Skocz do zawartości

JAK TO SIĘ STAŁO ? NIE WIEM !!! Czyli amatorska relacaja z budowy modelu Extra 300 2,4 K.S


Rekomendowane odpowiedzi

Jak by kogos interesowało jak beztalencie plastyczne pomalowało maskę , to kupiłem na allegro markery akrylowe , jest w nich farba akrylowa a markery mają fajnie wyprofilowane końcówki że rysują i cieniutką linię i grubą , no i odwaliłem malowidło markerami akrylowymi odręcznie, a później pokryłem całą maskę lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chciałem dziś skończyc model ale sie nie udało, zostało dosłownie 5 min roboty.

Zabrakło mi drutu na jeden popychacz lotki , więc skrzydło skończone przykręcona klapka zaślepiająca serwo ale popychacza nie ma, będzie jutro.

Nie mam też zrobionego mocowania pakietów i to tyle , reszta skończona i model praktycznie gotowy do oblotu.

Latał na razie nie będzie , poczekam na cieplejsze dni bo ten weekend ma byc zimny.

Ale jutro jak nie będzie padało to po pracy dorabiam popychacz i mam zamiar uruchomić  model obok bloku, najbardziej mnie interesuje ile kilogramów ten silnik GP-61 pociągnie, a sprawdzę to:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dzis model.

Trochę pomachałem  nim zaciągnął paliwo , ale jak ruszył to chodzi jak zegarek, zapala za każdym razem za pierwszym obrotem śmigła.

Jest bardzo dobrze , co prawda jeszcze trzeba ogarnąć instalację w okolicy serwa kierunku , ale to juz nie dziś.

Nie za bardzo generuje jakieś niepokojące wibracje , raczej pracuje normalnie jak model z silnikiem benzynowym.

Ale specjalnie nagrałem początek w zwolnionym tempie żeby było lepiej widać , to coś tam trochę lotki pracują ale w zwolnionym tempie to w każdym modelu będzie widać drgania , a widywałem i takie nagrania slowmotion że cały kadłub się wyginał.

Tutaj jest po mojemu dobrze , cały model dość miękko pracuje i tym mnie zaskoczył na plus.

Mierzyłem też ciąg i silnik GP-61 z śmigłem falcon 24x9 ciągnie 15,5kg z tym że w zbiorniku była stara zeszłoroczna zwietrzała benzyna , ale myślę że świeże paliwo nie wiele zmieni.

Więc model waży 9kg a silnik pociągnie 15,5kg , to mam 6,5 kg nadwyżki ciągu ponad masę modelu , wydaje mi się że będzie w sam raz.

Najbardziej martwiłem się że silnik jednocylindrowy będzie za mocno szarpał modelem, ale na darmo się martwiłem , naprawdę jest nieźle , co prawda dawno latałem Mx-em ale wydaje mi się że Gp-61 w tej extrze pracuje podobne jak DLE-55 w Mx-sie, jeśli sa różnice to symboliczne , więc jest OK.

Pozostał oblot, ale to jak będzie cieplej , trzeba jeszcze poustawiać stery , chcę miec różnicowość lotek , a nim cokolwiek teraz zrobię to trzeba posprzątać burdel jaki pozostał po tej budowie.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, czy plastikowe śruby do mocowania stateczników podołają?  w mx jak najbardziej się sprawdzały , a tu nie wiem i boję się ryzykować , wolał bym aby ktoś poparł lub odradził ten pomysł.

A po za tym wreszcie kupiłem elektryczną pompkę do paliwa , juz nie będę cisnął butelki;), może na majówkę przyjdzie, taką sobie wybrałem  https://pl.aliexpress.com/item/1005004086334555.html?gatewayAdapt=glo2pol&ug_edm_item_id=1005004086334555&tracelog=rowan&rowan_id1=pay_success_20220315_1_pl_PL_2022-04-02&rowan_msg_id=8076814818056262$8443133a59164cc1af53bd6f325180cc&ck=in_edm_other

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, enter1978 napisał:

Mam szybkie pytanie, czy plastikowe śruby do mocowania stateczników podołają?

