba o zrobienie pliku ( jeśli masz czas ) .Miejsce myślę, że było by wyśmienite u Łukasza ale on jeszcze o tym nie wie. Zobaczymy ilu będzie chętnych. Pozdrawiam S.K. Artur ,czy te plany były gdzieś publikowane? Jasne, że zrobię, tylko akrobata czy pętli? Jedno i drugie ładne, i z historią 18 godzin temu, PiotrSzmagier napisał: Takie skarby dziś w Częstochowie zakupiłem ? O, nawet nie wiedziałem że z modeltechu mają jeszcze te orczyki, swojego czasu stosowałem je do modeli F2D Combat Cytat Pytanie mam odnośnie budowy tytułowego modelu, plany przewidują wykonanie prawego skrzydła krótszego o 5cm, czy jest konieczna taka asymetria ?, ster kierunku będzie odchylony, silnik też. Asymetrię trzeba zachować, ale 5cm moim zdaniem do dużo za dużo... ja bym zrobił maksymalnie 25mm dłuższe wewnętrzne skrzydło od zewnętrznego.
Grzesiek Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 13 godzin temu, PiotrSzmagier napisał: Właśnie się okazało że mają na zamówienie, z dnia na dzień i mają też ostatni zestaw akrobatka z wszystkimi akcesoriami, linki, uchwyt, zbiornik etc.... tylko silnik i latac. A ja linki zamówiłem w Rosji ? Szkoda że nie powiedziałeś z chęcią bym się dołączył do zamowienia 3 godziny temu, Robert Tomzik napisał: Jasne, że zrobię, tylko akrobata czy pętli? Jedno i drugie ładne, i z historią O, nawet nie wiedziałem że z modeltechu mają jeszcze te orczyki, swojego czasu stosowałem je do modeli F2D Combat Asymetrię trzeba zachować, ale 5cm moim zdaniem do dużo za dużo... ja bym zrobił maksymalnie 25mm dłuższe wewnętrzne skrzydło od zewnętrznego. Nie trzeba robić asymetrij.Wystarczy wykłon silnika,wychylony ster i ciężarek na koncówce skrzydla.
PiotrSzmagier Opublikowano 17 Lutego 2021 Autor Opublikowano 17 Lutego 2021 Dziękuję za informację w sprawie skrzydeł ?, Co do linek to te z Rosji od 11 lutego utknęły na urzędzie celnym w Sharapowie ☹
kszczech Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 Skrzydło skrajne jest krótsze z prostego powodu. Prędkość prawego skrzydła jest większą niż lewego. A jak dobrze wiesz skuteczność sterów i sprawność skrzydła jest zależna od prędkości. I to wykładniczo a nie proporcjonalnie.
Grzesiek Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 32 minuty temu, kszczech napisał: Skrzydło skrajne jest krótsze z prostego powodu. Prędkość prawego skrzydła jest większą niż lewego. A jak dobrze wiesz skuteczność sterów i sprawność skrzydła jest zależna od prędkości. I to wykładniczo a nie proporcjonalnie. Przestań to w modelach prędkich się stosuje.F2A.Ale nie dlatego co piszesz ale dla tego ze te częsci generuja zbędny opór.Widziałeś kiedyś combata asymetrycznego?Więc ni pisz bzdur.
sylkub Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 Robert , zrób jednego i drugiego .Będzie możliwość wyboru. Dla obu modeli po jednym żeberku bo skrzydło jest prostokątne . Co do budowy krótszych zewnętrznych skrzydeł to w modelach tej wielkości i budowanych do celów treningowych czy wznowieniu się po latach w lataniu na uwięzi to nie ma to znaczenia .Można zbudować skrzydła asymetryczne jak i równe . Nie będzie to miało istotnego znaczenia. Najważniejsze jest aby model aby model był równy tzn. zachowane katy zgodnie ze sztuką oraz nie może być za ciężki. Model , którego rysunki zamieszczałem razem z Akrobatkiem ma równe połówki skrzydeł i latał bardzo dobrze.
