Skocz do zawartości

P.Z.L -P.11c Wycinanka Jarosława Suchockiego - od strony 12 następna budowa z kilkoma zmianami


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Masz oczywiście rację pisząc, że to zabawa, że dla siebie itd...

 

Tylko my jako widzowie, kibicując TAKIEMU modelowi zwracamy uwagę na drobne błędy nie po to aby komuś przykopać, a jedynie aby TAKI model (a nie jest ich wiele w takiej jakości wykonania) był możliwie zbliżony do perfekcji.

 

Jako modelarze przywołujemy z przeszłości te samoloty i mamy trochę "obowiązek" pokazywania jak one RZECZYWIŚCIE wyglądały - czy to współmodelarzom, czy np. uczestnikom pikników modelarskich.

 

Więc nie odbieraj tego źle, to po prostu zachwyt nad ogromem pracy włożonym  w dany egzemplarz, który szkoda jest niweczyć drobnymi, łatwymi do poprawienia niedoróbkami.

 

A model po prostu BAJKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - czy twoje modele zawsze odpowiadają oryginałowi ??? Musisz  zrozumieć iż Piotruś robi modele dla siebie i dla własnej przyjemności a one nie muszą być idealne i odpowiadać oryginałowi .Ponadto proszę się nie czepiać iż jest za dużo piórek czy innych elementów -to tylko zabawa .!!!!

pozdrawiam roman

Jeżeli Piotruś robi modele dla siebie i dla własnej przyjemności to wolno mu robić jak chce, ale jeżeli robi to świadomie i pokazuje te modele publicznie, a jest na nich napisane PZL P11 to już wcale nie zabawa.

Obawiam się, że można to podciągnąć pod oszustwo.

Mocno to zabrzmiało, ale Romanie i Piotrze zastanówcie się może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli Piotruś robi modele dla siebie i dla własnej przyjemności to wolno mu robić jak chce, ale jeżeli robi to świadomie i pokazuje te modele publicznie, a jest na nich napisane PZL P11 to już wcale nie zabawa.

Obawiam się, że można to podciągnąć pod oszustwo.

Mocno to zabrzmiało, ale Romanie i Piotrze zastanówcie się może.

 

rozumie, że to taki żart na długi weekend  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisał bym o wymiarach i położeniu  szachownic , gdyby nie to , iż układ ich na skrzydle był chyba ewenementem na skalę światową i warto było się tym pochwalić przed całym światem . Specjalnie szachownice były przesunięte względem osi samolotu by utrudnić celowanie pilotom , którzy by chcieli zaatakować naszą  P- 11 i nie tylko , bo układ ten wprowadzono i na inych bojowych samolotach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Tuż za dwójką z prawej strony nie zgadza się liczba nitów!  To żart oczywiście! :D Grupa malkontentów się zebrała.Czuć w tym zazdrość.Takie "caculko" to każdy marzy aby zbudować.Tak trzymać Henryk .Masz we mnie wiernego fana Twoich modeli. A te gaduły niech pokażą swoje modele.Ponarzekamy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Tuż za dwójką z prawej strony nie zgadza się liczba nitów!  To żart oczywiście! :D Grupa malkontentów się zebrała.Czuć w tym zazdrość.Takie "caculko" to każdy marzy aby zbudować.Tak trzymać Henryk .Masz we mnie wiernego fana Twoich modeli. A te gaduły niech pokażą swoje modele.Ponarzekamy. ;)

Masz zupełną rację Mirek w moim poście o Junkersie ci sami pseudo modelarze zabierali zdanie , prowadzili wywody i umoralniali mnie i kolegów o patriotyźmie ,( tak nie boję się tego napisać bo dla mnie ci ludzie w życiu nie mają się czym pochwalić nic porządnego nie zbudowali czym można by było nacieszyć oko)a nadal tylko krytykują innych i masz rację to zazdrość że ktoś potrafi budować prawdziwe modele a oni nic po za spuszczaniem się nad klawiaturą .Piotrek i Heniu pracujcie tak dalej i nie przejmujcie tymi kurczakami które dużo gdaczą a nadal zostają nielotami . Pozdrawiam wszystkich prawdziwych modelarzy tych którzy potrafią więcej jak tylko przykręcić serwo do piankowca 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli Piotruś robi modele dla siebie i dla własnej przyjemności to wolno mu robić jak chce, ale jeżeli robi to świadomie i pokazuje te modele publicznie, a jest na nich napisane PZL P11 to już wcale nie zabawa.

Obawiam się, że można to podciągnąć pod oszustwo.

Mocno to zabrzmiało, ale Romanie i Piotrze zastanówcie się może.

 

Też mam nadzieję, że to jakiś żart (notabene kiepski jak nasz aktualny rząd...)

Czytając takie wypowiedzi to się odechciewa. Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że to jest hobby - jedni podchodzą do tego super profesjonalnie przygotowując modele pod zawody a da innych to 100% zabawa. Dla każdego jest miejsce na tym forum i każdy ma prawo dzielić się swoimi dokonaniami PUBLICZNIE. Uważam powyższy komenatarz za jeden z bardziej kretyńskich jakie tu widziałem. Chyba jednym lekarstwem na takie skrajne wypowiedzi  było by zrobienie P11 wymalowanej w kaczora Donalda i myszkę Miki tak po prostu na przekór.

 

Piotr - dla mnie jesteś wielki (i to nie tylko za sprawą słusznej postury hehehe). Tak trzymaj. Nie mogę się doczekać jak zobaczę model na naszym lotnisku. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa modelu zbliża się do końca , pozostało jeszcze do zrobienia kilka drobnych elementów i będzie oblot modelu , po oblocie model będzie sprzedany , ale będę budował następny nie do sprzedaży tylko dla siebie , chyba że ktoś zapłaci jeszcze więcej niż za ten model.

Teraz zamieszczam kilka zdjęć do oglądania , zaznaczam ze jest to pół makieta tak sama jak Piotra.

Czekam i piszcie co Wam się nie podoba i co mam poprawić , ale chyba żadnego oszustwa nie popełniłem jak pisał stema u Piotr.

post-97-0-79851200-1462126233_thumb.jpg

post-97-0-52650600-1462126275_thumb.jpg

post-97-0-52904600-1462126323_thumb.jpg

post-97-0-79878900-1462126374_thumb.jpg

post-97-0-78090100-1462126425_thumb.jpg

post-97-0-00198800-1462126454_thumb.jpg

post-97-0-97917100-1462126488_thumb.jpg

post-97-0-50578900-1462126527_thumb.jpg

post-97-0-97386700-1462126561_thumb.jpg

post-97-0-60069400-1462126593_thumb.jpg

post-97-0-08345100-1462126624_thumb.jpg

post-97-0-48879200-1462126660_thumb.jpg

post-97-0-12515100-1462126747_thumb.jpg

post-97-0-02396200-1462126789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moim zdaniem , spełnił Pan  swój cel w życiu .

Co mówi o jakości tego modelu , jakość wykonana perfekcyjne i ten kolor farby dobrany do oryginał taki ma być.

Może i ja kiedyś taki model zbuduje  ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.