Ja u siebie dałem śruby stalowe i trochę kleju, nie ma z tym problemu. Nie mam doświadczenia z plastikowymi w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Woesiu w taki wiatr widziałem już jeden oblot kolegi z Hajnówki ale to była Extra 2.7m. Ja osobiście lubię powyżej 15 stopni ciepła ale wiatr poniżej 10m/s a tu słychać i widać na rękawie przynajmniej 15m/s jak nie więcej. Jeszcze raz GRATULECJE i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Graffi_25 napisał:

a osobiście lubię powyżej 15 stopni ciepła ale wiatr poniżej 10m/s a tu słychać i widać na rękawie przynajmniej 15m/s jak nie więcej.

Ten rękaw zaczyna się podnosić przy 25 lub 30km/h(nie pamiętam dokładnie) poniżej zwisa, a tutaj stoi jak dzida , no wiało jak mało kiedy.

No  ale co było zrobic jak chciałem sie przelecieć a od jutra marna pogoda , dzis był jedyny dzień, no to poleciałem.

Chwilę mi zajmie nauczenie się modelu , ale jak juz go poustawiam i ruszę z lataniem to szybko go przyswoję , dziś nie miałem dobrze ustawionego modelu , ale i tak było fajnie , model sunie pewnie i stabilnie, ogólnie nawet taki rozstrojony idzie za ręką tak jak chcę , to jak go dogram pod siebie to będzie fikał aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MacFlyer napisał:

Gratuluję oblotu.

Niestety, przyjdzie dzień, że śmigło obetnie Ci palce jak tak dalej będziesz odpalał.

I już nie polatasz.

To akurat niezaprzeczalny fakt, nic już nie pisałem bo temat u Wieśka chyba poruszany już kilka razy a On dalej swoje. Dostanie po łapach to dopiero się nauczy ale może być za późno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak model nie był przywiązany , ale na ręku miałem rękawicę jakąs hutniczą czy coś takiego , w każdym razie konkretna tylko na filmie tego nie widać, i tak się złożyło że podczas pierwszego uruchamiania z tego oblotu mimo że model nie rusza z miejsca jak widać, to i tak zarobiłem śmigłem po palcach , jakos niezdarnie machnąłem śmigłem , ale przez tak grubą skórzaną rękawicę ciężko cokolwiek poczuć, aż sprawdzałem czy śmigła nie uszkodziło, ale śmigło całe a ja nic nie poczułem , ale tą rękawicę mam tylko z lewej reki a odpalam prawą więc średnio pasuje, model często przywiązuje ale nie zawsze, zrobię palik do wciśnięcia w ziemię i będzie model unieruchamiany do odpalania ale jeszcze się tym nie zająłem.

Co do oblotu to i ja latałem i ja nagrywałem , założyłem kamerę sportową na czoło i o dziwo nawet nieźle się wykadrowało.

Obecnie model jest nieźle wystrojony do kręcenia szybkich beczek , ale do jakiś bezwładnych fikołków to nie za bardzo , następnym razem zajmę się ustawieniami bo przy oblocie nie było sensu , tak wiało ze nawet nie wiem czy ten model prosto lata, wiem że jest bardzo stabilny i nie jest zbyt szybki , i widać że szybko sie w niego wlatam. Ja jestem na tyle zadowolony że nie wiem czy model 2,2m z raz w tym roku poleci.

Dziękuję za gratulację oblotu, w 7:03 był test jak silnik ciągnie pełną mocą i odchodzi z zawisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, enter1978 napisał:

, zrobię palik do wciśnięcia w ziemię i będzie model unieruchamiany do odpalania ale jeszcze się tym nie zająłem.

 

To juz nieaktualne, żona dziś dostała zdjęcie pokiereszowanej ręki śmigłem, i tym sposobem jeszcze dziś będę miał mocowanie modelu na wyposażeniu auta.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dariuszj napisał:

Linka za długa, a kotwa za krótka ;)

Do wbicia w ziemię jest 17cm, wydaje mi się że wystarczy bo latem w twardą suchą ziemię i tak ciężko pewnie będzie więcej wcisnąć, no ale to się zobaczy jak nie będzie wystarczająco zakotwiczone to trochę przedłużę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.