Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, może źle przewiduję, ale dodałem masę całego wyposażenia i sporą nadwyżkę na farby i całą resztę i wyszło mi nieco ponad 600g. Nie wiem co tutaj jeszcze może dojść. Zobaczymy co wyjdzie w praniu ;) Poprawiłem wlot, który tak wygląda.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty/chrapy nie są tak udziwnione jak u ciebie tu masz przykład ,zapowiada się fajnie wiec jeśli nie za późno popraw je.

-Wersja jednoosobowa miała inny dziób -większy bo ukrywał radar

-kabina zaczynała się niemal równo ze skrzydłami płytowymi / wersja UB kabinę miała przesunięta do przodu co dodatkowo zmniejsza optycznie dziób (tak masz w tej chwili) , tutaj będziesz miał małe dysproporcje jeśli tego nie zmienisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace się za bardzo nie posunęły. Robię sobie teraz kopytko pod kabinkę. Ale wrzucę coś pewnie dopiero w weekend.

Mam teraz pytanko co do malowania. Chcę zrobić tego z Husarem na stateczniku. I czy jest jakiś widok tej grafiki "na płasko"? Trudno jest coś wykombinować mając tylko zdjęcie, a to ma dosyć dużo szczegółów i ciężko będzie to przenieść na model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie znajdziesz, bo to fotomontaż.

Tu masz zdjęcie oryginalne zrobione w 2011 roku

http://jetphotos.net...=7265674&nseq=5

Na dniu otwartym bazy w królewie na pewno go nie było. Takie okolicznościowe malowanie na pewno odbiłoby sie echem u spotterów.

 

Może cos takiego

http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto_view.php?id=126497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też niezłe, ale zostanę jednak przy tamtym. Postanowiłem zrobić to sam i zacząłem rysować statecznik. Na razie to jeszcze nic nie jest, ale mam nadzieję, że wyjdzie w miarę podobnie ;)

 

Dołączona grafika

Wydrukowałem kokpit, ale wykorzystałem tylko boki z przełącznikami i zegary.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast photoshopa - GIMP, narzędzie "przekształć w perspektywie", tylko zdjęcie w dobrej rozdzielczości trzeba. Zapewniam, że fotoszopie w kwestii możliwości nie ustępuje, mimo darmowości ;)

Albo - rysunek wektorowy na podkładzie ze zdjęcia, prosto w Corelu do zrobienia (jeszcze korzystam z dobrodziejstw szkolnej licencji), w Inkscape - darmowym, też powinno dać się wyrysować, ale tam się nie czuje dobrze, to nie powiem jak. Dzięki wektorom można dowolnie skalować potem.

 

Swoją drogą własnoręczny rysunek ma swój urok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.