Skocz do zawartości

Model F2b treningowy


PiotrSzmagier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
18 godzin temu, sylkub napisał:

Robert, a może wrócić do korzeni  i zorganizować zlot sympatyków "lataczy na sznurkach " z modelem  Akrobata,  ( coś na wzór zlotu sympatyków Wicherka). Ciekawe ilu było by chętnych?

 

Bardzo chętnie :) mam Rytm-a i Tajfuna, jak nie jeden to drugi by siadł do tego modelu, żeberka można by powycinać na laserze, reszta szybko do zrobienia. Pokryłbym barwionym papierem japońskim i pomalował tylko bezbarwnym. 

Ja byłbym chętny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1995 roku  , budowałem na modelarni w Domu Kultury do nauki pilotażu na uwięzi .

Model o nazwie ""Pętla ""  czy ktoś posiada te plany ? 

Model był bardzo prosty w budowie , kadłub to deska balsowa10mm  oklejona z obydwóch stron sklejką 1mm , skrzydła to rdzeń styropianowy , stateczniki to balsa 2mm 

Bardzo szybko się, budowało te Pętle by później uczyć się latać .

Czy ktoś, pamięta tą Pętle ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,  to prośba o zrobienie pliku ( jeśli masz czas ) .Miejsce myślę, że było by wyśmienite  u Łukasza ale on jeszcze o tym nie wie. Zobaczymy ilu będzie chętnych.

Pozdrawiam

S.K.

Artur ,czy te plany były gdzieś publikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sylkub napisał:

 

Artur ,czy te plany były gdzieś publikowane?

 

Chyba nie bo to , Instruktor miał na dużym formacie A0. 

Z tego co pamiętam , w tej chwili już nie ma tej modelarni. 

Dałem takie pytanie, bo sam mam chęć zrobić, sobie po tylu latach Pętle.

Znów przypomnieć, sobie stare dobre czasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany Pętli były wydane przez APRL.

Mocno zużyty egzemplarz ocalał w moim archiwum.

Edit

Artur, dopiero teraz doczytałem, że Pętla którą robiłeś miała styropianowe skrzydło. Może to jednak było coś innego o tej samej nazwie.

 

 

petla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pawle , 

Tak to były te plany , tylko Instruktor zmienił konstrukcje skrzydeł ze  klasycznych na styropianowe ze względu na naukę przez nas latania

Zmiana polegała , rdzeń styro , natarcie listwa sosnowa 5x5  dźwigary sosna 3x8 , spływ sosna 3x10  oklejony rdzeń styro papierem pakunkowym na wikol , reszta tak jak w planach jest .

By nikomu, nie było szkoda rozbić modelu pracochłonnego z skrzydłami konstrukcyjnymi .

Bardzo się cieszę ze masz te plany .

Popytaj jak z  skanowaniem , jestem bardzo chętny na te plany .

Gdybym je miał od razu wziąłbym się za budowę owej Pętli .

Pozdrawiam Cię Serdecznie 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kpawel napisał:

Zapytam czy się podejmą skanowania.

Stan rysunku jest dość kiepski i może rozlecieć się na rolkach na kawałki A4.

Skanować można również kładąc na szybie tak jak się robi ksero. Więc nic się nie podrze w czasie skanowania. Po drugie można przecież zrobić wpierw odbitkę ksero i dopiero tą odbitkę zeskanować.

Moim zdaniem nie ma żadnych obaw że coś się rozleci. Tam pracują fachowcy i na 100% sobie poradzą a jak nie to im podpowiedz tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, rysunek ma format około 8xA4.

Skaner płaski mam dostępny max A3, spróbuję wieczorem skleić skan z 4 kawałków. Zobaczymy czy wyjdzie prosto.

Z jednego przejścia wchodzi w grę tylko ksero lub skaner wielkoformatowy, gdzie trzeba rysunek przepuścić przez rolki. Takie możliwości mam w najbliższej okolicy.

Wydrukowane toto jest na grubym, podłym papierze i leżało nie rozkładane ze trzydzieści lat. Ale jakoś poradzimy.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny projekt - przyznaję, że nie znałem tego modelu, a to jest konstrukcja samego Jana Burego.  Śliczny rysunek i uroczy opis:) Dzięki za udostępnienie. Trzymam też kciuki za postępy w budowie akrobatki z pełnym kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.