Skocz do zawartości

P.Z.L -P.11c Wycinanka Jarosława Suchockiego - od strony 12 następna budowa z kilkoma zmianami


Rekomendowane odpowiedzi

Budowa mojego modelu pomalutku idzie do przodu , narazi nie mam wam co pokazać z budowy mojego modelu , gdyż jest to kilka drobiazgów.

 

Zawsze gdy ja buduję model PZL P11c to kolega Piotr też buduje , był wczoraj u mnie z modelem który buduje i zrobiłem kilka zdjęć , jego budowa jest całkiem inna niż moja , cały model będzie pokryty blachą na razie jest to widoczne tylko na kadłubie.

Blacha  matrycowa przyklejona bezposrednio na kowerallu , a nie na balsie - przyznam, że zainteresowała mnie ta nieznana mi dotąd technologia. A najważniejsze ,że działa, skoro widać to po efekcie pracy.

Z wielkim zainteresowaniem sledzę postępy w budowie modelu. 

pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Osłony górne zrobiłem z blach drukarskiej i kleiłem łączenia , natomiast dolne osłonki zrobiłem podstawę z blach mosiężnej 0,5mm i wygiąłem do kształtu kadłuba , pozostałe dwa elementy z blachy mosiężnej 0,1mm i całość lutowana do kupy.

Na zdjęciach będą widoczne górne osłonki z blachy , dolnej osłonki nie zrobiłem zdjęcia wyciętych elementów , ale na szybko wyciąłem to z kartonu , mniej więcej takie kształty jak z blachy.

post-97-0-21054300-1456643610_thumb.jpg

post-97-0-99614400-1456643646_thumb.jpg

post-97-0-03715300-1456643688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wziąłem się za montaż wyrzutników bombowych , w moim i Piotra modelu wyrzutniki nawet pięknie działają więc bomby będą rzucane , no już nic więcej nie będę wymyślał teraz pozostało tylko malowanie.

Heniu maluj,żeby w tym roku jeszcze latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Henryku, Budowniczy oraz Konstruktorze!

Mam pytanie: po co dźwigary skrzydeł są ażurowane? Bo chyba nie chodziło o zmniejszenie masy? Ażur wszak osłabia konstrukcję, tak mniemam. Można było je zatem wykonać z innego, lżejszego materiału i pominąć uciążliwe i chyba niepotrzebne wycinanie kółek czy też elips. Mam rację?

 

pozostając pod OGROMNYM wrażeniem pańskiej pracy, umiejętności oraz cierpliwości, serdecznie pozdrawiam - Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.