Skocz do zawartości

Focke Wulf 190 skala 1/4 2,6m


Iras 11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeczytałem Irek Twojego posta ze straty FW to aż mi ciary po plecach przeszły. Każdy, kto choć raz zbudował taką makietę (choć ta znajduje się w dziale półmakiet) ma świadomość jaka to strata i nie mówię tu już o stratach finansowych bo te są równie ogromne, ale psychicznych i wielogodzinnych prac z tym związanych. Nikomu oczywiście nie życzę takich doświadczeń, a tym bardziej wątpliwych żartów z takich zdarzeń. Oczywiście również dołączam się do współczuć i pozostaje mieć nadzieję, że "co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" - Pozdrawiam Darek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

 

Ogromnie współczuję ale mnie się to zdarzało już nie raz i nie dwa...  Ja mam wygrawerowane w miedzi dwa hasła na taką okoliczność:

 

1. " To jest wojsko...Straty muszą być."

2. "Start jest zawsze dobrowolny ale lądowanie - obowiązkowe"

 

Głowa Do Góry. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

 

Ogromnie współczuję ale mnie się to zdarzało już nie raz i nie dwa... Ja mam wygrawerowane w miedzi dwa hasła na taką okoliczność:

 

1. " To jest wojsko...Straty muszą być."

2. "Start jest zawsze dobrowolny ale lądowanie - obowiązkowe"

 

Głowa Do Góry.

Ha Stasiu zajefajne te hasła bardzo dobrze powiedziane , ja juz tak bardzo tego nie przeżywam gdyz mam wiele samolotow na swojej liscie raczej jestem zly na samego siebie ze zbyt pochopnie postepuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech tak bedzie Andrzejku ale na przyszlosc zeby nasze relacje zostaly poprawne to prosze ciebie bardzo " nie namawiaj mnie na budowanie Polskich samolotow " ja jak koń sie zachowuje kiedys przed wiekami obralem tą ścieżkę i nia idę i chyba nikt mnie " z tej drogi nie zawroci "

 

Tak Ireczku, nigdy nawet przez mysl mi nie przeszlo aby Ciebie (albo kogos innego) odrwacac od Twojej drogi.    Podobnie jak mnie nikt mnie odwroci od analiz; czyli zwichrzenie zrobiles jakies?  :)  

 

Tak jak pisalem, prawie 40 lat zycia wpod wplywem Angielskiego humoru sprawia, ze ma sie troche inne podejscie do zycia.

 

 

Sorry Andrzej ale w tym wieku i w takich okolicznościach powinieneś się trzy razy zastanowić zanim takie głupoty napiszesz. Wielokrotnie pisałem, że mogę kogoś nie znosić, wytykać mu każdą bzdurę ale zawsze będę współczuł jakiejkolwiek straty, a ponieważ to forum modelarskie więc straty modelu. I to nie jest sprawa poczucia lub jego braku humoru, miejsca zamieszkania, zarobków czy wykształcenia. To jest po prostu sprawa wychowania.

 

Juz kiedys o tym pisano, zanim napiszesz post'a zastanow sie czy go dobrze zrozumiales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ireczku, nigdy nawet przez mysl mi nie przeszlo aby Ciebie (albo kogos innego) odrwacac od Twojej drogi. Podobnie jak mnie nikt mnie odwroci od analiz; czyli zwichrzenie zrobiles jakies? :)

 

Tak jak pisalem, prawie 40 lat zycia wpod wplywem Angielskiego humoru sprawia, ze ma sie troche inne podejscie do zycia.

 

 

 

Juz kiedys o tym pisano, zanim napiszesz post'a zastanow sie czy go dobrze zrozumiales.

