Skocz do zawartości

Red Bull Air Race 2014 w Gdyni


Piotr_O.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj, w sobotę. Wielki szacun dla pilotów, ale.....ale po godzinie widowisko staje się nudne - dla "zwykłych" zjadaczy chleba :lol:  - 70-cio sekundowe przloty samolotów, właściwie bliźniaczo podobne szybko przestają przykuwać uwagę. Ze swoją rodzinką udało mi się wytrzymać, a właściwie przetrzymać ich ze dwie godziny na plaży. Tak czy inaczej, świetna impreza, wielkie wyróżnienie dla miasta, ale dla niszowej publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - zobaczysz i to dużo. ja stałem trochę dalej niż ostatnia bramka/słupek - ten lotniczy nie bramka wejściowa na bulwar. Dziś byłem z GPS i zaraz sprawdzę , które pozycje logowałem. W każdym razie gdy będziesz w miejscu gdzie kończy się bulwar - mijając restaurację Barracuda idziesz jakieś 50 m piaskiem do pierwszego wyjścia z plaży. Prowadzą schody na miejsce dawnej artylerii. na tych schodach też stoją ludzie i widok mają parę metrów wyżej niż z plaży. 

E D Y T A

Niestety nie mam namiaru z Bulwaru bo już wyłączyłem GPS. Ale wystarczy, że wrzucisz w gogle  Polanka Redłowska

 

Hej,

 

faktycznie przychodząc wcześnie udało się zająć bardzo fajne miejsce, w miejscu o którym pisałeś. Duże uznanie dla umiejętności pilotów, zarówno tych latających w serii redbulla jak i grupy akrobacyjnej Breitling Jet Team. Świetne widowisko dla zainteresowanych tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku ... tylko nie Wizzair (a raczej Airbus 320) ;) jutro czeka mnie kolejny przelot tym gniotem do Warszawy .. gorzej niż w PKSie .. nie ma co z nogami zrobić. W zeszłym tygodniu śmignąłem Boeingiem do Wrocławia i takie należy fotografować :) full wypas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jutro czeka mnie kolejny przelot tym gniotem do Warszawy

Nie wiem jak można nazwać tak zaawansowany technicznie samolot ,,gniotem''. Lot głupim modelem zapewnia wiele radochy a co dopiero lot takim Airbusem 320. Ileż to ja bym dał za lot zwykłą parkotką, a ludzie narzekają na brak miejsca na nogi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, cykałem to co wpadło w obiektyw :D. Równie dobrze mogłoby to być i to...

Ale chciałem pokazać inne fotki - szczelnie wypełniony Bulwar;

Atmosfera była fantastyczna - ludzie bili brawa po każdym przelocie, Gdy nadleciał Franek z oczu popłynęły łzy co niektórym.

Adrenaliny było aż tyle, że nawet morze zaczęło się przelewać co widać na ostatniej focie...

 

post-14330-0-54376900-1406495709_thumb.jpg

post-14330-0-30234900-1406495798_thumb.jpg

post-14330-0-79661200-1406495933_thumb.jpg

post-14330-0-17023500-1406495962_thumb.jpg

post-14330-0-46139400-1406496070_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można nazwać tak zaawansowany technicznie samolot ,,gniotem''. Lot głupim modelem zapewnia wiele radochy a co dopiero lot takim Airbusem 320. Ileż to ja bym dał za lot zwykłą parkotką, a ludzie narzekają na brak miejsca na nogi :/

Życzę abyś miał 190cm wzrostu (lub więcej) i musiał siedzieć w takim samolocie przez co najmniej 9 godzin. Wtedy zrozumiesz problem dotyczący upychania ludzi do samolotów rejsowych jak bydła do ciężarówki :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy bramce która wychodzi z Piłsudskiego, ktoś obok mnie miał gopro na wysięgniku, ciekawe ile nagrał i czy wrzuci na yt.

Sam nagrałem sporo filmów ale kurcze większość nieostrych bo cyfrówką a i sprzęt takowy pierwszy raz w łapie miałem, tylko DC-3 jakoś wyszedł :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=tibsrlr_WZs&feature=youtu.be

 

 

10496023_301183793397411_629642539012891

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę abyś miał 190cm wzrostu (lub więcej) i musiał siedzieć w takim samolocie przez co najmniej 9 godzin. Wtedy zrozumiesz problem dotyczący upychania ludzi do samolotów rejsowych jak bydła do ciężarówki :)

wizzair tak długich rejsów nie ma ;)  I jak widać czasami niższy wzrost to zaleta.

Dla długonogich lub wygodnych pozostają, samochody, pociągi i rowery. Lub nie te najtańsze linie lotnicze ;) Cena lub komfort - wybór wciąż mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę abyś miał 190cm wzrostu (lub więcej) i musiał siedzieć w takim samolocie przez co najmniej 9 godzin. Wtedy zrozumiesz problem dotyczący upychania ludzi do samolotów rejsowych jak bydła do ciężarówki :)

 

Latam i FR, i W6, i jakoś zawsze udaje mi się siedzieć na miejscach przy wyjściu awaryjnym. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Airbusie za to miejsce (long legs) trzeba dopłacić i jest ich o ile się nie mylę 12 na cały samolot ... więc piszemy o standard class a nie first ;)


wizzair tak długich rejsów nie ma ;)  I jak widać czasami niższy wzrost to zaleta.

Dla długonogich lub wygodnych pozostają, samochody, pociągi i rowery. Lub nie te najtańsze linie lotnicze ;) Cena lub komfort - wybór wciąż mamy

 

Ryanair (uznawany za najgorszą tanią linię) jednak potrafi sobie pozwolić na większy luksus i lata Boeingami ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Airbusie za to miejsce (long legs) trzeba dopłacić i jest ich o ile się nie mylę 12 na cały samolot ... więc piszemy o standard class a nie first ;)

 

 

Nigdy nie płaciłem za ten "luksus", natomiast kilka razy zdarzyło mi się, że stewki szukały chętnych, którzy by tam usiedli (za darmo!), bo miejsca nie mogą być puste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na treningach w piątek, po pół godziny już miałem już dosyć. To nie dla mnie, ale jak komuś się podoba... Góraszka to było Coś! ;)

 

A co najciekawsze, puszka redbula w sklepie 3.99 a na imprezie 5pln!

 

Tyle było widać z plaży 

 

post-825-0-45444300-1407323422_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.