Skocz do zawartości

O akumulatorach do samochodów elektrycznych i nie tylko....


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Marek_Spy napisał:

A silniki no na początku chciałem kupic ale były od Ciebie to zrezygnowałem, za duże ryzyko i jesteś daleko w wypadku reklamacji i wcale nie chce żebyś był moim klientem bo po co mi taki ?

 

😂😂😂

 

OK, czas wrzucic do worka IGNORUJ, bo kazda odpowiedz , to starat mojego cennegu czasu. Nie musisz odpowiadac, bo i tak juz tego nie zobacze.

 

Och Ty klamczyszku ! Od razu wiedziales ze to ode mnie. Nie zminialem nicka od chyba 10 lat. 

No i jak ja CI cos sprzedaje, to TY jestes moim klientem, a nie ja Twoim .   

Jak Ty mogles prowadzic warsztat ( i zdobyc te swoje tytuly), jak Ty nawet nie wiesz KIM jest klient? 🤣🤣🤣

 

 Klient jest inaczej nazywany konsumentem lub nabywcą.

 

OK, czas wrzucic do worka IGNORUJ, bo kazda odpowiedz, to strat mojego cennegu czasu.

Nie musisz mi odpowiadac, bo i tak juz tego nie zobacze.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 15:40, robertus napisał:

Ci fachowcy najwyraźniej zostali też w Polsce i robią tu takie "instalacje", bo i tak klient nie widzi i nie sprawdzi. Powiem Ci, że ja nie jestem fachowcem budowlańcem, ale kafelki czy panele to sobie sam potrafię położyć i o dziwo są lepiej położone niż przez tzw fachowców,

Ostatnio we firmie w której pracuję była przebudowa łazienek, oczywiście nie jakieś tam mietki spod sklepu, tylko dobra firma, za kupę kasy, z fakturą itd., odwalili taką fuszerkę, że nawet ja który kładłem kafelki kilka razy w życiu mogę z pewnością powiedzieć, ze zrobiłbym to lepiej. Z mechanikami już miałem tyle przygód, że książkę mógłbym napisać, kiedyś miałem podejście "hamulce do zrobienia wolę oddać do mechanika żeby nie ryzykować", mechanicy nauczyli mnie podejścia "bałbym się jechać samochodem w którym przy hamulcach/zawieszeniu/układzie kierowniczym grzebał mechanik".

 

  

W dniu 2.03.2023 o 09:47, Granacik napisał:

Zawsze mogą zatrudnić do serwisu małe dzieci z afryki... A nie, one są zajęte wydobywaniem kobaltu do odsiarczania ropy naftowej przy produkcji paliw do spalinowców...
Tak na poważnie, widać elektryki są już na bardzo wysokim poziomie, skoro ich przeciwnicy muszą wymyślać takie dziwne problemy byle by tylko się mogli do czegoś doczepić :D Ciekawe tylko, że duże ręce amerykanów nie są problemem przy spalinowych samochodach, gdzie często żeby wymienić żarówkę trzeba być doświadczonym ginekologiem z czterema łokciami w każdym ramieniu, nie wspominając już o wymianie jakiegoś czujnika upchanego głęboko w silniku :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla amatorów elektro auta

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/renault-kangoo-elektro-maxi/2375299893-216-3171

 

poniżej parametry zasięgu....

Maxilang

Stadt - Winter165 km
Autobahn - Winter115 km
Kombiniert - Winter140 km

Stadt - Sommer245 km
Autobahn - Sommer145 km
Kombiniert - Sommer185 km
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli np jadąc latem na wczasy z centrum Polski na polskie środkowe  wybrzeże musiałbym takie coś 3 x ładować po trasie....  na wczasach naładować w ośrodku wczasowym i  kolejne 2x na powrocie.

 

A jadąc zimą do Zakopca  4 ładowania w trasie...  (pod górkę) z powrotem może 3 ładowania po trasie by starczyły (wątpliwe).

 

wszystko to zakładając że ładowarki są dostępne akurat równo co  140 lub 110km....  i że nie trzeba nadkładać nic drogi żeby się naładować. i że do ładowarki dojeżdża się  bez żadnego zapasu...      -to ja wysiadam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, latacz napisał:

wolę zwiedzać tam gdzie jest coś ciekawego.....

Twoja wola i chęć zwiedzania  tego  co chcesz  zwiedzać jest mało istotna.... po prostu się mylisz ...

A,że sie mylisz  to ci światli wyjaśnia Ci w inny sposób

20 godzin temu, latacz napisał:

w okolicy   psiej wólki

ależ nie...skończy się o zmroku  w Pierdziszewie Wielkim ,w którym będzie  tylko fotowoltaika😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, d9Jacek napisał:

A,że sie mylisz  to ci światli wyjaśnia Ci w inny sposób

ależ nie...skończy się o zmroku  w Pierdziszewie Wielkim ,w którym będzie  tylko fotowoltaika😎

 

"  i poprowadzi Cię czarne światło "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, latacz napisał:

 

"  i poprowadzi Cię czarne światło "

Mam na sprzedaż czarne żarówki, zasilane z fotowoltaiki. Wieszasz nad panelami, panele zasilają, one świecą na czarno i oświetlają panele, one świecą na czarno i oświetlają panele, panele zasilają, one świecą na czarno i oświetlają panele....... . Perpetuum mobile i to bez strat, bo prąd też jest czarny i go żaden miernik nie wykryje.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latacz napisał:

czyli np jadąc latem na wczasy z centrum Polski na polskie środkowe  wybrzeże musiałbym takie coś 3 x ładować po trasie....  na wczasach naładować w ośrodku wczasowym i  kolejne 2x na powrocie.

 

A jadąc zimą do Zakopca  4 ładowania w trasie...  (pod górkę) z powrotem może 3 ładowania po trasie by starczyły (wątpliwe).

 

wszystko to zakładając że ładowarki są dostępne akurat równo co  140 lub 110km....  i że nie trzeba nadkładać nic drogi żeby się naładować. i że do ładowarki dojeżdża się  bez żadnego zapasu...      -to ja wysiadam.

Alez rozwiązanie jest proste... generator diesla w bagażniku lub przyczepka z większym generatorem i tez dostosuj wczasy do możliwości auta , Masz dziwne wymagania 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił się "kierunek i siła wiatru" i okazuje się że Niemcy, którzy tak głośno krzyczeli o wprowadzeniu zakazu rejestracji aut spalinowych zaczynają wycofywać się ze swojego pomysłu.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę i to gigantyczną ........

I tak "kasa" ponownie wygrywa z "ekologią".......🤣

Tu można odrobinę przeczytać na ten temat ......

https://moto.rp.pl/na-prad/art38061291-chwieje-sie-plan-zakazu-sprzedazy-aut-spalinowych-wyhamowac-moga-go-niemcy

 

To tylko jedna z wielu publikacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek_Spy napisał:

dostosuj wczasy do możliwości auta

dlatego auta mam spalinowe i przez najbliższe kilka(naście) lata nie przewiduję elektrycznego...

-mimo, że jestem fanem i kibicuję elektrykom.

Podobnie jak naszym piłkarzom -kibicuję a Oni jak te auta elektryczne -są drodzy, mają modne koszulki, nawet czasem biegają... tylko wyniki elektryków i naszych piłkarzy sa podobne... póki co żaden do mety nie dobiega... a jeśli to jednostkowe przypadki

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.