 

 

Tak Andrzej zwichrzenia zawsze stosuje nawet jak nie ma ich w projekcie model jest wowczas stabilniejszy w pewnych fazach lotu alu tutaj ewidentnie dalem du...y z wyrażeniem walnalem sie az o 4 cm a w tym przypadku i w tym modelu to wyrok smierci i tak tez sie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że szybko się pozbierasz to tej "stracie"! :/

 

Dziekuje ale juz sie pozbieralem to tylko model tyle ich w zyciu rozbilem ze jeden w czy w tamta to juz tak na mnie nie dziala , ja lubie robic wiec zrobie drugi , szkoda to jedynie silnika bo chyba nic z niego nie bedzie , czekam juz tylko na opinie z serwisu Moki na Wegrzech zobacze co odpisza bo zdjecia im wyslalem .

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA IRKU .

Dziekuje Lucjan ale tak jak pisalem u mnie wszystko OK to ty lepiej przycisnij z tym swoim , myslalem ze zdazysz na Bobrowniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obserwowałem ten wątek (min.) z dużą przyjemnością.

Oprócz podziwiania procesu twórczego zawsze można podpatrzyć coś z rozwiązań technicznych.

Współczuję utraty modelu.

Wiem jak to boli.  W przypadku makiety, musi to być uczucie zwielokrotnione. 

Coś "na otarcie łez"!.

Jest wiele dobrych filmów z makietami foki ale tu są najciekawsze z mi znanych:

 

https://youtu.be/Z8grkDnwG6U

https://youtu.be/kAhF-1X4omU

https://youtu.be/I3zxJsGpLW0

https://youtu.be/lggvwEhBM-w

https://youtu.be/risvMCCZoio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek nie śledziłem całego wątku więc może trafiam jak kulą w płot ale ....

 

Czy przed oblotem nie lepiej było przeliczyć w jakimś programie do mechaniki płynów CFD lub XFoilem wszystkie warunki krytyczne dla tego modelu. Myślę, że jest tu kilku fachowców, którzy dla takiego pięknego i drogiego modelu pewnie zrobili by stosowne obliczenia ku chwale. :)

Po odbudowie, przed kolejnym oblotem wartało by pokusić się o przeliczenie i sprawdzenie granicznych warunków włącznie z prawidłowym SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek nie śledziłem całego wątku więc może trafiam jak kulą w płot ale ....

 

Czy przed oblotem nie lepiej było przeliczyć w jakimś programie do mechaniki płynów CFD lub XFoilem wszystkie warunki krytyczne dla tego modelu. Myślę, że jest tu kilku fachowców, którzy dla takiego pięknego i drogiego modelu pewnie zrobili by stosowne obliczenia ku chwale. :)

Po odbudowie, przed kolejnym oblotem wartało by pokusić się o przeliczenie i sprawdzenie granicznych warunków włącznie z prawidłowym SC.

 

Polak mądry po szkodzie , nie wyliczam w zadnych programach kiedys ich nie bylo i modele lataly tutaj tez recznie bym to wyliczyl gdyby nie pesel i nie pomylilbym sie o 4 cm . Teraz znalazl sie kolega Jarek ktory bedzie mipomagal przy nastepnych modelach a terazniema co sie rozczulac było minęło i trzeba budowac nastepne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek nie mogłem wysyłać wiadomości na priw, dlatego pisze tutaj, bedziesz, będziecie dzisiaj na tym lotnisku w Rumi.

Kiedyś zapowiedziałem sie że przyjade je obejrzeć, jesli tak to gdzie dokładnie to jest i o której godzinie można Was tam zastac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek nie mogłem wysyłać wiadomości na priw, dlatego pisze tutaj, bedziesz, będziecie dzisiaj na tym lotnisku w Rumi.

Kiedyś zapowiedziałem sie że przyjade je obejrzeć, jesli tak to gdzie dokładnie to jest i o której godzinie można Was tam zastac?

 

Ja planuje po obiedzie tak gdzies okolo 16 i latac do wieczora nie wiem jak inni bo kazdy preferuje inne godziny latania

Wpisz w googlach Lotnisko modelarskie kazimierz i wyskoczy ci dokladna lokalizacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.