Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
5 godzin temu, Grzesiek napisał:

Bo myslalem ze fs 61 wystarczy.Bedzie jeszcze jedna proba z mniejszym śmiglem.taraz mialem 13x4 zaloże 12x6

 

Zamiast zgadywania, sa do tego programy...  Albo, co proponuje producent silnika?

Opublikowano
Opublikowano

To jest odpowiedni silnik do masy i rozmiarów tego modelu. Załóż 12x6 i poleci. Tobie nie brakuje ciągu tylko prędkości. Latałem lata na tych silnikach i najcięższy model Cessna 1.6 m ważył 4200 i obciążenie było 105 a największy model to Piper 2.12m ale ważył tylko 3.5 kg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Opublikowano

Cześć .Może i ja coś dorzucę , bo modelik fajny i musi latać.Miałem kiedyś podobną sytuację ,model był trochę przyciężki ,silniczek webra 61 ,smigielko chyba też 13x ...,do tego kiepski pas trawiasty i ...upał niemiłosierny około 30 st. Rozbieg długo i bez skutku ,nie dawał rady.I tak do wieczora .Dopiero gdy temperatura otoczenia wyraźnie spadła ,modelem dało się wystartować.Zastanowiło mnie ,co jest...i ...odpowiedź. gęstość powietrza ..zadziałało,kto by pomyślał,nie? Pozdrawiam .

Opublikowano
9 godzin temu, Waldibruch napisał:

Cześć .Może i ja coś dorzucę , bo modelik fajny i musi latać.Miałem kiedyś podobną sytuację ,model był trochę przyciężki ,silniczek webra 61 ,smigielko chyba też 13x ...,do tego kiepski pas trawiasty i ...upał niemiłosierny około 30 st. Rozbieg długo i bez skutku ,nie dawał rady.I tak do wieczora .Dopiero gdy temperatura otoczenia wyraźnie spadła ,modelem dało się wystartować.Zastanowiło mnie ,co jest...i ...odpowiedź. gęstość powietrza ..zadziałało,kto by pomyślał,nie? Pozdrawiam .

Coś w tym jest bo latalem też akrobatem i kolega extrą 3m .Straszne bylo opóźnienie na sterach.

Opublikowano
Cytat

taraz mialem 13x4 zaloże 12x6

Cytat

Załóż 12x6 i poleci. Tobie nie brakuje ciągu tylko prędkości.

 

Śmigło 13x4 faktycznie zbyt jałowe.

Przy stosunkowo małym skrzydle i podanej wadze modelu, konieczna jest prędkość. 12x6 to moim zdaniem znacznie lepsze rozwiązanie a można też spróbować z 11x7 z którym silnik wkręci się na nieco wyższe obroty.

Cytat

Powiem tak model przy masie 3200g i silniku ASP fs 61 to jest porażka

To zdanie nieprawdziwe - zmień śmigło na większy skok i poczujesz różnicę.

Mój RWD-4 przy wadze 3300g na silniku Saito FA62 wyrywa w górę bez problemu na śmigle 11x6.

Na śmigle 12x6 miałem większy moment odśmigłowy i trochę gorzej mi sie latało.

Model ma większą powierzchnie skrzydła niż RWD-10 zatem Twój musi nieco przyspieszyć i będzie OK.

ms

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.