Skocz do zawartości

Kompendium - dobór napędu do samolotu


Majsterkowicz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

 

Zbierając informacje na temat modeli, wyposażenia itp, natknąłem się w internetowych youtubach na pewien filmik.

W ciągu pół godziny, gość przedstawia proces doboru napędu na podstawie wybranego samolotu i stylu latania.

Link do filmu tutaj: 

 

 

Z inżynierskiego punktu widzenia, trzyma się to kupy, choć chciałbym zasięgnąć opinii Was, praktyków - czy to ma zastosowanie?

 

Będę wdzięczny za Wasze zaangażowanie i odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie ma sens. 

 

Jest kilka innych dróg:

Stosować zalecenia producenta zestawu

Skorzystać z doświadczenia

Skorzystać z kalkulatora napędu: ecalc.ch

 

 

Szczególnie gdy zaczynasz mieć więcej niż 1 model i unifikacja sprzętu zaczyna mieć sens. Potem zaczynasz mieć inne pakiety dla każdego modelu a to może być uciążliwe. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, japim napisał:

Absolutnie ma sens. 

 

Jest kilka innych dróg:

Stosować zalecenia producenta zestawu

Skorzystać z doświadczenia

Skorzystać z kalkulatora napędu: ecalc.ch 

 

Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Sam jestem inżynierem i na codzień zajmuję się projektowaniem silników lotniczych - właśnie. Dlatego uważam, że jak coś ma zastosowanie (obliczenia) w rzeczywistych statkach powietrznych, to musi też działać w modelach w skali.

 

Chętnie skorzystam z podanego przez Ciebie kalkulatora.

 

Mój projekt zakłada przerobienie rzucanego szybowca, podobnie jak to zrobił forumowy kolega w tym wątku:

Tylko mój model piankowca jest niemal 2x większy wzdłuż i wszerz. Jest to taki samolocik:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/playtive-samolot-ze-styropianu-szybowiec-rzutka-xxl-86cm-rozpietosci-i14399427069.html
Chcę go zmodernizować czysto hobbystycznie, głównie przez czas zimowy, aby na wiosnę móc zrobić pierwsze loty.

 

Do pełni szczęścia będę potrzebował absolutnie wszystkiego, co niezbędne do uruchomienia. Od silnika, aż po ładowarkę pakietów. W tej chwili mam bazowy samolot, spore umiejętności manualne, trochę warsztatu oraz pewien zasób czasu i funduszy.

Edytowane przez Majsterkowicz20
Dodanie informacji, literówki.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.