PiotrSzmagier Opublikowano 17 Lutego 2021 Autor Opublikowano 17 Lutego 2021 Przeglądałem właśnie plany modelu ZM79 z pierwszej strony wątku, zamieszczone przez kolegę 'Uszek" i jest to praktycznie dokładnie ten model który robię tylko jak by w innej technologii i skrzydła ma symetryczne, więc zdecydowałem się w moim też zrobić równe 1
kszczech Opublikowano 17 Lutego 2021 Opublikowano 17 Lutego 2021 1 godzinę temu, Grzesiek napisał: Przestań to w modelach prędkich się stosuje.F2A.Ale nie dlatego co piszesz ale dla tego ze te częsci generuja zbędny opór.Widziałeś kiedyś combata asymetrycznego?Więc ni pisz bzdur. W tytule jest f2b więc to raczej nie kombat. Chyba że się mylę. We wszystkich planach f2b jakie widziałem skrzydło prawe jest krótsze. Szukałem opisu dlaczego i nie znalazłem. Wszędzie są takie wymijające odpowiedzi jak tutaj. Więc spróbowałem to przeanalizować i wyszło, że prawe leci o 1.5 m/s szybciej. Ale to tyko moje domysły. Może jest inny powód. Hej P. S. W modelach f2a prawego skrzydła przeważnie nie ma.
kesto Opublikowano 18 Lutego 2021 Opublikowano 18 Lutego 2021 Co do analizy teoretycznej asymetrii skrzydeł modeli F2B, to kolega Krzysiek (kszczech) ma rację. Różnica prędkości obu płatów jest różna i aby siły w czasie akrobacji były takie same, zewnętrzne skrzydło jest odrobinę krótsze. Chodzi o to, by w czasie gwałtownych zwrotów, model nie "kiwał się" z powodu większych sił na zewnętrznym płacie. To oczywiście teoria, a praktyka pokazuje, tak jak napisał Sylwek, że dobrze latają modele zarówno ze skrzydłami asymetrycznymi, jak i równymi. Moje modele miały skrzydła symetryczne i latały bardzo dobrze. Wracając jednak do modelu Piotra - czy przypadkiem nie zapomniałeś o łożu silnika? W sklejkowe wręgi powinny być wklejone klocki bukowe. W Twoim modelu ich nie ma. Masz jakąś inną koncepcję mocowania silnika?
PiotrSzmagier Opublikowano 18 Lutego 2021 Autor Opublikowano 18 Lutego 2021 Wywołany do tablicy odpowiadam: łoże silnika kupne , poprzykręcane do sklejki, dodatkowo zastosowałem dwie listwy sklejkowe łączące wręgi - zastępstwo dla łoża bukowego.
Nielot Opublikowano 18 Lutego 2021 Opublikowano 18 Lutego 2021 A ja w ciągu ostatnich trzech sezonów zrobiłem modele które proponujecie. Od Perkoza przez treningowego Sobasia a na Akrobatce skończyłem. Perkozem nie poszalejesz ale do nauki całkiem fajny. Sobaś (plany w książce A. Rachwała) z niesymetrycznymi skrzydłami latał fajnie i nie fajnie skończył. Akrobatek lata najlepiej (ten z Modelarza) bo oryginalny zestaw lepiłem 100 lat temu ale różnice są bardzo małe. 3
PiotrSzmagier Opublikowano 18 Lutego 2021 Autor Opublikowano 18 Lutego 2021 21 minut temu, Nielot napisał: A ja w ciągu ostatnich trzech sezonów zrobiłem modele które proponujecie. Od Perkoza przez treningowego Sobasia a na Akrobatce skończyłem. Perkozem nie poszalejesz ale do nauki całkiem fajny. Sobaś (plany w książce A. Rachwała) z niesymetrycznymi skrzydłami latał fajnie i nie fajnie skończył. Akrobatek lata najlepiej (ten z Modelarza) bo oryginalny zestaw lepiłem 100 lat temu ale różnice są bardzo małe. No ten Sobaś po prostu cudo! jaka folią oklejałeś ? 21 minut temu, Nielot napisał:
Nielot Opublikowano 18 Lutego 2021 Opublikowano 18 Lutego 2021 4 minuty temu, PiotrSzmagier napisał: No ten Sobaś po prostu cudo! jaka folią oklejałeś ? Ani grama folii ? Wszystko tradycyjnie japonka, cellon i lakier . Inicjały tylko z folii wycięte.
PiotrSzmagier Opublikowano 18 Lutego 2021 Autor Opublikowano 18 Lutego 2021 7 minut temu, Nielot napisał: Ani grama folii ? Wszystko tradycyjnie japonka, cellon i lakier . Inicjały tylko z folii wycięte. Rewelacyjna robota !
Rekomendowane odpowiedzi